Урок 22знаходження значень виразів з буквеними даним

Урок 20. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 8. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток; виконати роботу над помилками, допущеними у самостійній роботі, підготувати учнів до контрольної роботи; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 30, завдання 167; 168)

2. Аналіз самостійної роботи

3. Гра «Істинне — хибне»

• Сума чисел 50 і 9 дорівнює 49.

• Різниця чисел 27 і 7 дорівнює 20.

• 63 зменшити на 60 дістанемо 6.

• Від 45 відняти 5 дістанемо 20.

• 60 збільшити на 7 дістанемо 47.

• При відніманні числа 30 від 39 дістанемо 0.

• Кут — це геометрична фігура.

• В одній годині 60 хвилин.

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 11; 9; 7; 5; ?; ?.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

1. Робота за підручником (с. 30-32)

Завдання 169. Колективне опрацювання матеріалу

— За записами поясніть додавання і віднімання чисел з переходом через розряд.

— Перевірте результати обчислень за таблицями.

— Прочитайте таблицю додавання (віднімання) числа 3, починаючи від найбільшого результату.

— Прочитайте тільки результати таблиці.

— Прочитайте результати від найбільшого числа до найменшого.

— Затуліть лінійкою відповіді таблиці та розкажіть їх по пам’яті.

Завдання 170

Учні «ланцюжком» читають вирази та обчислюють їх значення.

Завдання 171

Учні коментують, як виконали обчислення.

Завдання 172

Під час повторення умови один учень креслить схему і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання спочатку на перше питання, а потім — на друге. Вчитель перевіряє.

Завдання 173

Учні вимірюють довжини ланок, один учень біля дошки пояснює, як знайти довжину кожної ламаної.

Завдання 174*

Учні доповнюють задачі так, щоб числа у відповідях були однакові.

Завдання 175

Учні складають і розв’язують задачі за малюнком. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах. Після цього складають обернену задачу, у якій невідоме число — 12.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Порівняй!»

урок 22знаходження значень виразів з буквеними даним - student2.ru

2. Складання та розв'язування задач за схемами

урок 22знаходження значень виразів з буквеними даним - student2.ru

4. Розв'язування логічних задач

• У семи братів по одній сестрі. Скільки всього дітей у родині? (8)

• Якщо курка стоїть на одній нозі, то її маса — 2 кг. Якою буде маса курки, якщо вона стоятиме на двох ногах?

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 32, завдання 176; 177.

Урок 22ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ З БУКВЕНИМИ ДАНИМ

Мета: ознайомити учнів із задачами на дві дії; закріпити вміння розв'язувати прості задачі, знаходити значення виразів з буквеними даними; розвивати спостережливість, уміння міркувати, порівнювати; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 32, завдання 176; 177)

4. Гра «Математична естафета»

урок 22знаходження значень виразів з буквеними даним - student2.ru

5. Хвилинка каліграфії із завданням

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 32 - 33)

Завдання 178

Завдання 179. Колективне опрацювання матеріалу

З куща зірвали 5 помідорів, а з другого — 4. З’їли 6 помідорів. Скільки помідорів залишилося?

Учні читають задачу і повторюють її за таблицею у підручнику.

— Учень записав розв’язання задачі так:

9 - 6 = 3 (п.)

Учитель сказав, що відповідь правильна, але зауважив, що в умові задачі не було числа 9. Учень поміркував і записав розв’язання задачі двома діями:

1) 5 + 4 = 9 (п.)

2) 9 - 6 = 3 (п.)

— Про що дізналися першою дією; другою?

Завдання 180

Пам'ятка розв'язування складеної задачі

1. Читаю задачу (спочатку всі діти читають мовчки, а потім один учень — уголос).

2. Називаю умову (що відоме).

3. Називаю питання (що потрібно дізнатися).

4. Пояснюю (відразу відповісти на питання задачі не можна, оскільки не знаю...).

5. Складаю план розв’язання (першою дією дізнаюся..., другою дією дізнаюся...).6. Розв’язую.

7. Називаю відповідь.

Завдання 181

Завдання 182. Усне виконання завдання

Завдання 183. Усне виконання завдання

Завдання 184*Один учень біля дошки будує пряму і пояснює.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Математичні кінцівки»

8 + 8 = 8 + 2 + 6 = ...

7 + 8 = 7 + 3 + ...

6 + 8 = 6 + 4 + ...

16 - 8 = 16 - 6 - 2 = ...

15 - 8 = 15 - 5 - ...

14 - 8 = 14 - 4 - ...

2. Гра «Плюс чи мінус?»

урок 22знаходження значень виразів з буквеними даним - student2.ru

3. Геометричний матеріал

Довжина однієї ланки ламаної 5 см, другої 3 см, а третьої 7 см. Накресли ламану і знайди її довжину.

5. Розв'язування логічних задач

• До Новорічного свята учні виготовили 9 червоних гірлянд і 5 зелених. Чого виготовили більше — червоних чи зелених гірлянд? (Червоних)

• Кришка парти має 4 кути. Один кут відрізали. Як його відрізати, щоб вийшов трикутник? (

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 33, завдання 185; 186.

Наши рекомендации