Діс тәсілдер:Миға шабуыл, Жигсо, Пилот-штурман,Кубиз әдісі

Сабақ кезеңдері Уақыт   Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті  
Білім   Қызығушылық тарын ояту 2мин «Миға шабуыл»сұрақ жауап Үй тапсырмасын сұрау Талқылау үшін сұрақтар беріледі   АКТ
Түсіну 7мин «Жигсо» әдісі бойынша әр топқа тапсырмалар тарату Тақырыбы: Үштаңбалы сандарды разрядтары бойынша қосу және азайту   Сіздің тобыңызда 4 рөлді: лидер, баяндамашы, хатшы, уақыт сақшысы және бақылаушыларды анықтаңыз. Жұмыс төмендегідей жоспармен жүреді: Берілген мәтінді оқып, топпен бірлесе отырып, талқылайды және әр топтың бақылаушысы жасаған жұмыстарға сәйкес бақылау парағын жүргізеді.   ЖИГСО әдісі арқылы жүзеге асады. Жұппен жұмыс.Топпен талдау.   ЖТ ЖЕ
Қолдану 10мин Жұптық жұмыс«Пилот - Штурман» Штурман – басқарушы, пилот – орындаушы) Берілген сөздерге шағын эссе жазады   Топқа арналып жаңа тақырып төңірегінде тапсырмалар береді Жұптың пікірлерін тыңдау,барлық айтылған ой-пікірлерді бағалаудың мақсатына сәйкестендіру   СТО
Сергіту сәті 1 мин «Балапандар биі» атты жаттығу жасау Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. АКТ
Талдау 15мин Кубизм әдісі Әр топқа кубикте жазылған сұрақты беру Кубиктегі сұрақтарға жауап беру  
Жинақтау 5мин Жеке жұмыс «тест жұмысын орындау» Әр оқушыға шағын тест тапсырылады Тестке жауап беріп ойларын қортындылайды, тақырыпты жинақтайды  
Бағалау 2 мин Кері байланыс (не үйрендім, не қиын болды, сұрақ Бағалау парақшаларын тарату Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату Өзін өзі топпн бағалайды  
Рефлексия 2 мин Стикерлерді толтыру Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну Ұсынылған стикерді толтыру  

Пән: Математика 17сабақ

Сынып: 3 сынып

Сабақтың тақырыбы: 735+265, 1000-735 түріндегі қосудың және азайтудың жазбаша тәсілі

.Мақсаттары: Қосу мен азайту жайлы түсінік алады, есептер шығара отырып топпен жұмыс істеуге үйренеді

Күтілетін нәтиже: Тақырып ұғымын біледі, түснеді және есеп шығаруда пайдаланады.

Модульдері:АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)

Бағалау:Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)

Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары

Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Кім жылдам, Жигсо 1, Венн диграммасы

Сабақ кезеңдері Уақыт   Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті  
Білім   Қызығушылық тарын ояту 2мин Миға шабуыл арқылы Сұрақ жауапты пайдалану Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы әр топты диалогқа түсіру ,Өткен тақырып аррналған а үй тасырмасын қайталау ға сұрақтар жасалып, арнайы плакатқа жазылып тақтаға ілінеді, крассворд, карточкалар Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырмаларды қатесіз топпен орындау, білімдерін тексеру. Топпен жұмыс жасау, жарыс арқылы сабаққа деген ынталары артады АКТ
Түсіну 7мин «Кім жылдам» әдісі Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру, соларқылы топен жарыс ұйымдастыру Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу Топпен жұмыс жасау ЖТ ЖЕ
Қолдану 10мин Жигсо» әдісі бойынша өткен тақырып пен жаңа тақырыпты үйлестіре отырып «735+265, 1000-735 түріндегі қосудың және азайтудың жазбаша тәсілі .» тақарыбын өздері талқылап, өздері қайталау масатында қосымша тапсырмалар таратылады   Әр топта, яғни үш топта 4 оқушы бар, әр топтың 1,2,3 нөмерлеріне бірдей тапсырмалар беріледі, олар өздері тапсырмалардлы орындап, әр топтаға бірдей нөмерлер бір партаға бірігіп тапсырмаларын бір- біріне көрсетіп, тексереді, 4 сарапшы, яғни дарынды 4 оқушым топ басшылары бақылаушы- сарапшы ретінде сайланады. Олар тексерудің нәтижесін сыныпқа жариялайды бірдей нөмірдегі шығарылған есептердің жауабын айтады Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу Топпен жұмыс жасау СТО
Сергіту сәті 1 мин «Балапандар биі» атты жаттығу жасау Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. АКТ
Талдау 10 мин Венн диаграммасы Арқылы тақырыты талдау Әр топқа диаграмма таратылады,0 сол диаграмманы толтырады, тақырыпты жинақтайды Әр топ өзара тақырыпқа қатысты диаграмманы толтырып, нәтижесін тақатаға шығып қорғайды  
Жинақтау 10 мин Тақырыпқа қатысты әңгіме құрастыру арқылыжинақтайды Тарау бойынша білімдерін жинақтау үшін әр топқа Отан туралы тақырып төңірегінде шағын әңгіме жазу тапсырылады Әр топ қысқаша әңгіме жазу арқылы Отан жайлы не білетіндерін және тақырыпты жинақтайды  
Бағалау 2 мин Өзін-өзі бағалау (2 мин) Бағдаршам түстері бойынша бағалау қызыл – өте жақсы, жасыл – жақсы, сары – қанағат   Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату Өзін-өзі бағалау, топтық бағалау  
Рефлексия 2 мин Стикерлерді толтыру Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну Ұсынылған стикерді толтыру Топтың сыни пікірін стикермен жабыстыру арқылы -Кері байланыс парағы  

Пән: Математика тілі 18-20 сабақ

Сынып:3 сынып

Наши рекомендации