Аналіз уроку української мови

Учитель:_________________________

Предмет: українська мова

Клас 4 Дата: 05.03.2016р.

Тема уроку: Змінювання дієслів теперішнього часу за особами і числами

Тип уроку: комбінований

Мета уроку:

освітня: закріпити знання учнів у розпізнаванні в усному й писемному мовленні дієслів теперішнього часу; ознайомити школярів із змінюванням дієслів за особами і числами, виробляти вміння розпізнавати особу і число дієслова.

виховна: виховувати любов до природи, пережне ставлення до неї.

розвивальна: поповнювати словниковий запас учнів, виховувати культуру мовлення.

У класі 5 учнів

Аналіз роботи вчителя та учнів на уроці української мови
Робоче місце вчителя Дошка оформлена до початку уроку, вивішені таблиці
Дотримання санітарно-гігієнічних вимог Урок почався по дзвінку, класна кімната була провітрена, робоче місце кожного учня до початку занять було готове. Учитель грамотно і чітко оформляє записи на дошці, в журналі та в зошитах учнів. Позитивна енергетика початку уроку.
Постановка мети уроку Мета повно та оптимально конкретизована, похідні завдання сформульовані конкретно і однозначно, дидактично правильно і виправдано. Учні були ознайомлені с планом уроку, була дана установка учителем на продуктивну (успішну) спільну діяльність щодо досягнення мети уроку
Добір методів та прийомів навчання Добір методів та прийомів навчання (донесення змісту навчального матеріалу до свідомості учнів) відбувався відповідно змісту навчального матеріалу та інформації про учнів: проблемно-діалогічний, пояснювально-ілюстративний, практичний.
Рівень компетентності оцінювання Учитель використав диференційований підхід до оцінювання діяльності учнів (в системі гуманного оцінювання).
Активізація пізнавальної діяльності учнів Відбір навчальних завдань був диференційований за характером пізнавальної діяльності (репродуктивний, реконструктивний, творчий), здійснювався оптимально з огляду на специфіку навчально-предметного змісту та його психологічного навантаження. Учитель використала евристичну бесіду, «мозковий штурм», різні конкурси.
Викладання нового матеріалу:  
Наступність Навчальний матеріал уроку відповідав вимогам програми.
Доступність Весь матеріал уроку був доступним для сприйняття учнями, відповідав рівню здібностей учнів
   
Наявність пізнавально-творчих завдань Були використані евристична бесіда, робота в парах – це під час перевірки домашньої роботи; під час вивчення нового матеріалу були використані вибірковий і творчий диктанти, «мозковий штурм», ділова гра «Брейн-ринг» при підведенні підсумків уроку.
Міжпредметні зв’язки Учитель використала вивчені твори Шевченка, Франка, Л. Українки як матеріал для вибіркового диктанту, паралельно була проведена гра «Хто автор цих рядків».
Підбиття підсумку уроку Підсумок уроку був проведений вчасно, носив об’ємний характер: були згадані, виявлені і усвідомлені основні компоненти діяльності учнів на уроці – зміст, тип, способи, проблеми, шляхи їх розв’язання, здобуті результати тощо. Форми здійснення підсумку уроку: індивідуальна робота, робота в парах.
Домашнє завдання: інструктаж Учні отримали інструктаж з виконання домашнього завдання, які були розраховані як на «сильного» так і на «слабкого» учня.
Раціональне використання часу Тривалість етапів є оптимальною щодо обсягу й характеру пропорційно диференційованому змісту навчального матеріалу.
Педагогічний такт Учитель дотримується педагогічного такту, ставиться до учнів доброзичливо, толерантно, з повагою.
Впровадження інноваційних технологій На уроці вчитель використовувала роботу в парах, різноманітні ігри і ігрові ситуації: «Брейн-ринг», ігри-реконструкції, ігри-змагання (під час вибіркового і творчого диктантів, «мозковий штурм», вправа «мікрофон», гра - розминка (під час переходу від однієї частини заняття до іншої), гра – криголам, що використовувалася для встановлення атмосфери довіри.
Поурочний план Конспект уроку був розгорнутий
Самоаналіз уроку, самоосвіта Учителька дала повну психологічно-педагогічну характеристику класу. Охарактеризувала тему даного уроку в контексті інших тем у системі уроків. Обґрунтувала вибір структури уроку, методів, прийому та засобів навчання учнів. Дала аналіз власної управлінської діяльності на уроці. Охарактеризувала стиль взаємодії та спілкування з учнями. Визначила найбільш вдалі\невдалі моменти уроку, наскільки з погляду вчителя вдалося реалізувати його мету та завдання.
Робота учнів  
Стійкість уваги, зацікавленість Достатня стійкість уваги, зацікавленість у виконанні різних форм роботи  
Робоче місце учня, готовність до уроку Всі учні готові до уроку  
Активність учнів на уроці Висока активність  
Самостійна робота учнів Достатня  
Дисципліна на уроці Високий рівень навчальної дисципліни  
Ступінь засвоєння матеріалу Високий ступінь засвоєння нового матеріалу  
       
Оцінка діяльності вчителя  
Види діяльності Відмінно (4) Достатньо (3) Середнє (2) Незадовільно (1)  
Підготовка до уроку +        
Організація роботи класу +        
Методика перевірки знань +        
Теоретичний рівень викладання +        
Використання наочності, ТЗН   +      
Диференційований підхід до учнів +        
Методична майстерність +        
Результативність уроку +        
Всього 28 3
 
Облік знань на уроці
Категорії оцінювання високий достатній Середній Початковий
Форма контролю: усна
Письмова        
Інші види        
Рівень знань учнів: всього        
Успішність  
%  

Висновок: урок проведено на високому методичному рівні.

Учителем на уроці були реалізовані дидактичні принципи. Навчання носило розвивальний характер (логічність, системність, проблемність, пошуковість, творчість). Марія Петрівна доцільно і уміло використовувала активні форми навчання, кооперативну діяльність у парах. Вона уміло володіє технологічним інструментарієм (дотримання технологічного алгоритму, правил застосування технології, відбір дидактичного забезпечення технологічного процесу, оптимально використовує методи та прийоми навчання (проблемно-діалогічного, перцептивного, самостійної роботи тощо). Марія Петрівна знає предмет, володіє методикою викладання. Тактовна, демократична у відношеннях з учнями. Раціонально використовує інноваційні технології, час уроку, навчає учнів працювати самостійно, у процесі навчання здійснює зворотній зв'язок з усіма учнями. Оцінки адекватні вимогам навчальної програми.

Рекомендації: на кожному уроці планувати роботу над помилками, правильно організувати індивідуальну роботу на уроці з Івановим С.

Керівник методичного об’єднання:

Вимоги до діяльності вчителя Зауваження Вимоги до роботи учнів Зауваження  
1. Початок уроку   1 Увага учнів на різних етапах уроку: а) на початку б) в середині в) наприкінці    
2. Повторення й перевірка знань.    
   
  3. Теоретичний рівень викладу: а) науковість      
2. Активність учнів: а) під час опитування; б) під час вивчення теми; в) під час закріплення теми.    
б) логічність      
в) систематичність    
   
г) послідовність    
4. Розкриття теми    
5. Добір матеріалу    
3. Інтерес до теми    
6. Організація уваги    
4. Міцність знань    
7. Виховний момент уроку   умінь    
навичок    
8. Використання ТЗН, наочності, ди-дактичного матеріалу   5. Самостійність суджень    
6. Ставлення до вчителя    
7. Культура праці    
8. Усне мовлення    
9. Індивідуальний підхід    
9. Запитання до вчителя    
10. Самоконтроль    
10. Емоційність розповіді   11. Дисципліна: а) готовність до уроку;    
11. Педагогічний такт    
б) під час уроку;    
в) під час самостійної роботи;    
12. Мова    
13. Розрахунок часу   г) під час пояснення;    
14. Організація самостійної роботи: а) зміст    
д) реакція на дзвоник.    
б) методика    
15. Об’єктивність оцінювання    
16. Кількість оцінених    
17. Домашнє завдання    
Пропозиції та поради. Підпис учителя, що проводив урок  
№ п/п Зміст Так Ні Частково
Зміст
Матеріал уроку відповідає за складністю типу уроку.      
Формулювання мети уроку збігається з його змістовою реалізацією.      
Учителем дібрано оптимальний обсяг матеріалу для досягнення цілей уроку.      
Хід уроку
Перед учнями ставиться мета уроку.      
Ураховуються потреби, нахили, можливості учнів під час визначення мети уроку      
Надано змогу учням співвіднести цілі уроку зі змістом навчання: а) для себе; б) для інших людей.      
Забезпечення розуміння учнями місця цього уроку в темі, яка вивчається      
Учням дається змога вносити зміни в планування роботи на уроці      
Чітка логіка побудови уроку, обґрунтоване співвідношення частин уроку      
Обраний тип уроку відповідає поставленій меті      
Продумано чергування видів роботи, типів завдань для зниження втомлюваності учнів під час уроку      
Наочність уроку враховує специфіку сприйняття учнями      
Учитель використовує різні джерела інформації      
Під час уроку раціонально використовуються можливості кабінету      
Завдання пропонуються учням на вибір: а) за формою (словесна, графічна, умовно-символічна); б) за змістом.      
Завдання пропонуються учням: а) репродуктивного характеру; б) частково-пошукового характеру; в)дослідницького характеру; г) творчого плану.      
На уроці використовуються форми навчання: а) монологічна; б) діалогічна.      
Учитель формулює запитання так, щоб виявити суб’єктний досвід учня з цієї теми      
Учитель підтримує найправильніші версії учнів із цієї проблеми      
Варіанти відповідей використовуються під час вивчення нового поняття      
Учитель уміє узагальнити і систематизувати суб’єктний досвід учнів під час вивчення нової теми      
На уроці у школярів формуються навички: а) самоаналізу; б) самоконтролю.      
Домашнє завдання має оптимальний обсяг      
Під час визначення домашнього завдання учитель дає рекомендації щодо його виконання      
Деяким учням задано індивідуальне домашнє завдання      
Домашнє завдання пропонується учням на вибір      
Обговорення з учнями підсумків уроку      

Пропозиції: _________________

___________________________________

Наши рекомендации