ЫсҚа мерзімді сабаҚ жоспарыныҢ Үлгісі

Сынып: 3 «Б»
Пәні: Әдебиеттік оқу
Сабақтың тақырыбы: Төрт мезгіл
Оқу мақсаты: Өлеңдегі негізгі идеяны түсіну
Табыс критерийлері
Барлық оқушылар: Көпшілік оқушылар: Жекелеген оқушылар:
а)Жәнібек Карбозин туралы мағлұмат алады; ә)Өлең мазмұнын жетік түсінеді а) Жыл мезгілдерінің ерекшеліктерін салыстырып, дәлелмен айта алады а) Өмірмен байланыстыра алады; ә) Өлең шығара алады
Уақы ты Кезеңдері Тапсырма Мақсаты Мұғалім не істейді Оқушылар не істейді Бағалау Ре сурс тар
1мин   Ұйымдас тыру кезеңі           Оқушылармен сәлемдесіп, оқу-құралдарын тексеріп, күн ретін жаздыру Күн ретін дәптерлеріне жазды.       Оқу құ рал дары
2 мин Психоло гиялық ахуал тудыру «Би терапиясы» Оқушылардың көңіл-күйлерін көтеру «Би терапиясы» шартымен таныстыру.Сы нып оқушыларының сабақ алдындағы көңіл-күйін көтеру. Оқушылар 1 дегенде жеке билейді,2 дегенде жұпта билейді,3 дегенде үшеуден билейді,4 дегенде төртеуден билейді. Ынталандыру сөздері Ноутбук
3 мин Топтас тыру Кәмпиттің түстеріне қарай топтаса ды Сыныпта ынтымақ тастық атмосфе расын орнату.   Оқушыларға әр түрлі түсті қағаздан оралып жасалған кәмпиттің жасыл,сары,қы зыл, көк өзіне ұнаған түсін алуларын сұрау. Таңдаған түстерінің сыры нені білдіретіні туралы мағлұмат беру: 1.Жасыл түс-кеңпейіл 2.Қызыл түс-батыл,табанды 3.Сары түс-мейірімді 4.Көк түс – шыдамды екенін білдіреді Оқушылар өздері ұнатқан қағаз түсіне оралған кәмпитті таңдап алады.Сол түске қарай 4 топқа бөлініп отырады. І көктем тобына жасыл түс таңдағандар; ІІ жаз тобына қызыл түс таңдағандар; ІІІ күз тобына сары түс таңдағандар; ІV қыс тобына көк түс таңдағандар жиналып отырады Ынталандыру сөздері Әр түр лі түс ті кәмпит тер дің қағазына төрт мез гіл аттары жа зыл ған сөз дер    
2 мин Үй тапсыр масын сұрау «Өрмекші» әдісі Алған білімдер ін еске түсіру Үй тапсырмасы бойынша дамыту сұрақтарын қою Жіпті бір-біріне беріп,қойылған сұрақтарға жауап береді «Бас бармақ» әдісі Лента
4 мин Қызығушылық ты ояту «Төрт мезгіл» мульт фильмнен үзінді көрсету Мультфильмнен көрсету арқылы ой қозғау,түрткі салу. Оқушылардан мультфильмнен нені аңғарғанын сұрау .Осы тақырып бойынша не білгілерің келеді? Оқушылар мультфильнен түйген ойларын ортаға салады Көңіл күй смайликтері Мульт фи льм
мин Мағына ны ажырату Өлеңмен танысу Өлеңнің мазмұнын ашу, оқушы ның сыни ойлауын дамыту Әр топқа өз мезгіліне байланысты өлең жолдарын тауып оқуларын сұрау.Топқа өз мезгіліне байланысты ізденулерін тапсыру.   Әр топ өз мезгіліне байланысты берілген өлең жолдарын тауып,мәнерлеп оқиды,қарасөзге айналдырып жазады. І топ:Жыл мезгілдерінің жақсы,жағымды жақтары туралы айтады ІІ топ: Жыл мезгілдерінің қолайсыз,жағым сыз жақтары туралы материалдар жинап, айтады ІІІ топ: Егер жыл мезгілідері ауысып тұрмаса қандай болар еді? деген сұрақ бойынша өз ойларымен бөліседі ІV топ: Адам өміріміздегі жыл мезгілдерінің қандай орын алатыны туралы айтады.Тапсырмаларды орындап, постер қорғайды. «Бағдаршам» әдісі А-3,маркер,кі Тап тар, планшет ,ұя лы телефон,эн циклопедия, оқу лық тар
2мин Сергіту сәті Сергіп, ойларын жинақтау «Көктем мезгілінде гі еңбек» тақырыбы на байланыс ты қимылдар жасау Оқушы лардың бойын сергіту   Сергітудің ережесімен таныстыру   Бір-бінінің арқасына қарап тұрады.Өзінің алдында тұрған оқушының арқасына көктемгі жұмыс түрін іс-қимылмен көрсетеді. 1.Жер жыртады 2.Дән себеді 3.Суғарады 4.Арам шөбін жұлады Мақтау сөздер Жыл мезгілі әуені
7 мин Ой толғаныс Алған білімдерін жинақтап, қорыту Оқушы лардың қабілет терін шыңдау Оқушыларды тапсырманың шартымен таныстыру «Астанада ғы төрт мезгіл» тақырыбына эссе жазады,жария етеді. «Бағдаршам» әдісі Қа лам,ақ қа ғаз
  2 мин Үй тапсыр масы Шығарма шылығын дамыту Оқушы ның ойлау қабілетін шыңдау. Үйге тапсырма беру,түсіндіру «Мен ұнататын мезгіл!» тақырыбында өзі жақсы көретін жыл мезгіліне хат жазу.Сүйікті мезгілінің макетін жасау.Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алды   Күнде лік
3мин Рефлек сия Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс алу Оқушы лардың сабақ барысы туралы пікірін білу.   Үлестірмелі қағаздарды таратып беру Кері байланыс парағын толтыру Оқушылар сабақтағы екі өздеріне ұнаған,сәтті шыққан кезеңі туралы және бір тілек жазады «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі Үлестірмелі қа ғаз дар
5 мин Бағалау Бағалау парақша ларын толтыру Сабақ барысындағы белсенділі гінің қорытындысын шығару Алдын-ала берілген бағалау парақшалары бойынша бағалауларын қадағалап қорытынды бағасын айту Бағалау парақшаларына қойған бағаларына қорытынды жасайды. Смайликтер Бағалау па рақша ла ры
Сабақтан кейінгі ойланатын сұрақтар:
Не сәтті болды?
Не сәтті болмады?
Нені жақсартуға болады?
Мен өз дағдыларымды нені дамыта алдым?
Нені өзгертуге болады?
                           

Наши рекомендации