Е) мұғалімнің оқытушылық іс-әрекеті

$$$ 241

Оқыту бағдарламасы дегеніміз:

A) оқылатын пәндер ретін анықтайды

B) әр пәннің білім мазмұнын, көлемін, курстық жеке

тақырыптарын, оқытудың сағат санын анықтайды +

C) класс жетекшінің жұмыс жоспары берілген құжат

D) жеке пәндерді оқытудың сағат саны белгіленген құжат

E) оқу орнының сертификаты

$$$ 242

Қазіргі дидактиканың тұжырымдауынша оқыту процесі схема-нұсқа бойынша дамиды:

A) нақтылық, қауымдастық, жүйе, әдіс

B) қиындықты сезіну, проблеманы қалыптастыру гипотеза,

іс-әрекетті болжау

C) білуге құштарлық, танымдық проблемаларды шешу, байыту,

жүйелеу, тәжірибеде қолдану +

D) мазмұнын ашу, кеңейту, жүйе, әдіс

E) ұйымдастыру бақылау

$$$ 243

Дидактика дегеніміз:

A) жеке тұлғаның даму заңдылықтары туралы ғылым

B) баланы жеке тұлға ретінде қалыптасуы

C) оқыту және білім беру теориясын қарастыратын педагогиканың

Саласы +

D) оқытуды тәрбиелік функциясын зерттейді

E) тәрбие әдістері туралы ғылым

$$$ 244

Оқыту процесіндегі бақылау функциясы:

А) жетекшілік +

В) қалыптастырушы

С) ынталандыру

Д) жүйе құраушы

Е) реттеушілік

$$$ 245

Оқу жұмысын ұйымдастырудың түрлері:

A) лекция, әңгіме, диспут

B) сабақ, экскурсия, факультатив +

C) класс сағаты, жиналыс

D) конференция, әңгіме

E) КВН, дөңгелек үстел

$$$ 246

Оқу жұмысының оқушы үшін еркін сипаты –

A) семинар

B) факультативтер

C) пәндік курстар +

D) ғылыми қоғамдар

E) үйірмелер

$$$ 247

Дидактиканың негізгі категориялары:

A) тәрбие, дамыту, қалыптастыру

B) кластық-сабақ жүйесі

C) ғылымилық, жүйелілік, түсініктілік, беріктік

D) оқыту, білім беру, білім мазмұны, оқыту әдісі, оқыту принциптері, оқытуды ұйымдастыру түрлері +

E) педпроцесс

$$$ 248

Оқу жылының аяғында барлық бағдарламалық материал өткеннен кейінгі өтілетін сабақтар:

A) білімді тексеру және бағалау сабақтары

B) семинар сабақтары

C) дәріс сабақтары

D) қайталау, өткен материалдарды жүйелеу сабақтары +

E) өзіндік жұмыс

$$$ 249

Сабақтың негізгі типтері :

A) жаттап алу, табиғатқа саяхат, киносабақ

B) алғашқы оқу материалдарымен таныстыратын кіріспе сабақ, қорытынды сабақтар

C) аралас сабақ, жаңа білімдерді оқыту, жаңа біліктілікті қалыптастыру, қорытындылау, оқылған білімдерді жүйелеу, бақылау және білімдерге түзету енгізу (коррекциялау) +

D) оқушылармен жүргізілетін жеке дара және саралап оқу жұмыстары, компьютерлік сабақтар, жаттығу жұмыстары

E) сабақ - конференция

$$$ 250

Лекция – бұл:

A) берілген сұрақтар бойынша ауызша баяндау әдісі

B) материалды аз уақыттың ішінде қысқаша баяндау әдісі

C) оқытушының салыстырмалы мерзімдік уақыт барысында танымдық іс-әрекетті арттыру үшін қолданылатын оқыту әдісі +

Д) материалды талдау негізінде баяндау

E) дидактикалық тапсырмалардың бір уақытта орындалуын қамтамасыз ету

$$$ 251

Оқыту процесінің құрылымдық компоненттері:

A) мақсаттылық, мотивациялық-қажеттілік, мазмұндық, іс-әрекеттік, эмоционалдық, ерік-жігерлілік, бақылау-реттік +

B) мазмұндық, нәтижесін бағалау

C) мақсаттылық, мазмұндық, операциялық

D) мазмұндық, қажеттілік, бағалаушылық

E) мотивациялық, қажеттілік, іс-әрекеттілік, ерік-жігерлілік, нәтижесін бағалау.

$$$ 252

Барлық дидактикалық жүйелерде мақсаттың жекеленген сәйкестігі куәләндіреді

A) мектептің жаңалыққа селқостығын

B) Оқыту мен білімдердің құндылықтарының мәңгілігін +

C) жаңа идеяларды педагогтардың енгізгісі келмеуі

D) адамның ескіше ойлау қабілетін

E) педагогтың оқушылармен жүйелі іс-әрекетін

$$$ 253

Сабақтардың негізгі белгілері:

A) мұғалімнің талапқа сай тиянақты сабақ кестесі бойынша тұрақты оқушылар құрамы мен мұғалімнің оқытуды ұйымдастыруы +

B) сабаққа тән тұрақты жұмыс уақыты 45 минут

C) сабақ үш бірліктегі мақсаттылық негізінде анықталады: үйрету, тәрбиелеу, дамыту

D) класс бөлмесі оқу құралдары мен жабдықтардың болуы сабақтың сипатын белгілейді

E) сабақ көрнекі құралдардың барлығымен сипатталады.

$$$ 254

Оқытуды ұйымдастырудың сыныптық-сабақ жүйесі негізгі болады –

A) өйткені, ол басқасынан бұрын пайда болған

B) себебі, сабақты мұғалім өткізеді

C) себебі, оқу материалдардың көпшілігі сабақтарда жүргізіледі

D) өйткені, алға қойған мақсаттарды іске асыру өздік жұмысын ұйымдастыру процесінде немесе үйірме жұмыстарында емес, тікелей сабақ процесінде атқарылады +

E) өйткені, кластан тыс жұмыс аз болады

$$$ 255

Оқыту процесінде ынталандыру дегеніміз –

A) жақсы оқуға талап қою

B) оқушыларды ойдағыдай оқуға “итермелеу” +

C) жалқаулықты жеңу

D) жағымсыз әдеттермен күресу

E) тәртіпті талап ету

$$$ 256

Дидактикалық ережелердің дидактикалық принциптерден айырмашылығы:

A) ереже принциптерді нақтылайды, ол оқу принциптерінен туындап, мұғалімдердің практикалық жұмыстарында

дидактикалық принциптерді жүзеге асыруға нұсқау береді +

B) ереже субъективтік сипат алады

C) ереже заңдылығымен анықталады, дидактикалық принцип ережелерінен шығады

D) принцип ереженің жалғасы болып табылады

E) принцип ереженің алғы шарты болып табылады.

$$$ 257

Сабақтың типтері:

A) күнделікті

B) аралас +

C) жеке

D) топтық

E) фронтальды

$$$ 258

Сабақ беру әдісінде ғылыми таным әдісін көрсетіңіз:

A) көрнекілік

B) ғылымилық +

C) түсініктілік

D) теория мен практиканың байланысы

E) бірізділік

$$$ 259

Сабақтың типтері мен құрылымын анықтайтын белгілер:

A) басты мақсатқа жетуге бөлінген уақыт саны бойынша

B) құрамдас бөліктердің саны бойынша

C) мұғалімнің іс-әрекеті бойынша

D) дидактикалық мақсат бойынша +

E) оқушылардың саны бойынша

$$$ 260

Аралас сабақ - бұл:

A) бір мезгілде бірнеше дидактикалық мәселелердің шешілуі

B) бірнеше дидактикалық мәселелер бірізділікпен, сабақтың кезеңдеріне қарай шешіледі +

C) бір дидактикалық мәселе шешілетін сабақ

D) комплексті түрде білім, біліктілік және дағдыны қолданатын сабақ

E) бір ғана дидактикалық мәселе шешіледі.

$$$ 261

Сабаққа қойылатын дидактикалық талаптар:

A) білімділік, мақсаттарды нақты айқындау, тиімді оқыту әдісін таңдау, сабақта оқыту принциптерін жүзеге асыру +

B) тәрбиелік міндеттерді алға қою, оқушылардың моральдық қасиеттерін, эстетикалық талғамдарын қалыптастыру

C) мұғалімнің педагогикалық әдепті (тактіні) сақтауы

D) сабақ өткізудің айқын нақты жоспарының болуы

E) сабақ қызықты өтуі

$$$ 262

Жиі қолданылатын сабақтың классификациясы:

A) оқушылардың танымдық іс-әрекетінің сипатына қарай

B) негізгі дидактикалық мақсаттарға қарай +

C) оқыту әдістеріне қарай

D) жұмсалынған уақыттың көлеміне қарай

E) міндеттері мен құрылымына қарай бойынша.

$$$ 263

Сабақты ұйымдастыруға енетін формалар:

А) тәрбие сағаты

В) үй тапсырмасы

С) лабораториялық жұмыстар

D) экскурсиялар +

Е) оқу шеберханасындағы жұмыс

$$$ 264

Сабақтың білім мазмұнының негізгі талаптарына кіретіндер:

А) ғылымилық.

В) өмірмен байланыстылығы, ұлттық ерекшеліктері

С) ата-аналарға талап қоюды есепке алу +

D) мектеп оқушыларының жас ерекшелеріне байланысты мүмкіншіліктерін ескеру

Е) жаңа, техналогияны қолдану

$$$ 265

Сыныптық-сабақ жүйесінің негізгі ерекшеліктері:

А) оқушылар құрамының тұрақсыздығы

В) дарынды балаларға бағыттау +

С) жаңа материалды түсіндіру

D) үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс

Е) оқушылардың тұрақты құрамы және олардың дайындық деңгейі.

$$$ 266

Сыныптық-сабақ жүйесінде оқушылардың қабілеттеріне және ақыл-ойының деңгейіне байланысты әр сыныпқа бөлінетін жүйе:

А) Мангейімдік

В) Белл-Лангестерлік

С) Дальтон-план

D) Трампа-жоспар +

Е) Келлер-жоспары

$$$ 267

Сабақтың типін және құрылымын анықтайтын белгі:

А) дидактикалық мақсаттарына қарай +

В) сабақтың бөліктерінің орналасуына

С) басты мақсатқа жетудегі уақыт мөлшеріне

D) құрылымдық компоненттер құрамына

Е) мұғалімнің іс-әрекетіне.

$$$ 268

Сабақта оқушылардың белсенділігін арттыруға болады:

А) дәстүрлі оқу әдістерін пайдалану арқылы

В) оқытудың дәстүрден тыс әдісті қолдану арқылы

С) сабақта сұрақтардың санын көбейту арқылы

Д) проблемалық сұрақтар қою арқылы +

Е) жазалау әдісін пайдалану арқылы.

$$$ 269

Сабақтың негізгі типтерін атаңыз:

A) жатқа айту, табиғатқа саяхат, жеке жұмыс, кино сабақ

B) мұғалімнің бақылауы бойынша, мұғалімнің бақылауынсыз

C) оқушылармен жүргізілетін жеке және дара жұмыстар, оқу материалын иллюстрациялау, компьютер сабақтары

Д) аралас сабақтар, жаңа білімді меңгеру сабағы, бақылау сабақтарын жүйелеу, қорытындылау, білімді, дағдыны

практикада қолдану +

E) оқушылармен жеке дара жұмыс

$$$ 270

Оқыту әдісі дегеніміз:

A) оқытушы мен оқушының оқыту процесі барысында білімділік, тәрбиелік, дамытушылық, міндеттерді шешуге бағытталған бірлескен қызметі +

B) оқытуды ұйымдастырудың білімділігінің заңдылықтарынан туындайтын оқыту процесіне қойылатын талаптар

C) оқытушының ұйымдастырған сабақтарына оқушыларды біріктіру

D) жеке тұлғаны дамыту, қалыптастыруға бағытталған білім, біліктілік және дағдылар жүйесі

E) оқушыларға білім беру тәсілі

$$$ 271

Оқытудың функциясы:

A) білімділік

B) тәрбиелік, білім берушілік

C) дамытушылық

D) білім беру, тәрбиелеу, дамыту +

E) диагностикалық, болжамдық


$$$ 272

Оқыту әдісінің логикалық жеткізу және ақпараттарды қабылдау әдісінің шағын тобына жататындар:

A) репродуктивті, проблемалық-іздестіру

B) сөздік, көрнекілік, практикалық, индуктивті, дедуктивті

C) индуктивті, дедуктивті +

D) оқытушының басшылығымен жүргізілетін жұмыстар

E) эвристикалық.

$$$ 273

Оқытудың методологиялық негізі – бұл:

A) ғылыми таным теориясы +

B) танымдық процестер

C) ой еңбегінің мәдениеті

D) оқытудың ережелері мен әдістері

E) ғылыми білімдер

$$$ 274

Оқу ақпаратын беру мен қабылдау әдісіне жататындар:

A) индуктивті, дедуктивті

B) репродуктивті, проблемалы-ізденістік

C) сөздік, көрнекілік, практикалық +

D) мұғалімнің басшылығымен жүргізілетін оқу жұмысы

E) тәрбиешінің басшылығымен жүргізілетін тәрбие жұмысы

$$$ 275

Оқуға деген қызығушылықты ынталандыру әдістері:

A) танымдық ойындар, пікірталастар, эмоционалды-адамгершілік ситуациялар туғызу

B) жеке және фронталды (жалпы) тексеру

C) бақылау-зертханалық жұмыстар

D) мадақтау және жазалау

E) сендіру

$$$ 276

Оқытудың практикалық әдістері:

A) әңгімелеу, әңгіме, дәріс

B) иллюстрация, демонстрация

C) тәжірибелер, жаттығулар, оқу-өндірістік жұмыстар +

D) танымдық ойындар

E) дискуссия, дебат

$$$ 277

Оқытуды ұйымдастырудың түрлеріне жататындар:

A) пәндік үйірме

B) сабақ +

C) конкурс

D) олимпиада

E) факультатив

$$$ 278

Мұғалімнің ауызша баяндау әдісі:

A) әңгіме, кітаппен жұмыс

B) лабораториялық жұмыс

C) бақылау жұмысы

D) лекция, әңгімелесу, әңгіме, түсіндіру +

E) оқушының жауабы

$$$ 279

Оқушылардың өз бетімен жаңа материалды меңгеру, ұғыну әдісі:

A) иллюстрациялау және демонстрациялау

B) оқулықпен жұмыс, лабораториялық жұмыс +

C) үй тапсырмасын тексеру, программалық бақылау

D) әнгіме, оқулықпен жұмыс

E) сынақ жұмысы

$$$ 280

Практикада біліктілік пен дағдыны қалыптастырудағы оқу жұмысының әдістері:

A) жаттығу, лабораториялық сабақ +

B) мектеп лекциясы

C) ауызша сұрау

D) оқулықпен жұмыс

E) тест

$$$ 281

Оқу материалдарын баяндаудың диалог ретінде қолданылатын әдісі:

A) лекция

B) әңгімелесу +

C) әңгіме

D) түсіндіру

E) сөздік әдістер


$$$ 282

Лекция – бұл:

A) оқытушы салыстырмалы мерзімдік уақыт барысында танымдық іс-әрекетті арттыру үшін қолданылатын оқыту әдісі +

B) берілген сұрақтар бойынша ауызша баяндау әдісі

C) материалды аз уақыттың ішінде қысқаша баяндау әдісі

D) материалды талдау негізінде баяндау

E) тезис

$$$ 283

Дедуктивті әдістерді пайдалану кезінде:

A) мұғалім бастапқыда фактілерді баяндап, біртіндеп оқушыларға қорытынды жасатады

B) мұғалім алдымен жалпы мәселелерді хабарлайды, содан кейін біртіндеп жеке мәселелерді қарастырады +

C) оқушы алдымен жеке фактілерді меңгереді содан кейін оқу сипатына қарай қорытындылар жасайды

D) оқушы үлгі бойынша жұмыс істейді

E) оқушыны дұрыс жауап таңдау ситуациясына қою

$$$ 284

Оқытуды ұйымдастырудың негізгі формалары:

A) үй тапсырмасы

B) факультатив

C) сабақ +

D) экскурсия

E) семинар

$$$ 285

Оқу ақпаратын беру және оқыту әдістері:

A) оқу дискуссиялары

B) компьютерлік бақылау

C) сөздік, практикалық +

D) ауызша бақылау

E) сынақ, емтихан

$$$ 286

Оқыту тәсілі – бұл:

А) әдістің құрамдас бөлігі, бір жолғы әрекет, нақты дұрыс қадам +

Б) білімді меңгеру үшін пайдаланылатын материалды немесе нақты нысана

С) оқыту жеке бөліктер түрінде іске асырылып дидактикалық процесті

құрайды

D) педагог қызметінің жүйелілігі

Е) оқытудың мақсатына жетуге бағытталған іс-әрекет.

$$$ 287

Оқыту құралы – бұл:

А) әдістің құрамды бөлігі

В) оқушылар мен оқытушының арасында білімді игеру үшін пайдаланатын материалдық немесе нақты нысана +

С) оқыту процесінің бөлшегі

D) мұғалімнің тиянақты іс-әрекет

Е) оқушылардың біріккен іс-әрекеттерінің әдіс-тәсілдері.

$$$ 288

Ұжымдық, танымдық іс-әрекеттегі оқушылар активінің мүшелерін анықтаңыз:

A) староста

B) редколлегия мүшелері

C) санитар

D) консультант +

E) сынып жетекшісі.

$$$ 289

Баяндаудың диалог әдісі:

A) әңгіме

B) түсіндіру

C) мектеп лекциясы

D) әңгімелесу +

E) диалог (декламация)

$$$ 290

Мектеп лекциясы – бұл:

A) оқыту әдісі, оқытушының ұтымды ойластырған оқу материалдары арқылы оқып зерттелетін фактілері мен

құбылыстарды талдап шешуге, соған сәйкес өз бетінше теориялық қорытындылар жасауға үйретеді

B) оқыту әдісі, оқытушы салыстырмалы ұзақ уақыт мерзімде кең көлемді материалды ауызша баяндайды +

C) оқытушы хабарлау – баяндау әдісі арқылы оқылатын материалдың танымдық белсенділігін арттырады

D) оқылатын материалдарды түсіндіру, талдау талқылау, дәлелдеу.

E) кең көлемді оқу материалдарын бекіту

$$$ 291

Оқушылардың білімін, біліктілігін және дағдысын тексеру және бағалау:

A) жаттығу, лабораториялық сабақ, әңгімелесу

B) әңгіме, кітаппен жұмыс

C) күнделікті бақылау, сабаққа баға қою, бақылау жұмыстары, үй тапсырмасын тексеру +

D) әңгіме, лекция, әңгімелесу

E) тест

$$$ 292

Кең көлемде сұраудың мәні:

A) мұғалім білім сапасын кең көлемде тексеру үшін оқылған материалдарды салыстырмалы түрде

бөлшектей сұрайды +

B) бір оқушыны ауызша сұрауға шақырады, ал қалған 3-4 оқушыға алдын-ала дайындалған сұрақтарға жауап бергізеді

C) әр тақырыптан соң бақылау жұмысын жүргізеді

D) мұғалім оқушыларға оқу материалының мазмұны бойынша сұрақ қоя отырып, оларды жауап беруге тартады

E) жеке дара сұрау

$$$ 293

Ауызша сұрау, сауал түрлері:

A) жеке, ұжымдық

B) мерзімдік, қорытынды

C) фронталды (жаппай), біріктірілген

D) жеке, фронталды, біріктірілген +

E) таңдаулы сұрау

$$$ 294

Оқыту әдістерінің Ю.К.Бабанскийдің классификациясына жататын тобы:

A) оқу танымдылығын ұйымдастыру және іске асыру әдістері +

B) білім мен дағдыны қалыптастыру әдістері

C) интерактивті әдістер

D) білімді практикада қолдану әдістері

E) оқудың проблемалық әдістері

$$$ 295

Дүниетанымды қалыптастыруды анықтайтын шарттар:

A) айналадағы адамдарға гуманды қарым-қатынас +

B) көрнекі өнеге

C) білімді тұрақты сенімге және практикалық іс-әрекетке айналдыру

D) отаншылдық, өнегелік

E) толеранттық, сенімділік

$$$ 296

Ю.К.Бабанскийдің квалификациясы бойынша білімді меңгерудегі оқушылардың ойлау қабілетінің өз бетінше дамуы:

A) индуктивті

B) репродуктивті, дедуктивті +

C) оқу дискуссиялары

D) проблемалық - іздену

E) эвристикалық

$$$ 297

Оқыту процесіндегі ынталандыру - бұл

А) дерек және экспериментті байқау

В) кәсіби міндеттерге деген қатынас

С) диагностиканың құбылмалылығы және қиындылығы

D) білім беру мазмұнын белсенді игеру +

Е) оқу құралдарын пайдалану.

$$$ 298

Сарындардың жіктелуі:

А) әлеуметтік ынтымақтастық сарыны (ортамен әртүрлі тәсілдегі

қатынастағы бағдар)

В) кең танымал сарындар (білімдарлыққа бағдарлы болу)

С) әлеуметтік және танымдық сарындар +

D) оқу-танымдық сарындар (білім алу тәсіліне бағдарлы болу)

Е) жеке-мәнділік сарын.

$$$ 299

Белсенді оқу – бұл:

А) оқу тапсырмаларын орындауға дайын болу

В) оқытушының дәрежесін оның беріп жүрген пәні арқылы анықтау +

С) өз жеке деңгейіңді көтеру

D) оқытудың жүйелілігі

Е) білімін жетілдіріп отыру.

$$$ 300

Оқушының оқу жұмысындағы өзін белсендендірудің жолдары:

А) әрдайым ағымдағы процеске талаптанып жігерлене мақсатпен оқу +

В) талдаулар мен пікірталастарға қатысу

С) жолдастарының жауаптарын рецензиялау

D) өз бетімен қиын жаттығуларды таңдап алу

Е) пәндік үйірмелерге қатысу.

САУАЛНАМА ЖАУАПТАРЫ

Сұрақ реті Дұрыс жауаптар
1. Д
2. А
3. А
4. В
5. В
6. А
7. В
8. А
9. А
10. А
11. А
12. А
13. В
14. А
15. В
16. А
17. В
18. А
19. Е
20. А
21. В
22. А
23. В
24. А
25. А
26. В
27. А
28. А
29. А
30. Д
31. С
32. Д
33. С
34. Д
35. С
36. А
37. С
38. В
39. С
40. А
41. С
42. С
43. В
44. В
45. А
46. Д
47. С
48. В
49. А
50. С
51. А
52. А
53. А
54. Д
55. А
56. А
57. В
58. А
59. А
60. А
61. Д
62. В
63. А
64. Д
65. А
66. В
67. Д
68. С
69. В
70. В
71. А
72. В
73. Д
74. А
75. А
76. Д
77. А
78. А
79. А
80. В
81. А
82. С
83. С
84. В
85. Е
86. Е
87. А
88. В
89. Е
90. В
91. Д
92. В
93. В
94. Д
95. А
96. А
97. А
98. С
99. С
100. С
101. В
102. Д
103. Д
104. В
105. В
106. В
107. В
108. А
109. С
110. А
111. С
112. С
113. А
114. А
115. С
116. Д
117. С
118. А
119. А
120. Д
121. С
122. С
123. В
124. С
125. С
126. А
127. Е
128. В
129. А
130. В
131. Д
132. С
133. Д
134. В
135. С
136. С
137. В
138. А
139. С
140. Д
141. А
142. В
143. В
144. В
145. А
146. А
147. С
148. А
149. А
150. С

151. С
152. А
153. С
154. А
155. А
156. С
157. С
158. В
159. А
160. А
161. С
162. В
163. В
164. Д
165. А
166. С
167. А
168. Е
169. А
170. А
171. В
172. С
173. А
174. В
175. А
176. Д
177. В
178. А
179. В
180. С
181. С
182. Е
183. Е
184. С
185. В
186. А
187. Д
188. В
189. В
190. А
191. В
192. А
193. А
194. А
195. Д
196. Д
197. А
198. В
199. А
200. А
201. А
202. А
203. Д
204. А
205. В
206. С
207. А
208. А
209. В
210. В
211. В
212. Д
213. В
214. А
215. А
216. А
217. Д
218. А
219. Д
220. В
221. С
222. Д
223. В
224. С
225. Д
226. В
227. А
228. Д
229. А
230. В
231. В
232. В
233. С
234. А
235. В
236. С
237. В
238. А
239. Д
240. В
241. В
242. С
243. С
244. А
245. В
246. С
247. Д
248. Д
249. С
250. С
251. А
252. В
253. А
254. Д
255. В
256. А
257. В
258. В
259. Д
260. В
261. А
262. В
263. Д
264. С
265. В
266. Д
267. А
268. Д
269. Д
270. А
271. Д
272. С
273. А
274. С
275. А
276. С
277. В
278. Д
279. В
280. А
281. В
282. А
283. В
284. С
285. С
286. А
287. В
288. Д
289. Д
290. В
291. С
292. А
293. Д
294. А
295. А
296. В
297. Д
298. С
299. В
300. А

Наши рекомендации