Шығармашылық тапсырма
8. Ойын «Фигуралармен қандай сандар жасырылған?»
V. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы
VI.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау
VII. Үйге тапсырма беру: 128 бет № 4 /2/
Бекітемін:
Күні: 13.01.2016ж
Математика
Сабақтың тақырыбы: Қайталау. Сынық сызықтың ұзындығын табу
Сабақтың мақсаты: 1. Есеп шығаруды тиянақтау.
2. Ойлау қабілеттерін дамыту.
3. Алғырлыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
128- беттегі № 4 есепті тексеру.
III. Сабаққа дайындық кезеңі:
1) Ауызша есептеулер.
2) Сұрақтарға жауап алу.
Мақсат қою
Бүгінгі сабақ мақсаты – сынық сызықтың ұзындығын табу
IV. Сабақты бекіту:
1. Дәптермен жұмыс.
Көркем жазу: 200
2. Оқулықпен жұмыс.
Суретпен жұмыс
Қандай сызықтар бейнеленген?
Түзу,кесінді,қисық сызық,үш буыннан құралған сынық сызық.
Ереже Сынық сызықтың ұзындығын табу үшін оның буындарының ұзындықтарын қосу керек.
V. Өзіндік жұмыс
№2
Дәптеріңе 5 буынды сынық сызық сыз.Оның ұзындығын тап.
Сергіту сәті .
Дәптермен жұмыс
№4 Мысалдарды шығар:
100-/18+36/ 92-/44-36/ 84-/35+18/
19-/44+2 24+/26+37/ 39+/80-26/
№6
Ақмарқа -50см
Сазан-30см ұзын
Қысқы каракөз↑45см қысқа
Ш: /50+30/-45=35
Жауабы: 35см
5. Топпен жұмыс Теңдеулерді шешу
Шығармашылықпен жұмыс
Балапанға көмектес:/9...6/ ... =3
VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы
VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау
VIII. Үйге тапсырма беру: 1 30 бет № 5
Бекітемін:
Күні: 14.01.2016ж
Математика
Сабақтың тақырыбы: Белгісіз азайғышты және азайтқышты табуға берілген есепті теңдеудің көмегімен шешу.
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылармен өткенді тиянақтай түсу.
2. Ойлау қабілеттерін дамыту.
3. Алғырлыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
130- беттегі №5 есепті тексеру.
III. Сабаққа дайындық кезеңі:
1) Ауызша есептеулер.2)Сұрақтарға жауап алу.
Мақсат қою
Бүгінгі сабақ мақсаты – өткенді тиянақтау
1. Дәптермен жұмыс.
Көркем жазу: 300
Мат.диктант №6
№3 /есепті әр түрлі тәсілмен шығар/
Жыртқыш аң-28
Жолбарыс -8
Арыстан -9
Қабылан -?
2. Оқулықпен жұмыс.
№1 /ауызша/ Тұйықталмаған сынық сызықтың буындарын өлшеп,ұзындықтарының қосындысын тап.
№2
Фигура құрастыру
3.Сергіту сәті . Топ- топ басайық,
Жалаудан гүл жасайық.
Жаса-жаса жарқын күн,
Жаса-жаса алтын күн.
Зіндік жұмыс
№5 /есепті әр түрлі тәсілмен шығар/
Жуан сым-46м Жұмсалды -9м
Жіңішке сым-34м Қалды -?м
№7
ондық | бірлік |
2 | 3 |
3 | 5 |
1 | 8 |
4 | 9 |
Шығармашылық жұмыс
IV. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы
V.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау
VI. Үйге тапсырма беру: 132 бет №4
«Бекітемін»
С.Х.Алишева
Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары
Ж
Математика
Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы. 19
Сабақтың мақсаты: 1. Осы уақытқа дейін оқыған негізгі материалдарды қандай
деңгейде игергендерін анықтау.
2. Логикалық ой-өрісін дамыту.
3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу
ә) дайындығын қадағалау
б) психологиялық дайындық
Амансың ба алтын күн?
Амансың ба көк аспан?
Амансың ба достарым?
Сендерді көрсем қуанамын !
III. Сабаққа дайындық кезеңі:
Мақсат қою
Мақсатымыз- білім алу
Міндетіміз – еңбектену
Еңбектену арқылы бестікке қол жеткізу.
V. Сабақты бекіту:
Нұсқа 2 – нұсқа
1. Мысалдарды орында:
5+2 10-8 40-30 16+1 27+2 20+50
18-2 30+20 60-40 12+8 12+4 60-30
12+8 15+5 17+3 17-7 12+8 40-42
2. Салыстыр:
15* 27 9- 4* 4
20+20* 30+10 30+30 * 20+40
40*60 80 * 35
3. Мәселе есеп:
Клумбада 17 гүл бар. Бағбан олардың Самат еңбек сабағында 11 жалау және
6-ын суғарды. Бағбанға қанша гүл суғару тағы да 4 жалау жасады. Барлығы неше
қажет? жалау жасады?
VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы
VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау
VIII. Үйге тапсырма беру: Қайталау.
Бекітемін:
Күні: 18.02.2016ж
Математика
Сабақтың тақырыбы: Жанама сұрағы болатын есепті теңдеудің көмегімен шешу
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылармен өткенді тиянақтай түсу
. 2. Логикалық ой-өрісін дамыту.
3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
132- беттегі №4 есепті тексеру.
III. Сабаққа дайындық кезеңі:
1) Ауызша есептеулер.
2) Сұрақтарға жауап алу.
Мақсат қою
Бүгінгі сабақ мақсаты – теңдеу құру арқылы шығаратын есептерді тиянақтау
IV. Сабақты бекіту:
1. Дәптермен жұмыс.
Көркем жазу: 400
2. Оқулықпен жұмыс.
№1Суретке қарап есептер құрастыру.Олар мына өрнектер бойынша шығарылатын болсын.
90-30 30+/20+50/ 90-50 90-/30+20/
№2 /ауызша/
Сергіту сәті .
№3 Теңдеу құру және оларды шешу.
10-х=3 х-7=3
Ойын «Математикалық парашюттер»
Есепте! 7+5-8= 10+3-4= 9+4-3= 8+7-3= 9+3-7= 4+9-6= 9+2-1=
№4
х+7=45 х-7=38 45-х=7
х=45-7 х=38+7 х=45-7
х=38 х=45 х=38
38+7=45 45-7=38 45-38=7
№5 Сандарды кестеге цифрлармен жаз:
Онд. | Бірл. |
2 | 9 |
3 | 3 |
9 | 0 |
Жиырма тоғыз,отыз үш, тоқсан
V. Балапанға көмектес: /11..5/ ... ... =6
VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы
VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау
VIII. Үйге тапсырма беру: 135 бет №6
Бекітемін:
Күні: 26.01.2016ж
Математика
Сабақтың тақырыбы: Қосу және азайту 45+23;68-23;
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларға 45+23;68-23; сандарын қосу және азайту
тәсілдерін түсіндіру.
2. Логикалық ой-өрісін дамыту.
3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық