Діс тәсілдер: Кім жылдам, Жигсо,Тест
Сабақтың тақырыбы: 0-ден 1000-ға дейінгі сандар. Ауызша қосу және азайту
Мақсаттары: 0-ден 1000-ға дейінгі сандар. ауызша қосу және азайтужайлы есептер шығара отырып тапсмырмаларды анықтайды,есептерді шығаруға, үйреніп практикада қолданады
Күтілетін нәтиже : 0-ден 1000-ға дейінгі сандар. ауызша қосу және азайтужайлы ұғымын біледі, түснеді және есеп шығаруда пайдаланады
Модульдері:АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)
Бағалау:Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)
Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары
Діс тәсілдер:Ойлан тап, Сен маған- мен саған,Жағасын тап,Кім жылдам
Сабақ кезеңдері | Уақыт | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | |
Білім Қызығушылық тарын ояту | 2мин | Ойлан- тап Сұрақ жауап | Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру Сұзжұмбақ толтыру | Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу | АКТ |
Түсіну | 7мин | Постермен жұмыс 1 топ Сан туралы не білеміз 2 топ Сандарды не үшін пайдаланамыз 3 Сандарға мысалдар | Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау арқылы өткен сабаққа арналған тапсырмалар төгірегіндне жұмыс жүргізу Ол үшір постер мен жұмыс жасату | . Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу, постерді қорғау | ЖТ ЖЕ |
Қолдану | 10мин | Сен маған- мен саған | Топтарға жаңа тақырып бойынша Сен маған мен саған әдісімен конвертке салынған тапсырмалар тарату, тапсырма төңірегінде топпен жұмыс жүргізу | Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру | СТО |
Сергіту сәті | 1 мин | «Балапандар биі» атты жаттығу жасау | Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау | Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. | АКТ |
Талдау | 15мин | Жалғасын тап Ондықтармен бірліктерге тапсырмалар жауабын жазады | Тақтаға есептер беріледі жауабын жазып көрсетеді оны тақтаға жазып қою арқылы оқушылардың тақырыпты талдату | Есептерді толықтырады,мағанасын түсіндіреді, талдайды | |
Жинақтау | 5мин | Кім жылдам Есептер шығару Тақырыпты жинақтау | Оқушыларғатақырыппқа қатысты кітаптан есептер шығаорту арқылы топпен жарыстыру | Оқушылар тапсырманы орындап,алғашқы болғандар оқып түсінік береді,оқушылардың қосымша сұрақтарна жауап береді | |
Бағалау | 2 мин | Өзін-өзі бағалау (2 мин) Бағдарша, бағалау парақшалары | Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату | Өзін өзі топпн бағалайды | |
Рефлексия | 2 мин | Стикерлерді толтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерді толтыру |
Пән: Матемаматика 2 сабақ
Сынып: 3 сынып
Сабақтың тақырыбы:. Кестелік қосу және азайту
Мақсаттары:. ОқушыларКестелік қосу және азайту жайлы түсніктерін қолданып есептер шығаруға үйренеді
Күтілетін нәтиже : Кестелік қосу мен азайту ұғымын біледі, түснеді және есеп шығаруда пайдалана отырып топпен жұмыс істеуге дағдыланады
Модульдері:АКТ, СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)
Бағалау:Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)
Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары
діс тәсілдер: Кім жылдам, Жигсо,Тест
Сабақ кезеңдері | Уақыт | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | |
Білім Қызығушылық тарын ояту | 2мин | Кім жылдам Интерактивті тақтаға «Қайталау–оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі, | Интерактивті тақтадағы сұрақтар арқылы оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады. | Оқушылар интерактивті тақтадан кез-келген ұяшықты таңдайды да,топ мүшелері кезектесіп жауап береді. Оқушылар еске түсіреді, талдайды. | АКТ |
Түсіну | 7мин | Постер арқылы жаңа тақырыпты өткен тақырыппен байланыстыру | Мұғалім оқушыларға тапсырмалар береді олар түсініктерін қағазға салу керек , постер арқылы қорғайды | Күз туралы ойларын постерге салу керек, түсінікетерін постер арқылы қорғап айту крек | ЖТ ЖЕ |
Қолдану | 10мин | 2 сынптағы өткендерді қайталау | Қысқашы кітаппен жұмыс Топқа жаттығу жазғыу арқылы граматикалық жазуларын байқау | Топ бойынша тапсырмаларды орындайды, тапсырмалар қолданады | СТО |
Сергіту сәті | 1 мин | Танцующий человек под дерево | Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау | Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. | АКТ |
Талдау | 15мин | Жаңа тақырыпты Жигсо әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға тапсырма береді. І топ: І жағдай ІІ топ: ІІ жағдай ІІІ топ: ІІІ жағдай 4- сарапшы | Топтағы бір нөмірлі балалар бір мысалды қарастырып, бірге отырып талқылап, өз топтарына келіп түсіндіреді | Сыныптағы белсенді оқушы басқаларға бағыт беріп отырады.Топтық талқыға салады,ойланады.Өзгелерді тыңдай отырып , өз білімін толықтырады. Ізденеді. І топ : І жағдай – Қосу ережеісі қандай ІІ топ:ІІ жағдай –Азайту ережесі қандай 3 топ ІІІ жағдай.-Екі ережені орындау тәсілдері. Тапсырмаларды орындап қағазға жазады. | |
Жинақтау | 5мин | Әр топқа деңгейліктапсырмаларды тест түрінде беріледі. | Топ жетекшілеріне топ мүшелерін бағалау үшін критерийлер беріледі. | Оқушылар тест шешіп, критерий арқылы топ жетекшісі топ мүшелерін бағалайды, топ жетекшісін топ мүшелерінің бірі бағалайды. | |
Бағалау | 2 мин | Критерийлер арқылы бағалау | Постерлер астына смайлик жапсыру арқылы топтар ақылдасып,басқа топтарды бағалады.Топ жетекшісі өз топ мүшелерінің жұмысын бағалайды.Топтық жұмыстардың жиынтық бағасы қойылады. | Өзін –өзі бағалау, топтық , жұптық бағалау | |
Рефлексия | 2 мин | Стикерлерді толтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | ||
Пән: Математика 3 сабақ
Сынып:3сынып