Промовляння скоромовки з нарощуванням темпу

3) Заучування напам’ять

Фізкультхвилинка

Знає добре буква кожна,

Що хворіти їй не можна.

І тому на фіззарядку

Всі побігли буз оглядки.

Зупинилися сестрички

На пісочку біля річки.

Буква «еф» гукає з боку:

— Всім узяти руки в боки!

І робіть, як я, дівчатка,—

Починається зарядка.

І. Січовик

III. Повідомлення теми і завдань уроку

— Сьогодні на уроці ви працюватимете в парі й групі, будете удосконалювати свої навички читання, виконуючи різноманітні завдання. Разом пригадаємо, які існують професії, спробуємо дати відповідь на питання: яка професія є головною?

IV. Робота заБукварем (с. 127)

1 Читання слів учителем

Словникова робота

• Фабрика — промислове підприємство для обробки сировини ма­шинним способом.

• Асфальт — чорна, смолиста маса для покриття доріг, тротуару.

3 Мовчазне читання слів

4 Читання слів «ланцюжком»

5 Вибіркове читання

— Прочитайте слова з буквою «еф» на початку, в середині, в кінці слова.

— Прочитайте слова з наголосом на першому, другому складі.

— Прочитайте слова, у яких кількість звуків і букв не збігається.

6Бесіда за ілюстрацією вБукварі

— Кого ви бачите на малюнку? Обґрунтуйте свою відповідь.

— Що робить лікар?

— Про яку професію мріють діти?

— Чому ви так вважаєте?

— А ким ви мрієте стати?

— Обравши собі професію, пам’ятайте про ту, що є головною для вас сьогодні. Про неї дуже влучно сказав поет А. Костецький у своєму вірші «Головна професія».

Спитай у тата і у мами, Які професії у них. Професій різних є чимало, Сповна їх вистачить на всіх! Та є одна поміж професій, Якої вчаться всі в житті. Вона для кожного найперша, Якої вчитимешся й ти! Учитель, лікар чи геолог, Письменник, слюсар чи кресляр — Всі називають головною Одну професію — школяр! Бо всім відомо, що без школи, Без знань, що мусиш там набуть, Не станеш у житті ніколи Тим, ким в дитинстві мрієш буть!

Робота в групах

Зі скриньки учні дістають картки з літерами та об’єднуються у групи (л — лікар, д — двірник, ш — швачка, к — кухар, в — вчитель).

— Відновіть вірш і підготуйтеся до виразного читання.

Картка 1 Така вона хороша, Що не сказать..., Як сонечко у дощик, Як наша друга... Говорить: «Любі діти, Вам треба букви..., Щоб всі книжки на світі Змогли ви... (Словами, мама, знати, прочитати)
Картка 2 Хто в лікарні по палаті Ходить в білому...? Хто людей з біди рятує, Хто хвороби всі...? Хто призначить процедури, І таблетки, і..., Щоб здоровим буть довіку? Це, звичайно, мудрий... (Халаті, лікує, мікстури, лікар) Картка 3 Хто на кухні хазяйнує? Хто каструлями... Із ножем працює вправно? Хто смачні готує..., Пиріжки пече рум’яні, Варить борщ смачний,... Не відтягнеш і за вуха? Хто цей майстер? Звісно,... (Керує, страви, духмяний, кухар)
Картка 4 Хто одежу шиє всім, І дорослим, і... Дружить з голкою й тканиною, Строчить швейною...? Хто на спеку й день холодний Робить людям одяг...? (Малим, машиною, модний) Картка 5 Він подвір’я... Нас ласкаво... Усміхається привітно: — Не запізнюйтеся, ...! У руках мітла слухняна Підміта доріжки й... (Замітає, зустрічає, діти, ґанок)

8 Презентація роботи

V.Підсумок уроку

1 Бесіда

— Що цікавого було на уроці?

— Про які професії ви дізналися?

— На вашу думку, яка професія найпотрібніша?

Робота в парах

— Складіть вислів.

3 Слухання вірша

Декламують заздалегідь підготовлені учні.

Знають це добре дітки-малята: В світі професій дуже багато. Всі вони гарні, всі вони різні. Всі для малих і дорослих потрібні — І машиніст, той що потяг веде, І будівельник, що стіни кладе.

Лікар, лісник, перукар, продавець —

Кожен — то доброї справи знавець.

Кожен працює,— так здавна велося,—

Щоб усім людям та й гарно жилося.

Урок 194 (письмо)

Тема.Письмо великої букви Ф («еф»), складів, слів із нею

Мета:вчити писати велику букву Ф («еф»), поєднувати її з іншими буквами в складах, словах; продовжувати роботу над правильним поєднанням букв; розвивати вміння зіставля­ти графічну форму друкованих і рукописних букв, усне зв’язне мовлення, мислення; збагачувати словниковий запас; виховувати в дітей охайність, інтерес до навчання.

Обладнання:каса букв; картки з друкованими і рукописними буквами; фішки для звукових моде­лей; предметні малюнки до загадок; пошукові таблиці; кросворд; зошити з навчання грамоти; плакат «Правильно сиди під час письма».

Хід уроку

I. Організаційний момент

Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Повторення вивченого матеріалу

Наши рекомендации