Типовий конспект уроку з іноземної мови
Конспект уроку у 5-му класі
1. Тема уроку: “Моя сім’я”
Урок №_____із____________за вказаною темою
2. Мета уроку:
Практична: 1. Навчити учнів розповідати про свою сім’ю (обсяг 5-6 фраз);
2. Навчити учнів обмінюватися репліками про членів своєї сім’ї.
3.Навчити читати та розуміти текст “_______” (підручник, сторінка)
{Необхідно вказувати тему, обсяг та джерело.}
Освітня: 1. Вчити учнів осмислювати одержану на уроці інформацію та висловлювати своє ставлення до неї (при розповіді про сім’ю);
2.Розширювати філологічний світогляд учнів (якщо вводяться нові слова).
Розвиваюча: 1. Розвивати мовленнєву реакцію (у процесі обміну репліками), фонематичний слух, увагу, мислення та ін..
Виховна: 1. Виховувати почуття поваги до своєї родини (у процесі постановки питання “Чи любиш ти своїх батьків?” та ін.);
(Необхідно вказати, на якому етапі, матеріалі, при виконанні якого прийому буде реалізовано ту чи іншу мету.)
3. Методичне обладнання уроку:
1. Малюнки (_________) – для розвитку мовлення;
2. Фотокартки сім’ї – для розвитку мовлення;
3. Карти зі словосполученнями – для розвитку діалогічного мовлення;
4. Підручник – для_______________.
(Необхідно вказати вид обладнання та його призначення)
Схематичний план уроку
1) Початок уроку. | 3 хв. |
2) Фонетична зарядка. | 5 хв. |
3) Розвиток умінь аудіювання і мовлення на матеріалі розповіді вчителя про свою сім’ю. | 12 хв. |
4) Розвиток навичок техніки читання слів за темою. | 3 хв. |
5) Фізпауза | 2 хв. |
6) Робота з активізації МФ у формі питань. | 4 хв. |
7) Розвиток мовлення за темою «Моя сім’я». | 6 хв. |
8) Подача домашнього завдання. | 5 хв. |
9) Підведення підсумків роботи | 5 хв. |
[При написанні конспекту уроку рекомендується вказати етап уроку, його мету, основні прийоми роботи, послідовність дій вчителя (у лівій колонці) Звертання до учнів, матеріал, який адресується учням (у правій колонці).]
Хід уроку
Початок уроку
1) Організація класу 2) Бесіда з черговими 3) Повідомлення плану уроку |
Фонетична зарядка
Мета:удосконалення навичок вимови звуків__, інтонації__ на матеріалі вірша_.
Прийом:повторення вірша за вчителем.
а) Установка. б) Читання вчителем. в) Читання хором. г) Читання учнем. д) Підсумок. |
Розвиток умінь аудіювання і мовлення на матеріалі розповіді вчителя про свою сім’ю.
Мета:розвиток умінь аудіювання, розвиток мовної догадки про нові ЛО.
Прийом 1-й:опора на фотокартки при розповіді вчителя.
а) Установка. б) Робота з новими словами. - пред’явлення фонем, - семантизація - вживання в МФ в) Читання вчителем текстів. г) Контроль розуміння. |
Прийом 2-й: відповіді учнів на запитання вчителя
а) Установка. б) Запитання. |
Прийом 3-й:завершення речень, які пропонує вчитель
а) Пояснення. б) Пред’явлення речень. |
Прийом 4-й:гра на опрацювання ЛО
а) Установка б) Називання професій членів сім’ї вчителя |
Прийом 5-й:робота по складанню розповіді «Моя сім’я».
Розвиток навичок техніки читання слів за темою
Прийом:опора на картки
а) Установка. б) Читання слів вчителем, повторення учнями. в) Читання слів учнями, надання необхідних пояснень. г) Підсумок. |
Фізпауза
Мета:дати учням можливість відпочити
Прийом:виконання пісні, яка супроводжується рухами.
а) Установка. Б) Проведення самої гри. в) Підсумок. |
Робота щодо активізації МФ в формі питань
Мета:підготовка до розвитку діалогічного мовлення на основі структури «Чим займаються твої батьки, рідні?»
Прийом:відповіді учнів на запитання вчителя (з опорою на картки).
а) Установка. б) Постановка запитань вчителем з опорою на картки (зображення людей різних професій) в) Постановка запитань учнями. г) Постановка питань вчителя про професії батьків учнів. д) Робота учнів парами за ситуацією «Познайомився з сім’єю твого друга» |
7. Розвиток мовлення за темою «Моя сім’я»
Мета: формування вміння розповісти про сім’ю в обсязі 6 речень.
Прийом: конкурс на кращу розповідь (з опорою на фотокартки членів своєї сім’ї або логіко-структурну схему).