Б) формування лексичних навичок
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
ДЛЯ УЧНІВ 5 КЛАСУ
НА ТЕМУ: «КЛАС. ШКОЛА»
підготував
студент 4 курсу
інституту психології
Кучерявого Олексія
Одеса
Тема уроку: Їжа та напої
Мета уроку:
Навчальна: ознайомити учнів з назвами фруктів та овочів (vegetables, fruit, cucumber, cabbage, carrot, onion, tomato, apple, banana, lemon, orange),розвивати фонематичний та інтонаційний слух учнів;
Практична: формувати навички діалогічного мовлення на базі діалогу-зразка «В магазині».
Розвиваюча: вдосконалювати роботу пам’яті: збільшувати обсяг довготривалої пам’яті.
Виховна: прищеплювати повагу до іншомовної культури; виховувати ввічливість у стосунках із людьми.
Засоби навчання: підручник з англійської мови для 3 класу під редакцією О. Карп`юк; тематичні картки із зображенням фруктів та овочів; презентація PowerPoint.
Хід уроку
1. Організаційний момент
Вчитель входить до класу й вітає учнів.
T: Good morning, boys and girls!
P: Good morning, teacher!
2. Мовленнєва зарядка
Вчитель пропонує згадати римування
Учні повторюють за вчителем слова римування
Т: Nice to see you,George!
Nice to meet you, Sue!
How are you getting on?
How are the things with you?
Учитель пояснює незнайомі слова. Учні хором повторюють вірш за вчителем;потім вірш по черзі розповідають три-чотири учні.
Вірш «Apples are sour»
Apples are sour,
Apples are sweet
Apples are juicy
And nice to eat!
3. Повідомлення теми та мети уроку
T: Сьогодні ми з вами вивчимо назви деяких овочів та фруктів та навчимося вести бесіду із застосуванням цих слів.
4.Актуалізація опорних знань
РОЗПИСАТИ ЯКИМ ЧИНОМ І НА ЯКОМУ МАТЕРІАЛІ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕННОГО РАНІШЕ
4. Перевірка домашнього завдання.
РОЗПИСАТИ ЯКИМ ЧИНОМ І НА ЯКОМУ МАТЕРІАЛІ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕННОГО РАНІШЕ
ЩО ГОВОРИТЬ ВЧИТЕЛЬ та ФОРМУ РАБОТУ (ІНДИВІДУАЛЬНА або ФРОНТАЛЬНА)
Ex. 6 on page 132.
5.Введення нового матеріалу
А) надання лексичних знань
Ознайомлення учнів з назвами фруктів та овочів (vegetables, fruit, cucumber, cabbage, carrot, onion, tomato, apple, banana, lemon, orange)
T: Сьогодні вранці під своїми дверима я знайшла подарунок. Look at the blackboard, please. (слайд 1) Ми бачимо кошик, у якому зібрані різні фрукти та овочі. Його мені передали наші англійські друзі.
T: Ці овочі та фрукти вам знайомі, але тепер нам треба вивчити їх назву англійською мовою. (слайди 2-10) Repeat after me: cucumber, cabbage, carrot, onion, tomato, apple, banana, lemon, orange.
Учні хором повторюють слова за вчителем.
Запис нових слів у транскрипції. (транскрипція нової лексики на дошці)
T: Відкрийте свої словнички і запишіть нові слова з транскрипцією та перекладом.
Учні переписують у словнички слова з дошки.
б) формування лексичних навичок
T: А тепер я буду називати слова. Якщо почуєте назву фрукта або овоча, ви маєте плеснути у долоні: pupil, desk, cucumber, school, cabbage, box, children, carrot, onion, family, tomato, mother, sister, apple, cat, dog, banana, book, lemon, orange.
Учні виконують.
T: Look at the blackboard, please. (слайд 11) За описом ви маєте відгадати, про який фрукт чи овоч йдеться мова:
Teacher: 1. It is a vegetable. It is green and long.
Pupils: Cucumber.
Teacher: 2. It is a vegetable. It is round and green.
Pupils: Cabbage.
Teacher: 3. It is a fruit. It is round, sweet and red.
Pupils: Apple.
Teacher: 4. It is a fruit. It is sour and yellow.
Pupils: Lemon.
Teacher: 5. It is a vegetable. It is long and orange.
Pupils: Carrot.
Teacher: Well done! Look at the blackboard, please. (слайд 12) Розташуйте букви у вірній послідовності та прочитайте слова. А в цьому вам допоможуть малюнки.
6. Систематизація вивченого
а) контроль сформованості лексичних навичок
Вчитель пропонує пограти в гру
Гра «What fruits / vegetables do you like?».
T: Now tell me please, what fruits / vegetables do you like?
P1: I like apples. And I liki bananas.
T (звертаючись до іншого учня): What fruits / vegetables does he/she like?
P2: He /she likes apples. And I like bananas.
P3: He/she likes bananas. And I like tomatoes. І т. д..
б) розвиток навичок діалогічного мовлення
Організація діалогічного мовлення учнів на базі діалогу-зразка «В магазині».
Teacher: Look at the blackboard, please. (слайд 13) Я впевнена, що ви всі впізнали цього героя з улюбленого мультфільму. Ви помітили, що він дуже сумний, бо не знає, як купити в магазині фруктів та овочів, які дуже полюбляє. Ми маємо допомогти чебурашкі зробити покупки. Спочатку ми ознайомимося з розмовою, яка відбулася в магазині. (слайд 14)
Учні слухають діалог у виконанні вчителя, перекладають, повторюють за вчителем кожну репліку діалогу-зразка. Учитель дає спонукальні репліки, а учні – реактивні; учні дають спонукальні репліки, вчитель – реактивні.
ПРИВЕСТИ ПРИКЛАД
Teacher: А зараз, використовуючи підстановчі слова на дошці (слайд 15), складіть та розіграйте діалоги. Не забувайте бути ввічливими один з одним при розмові.
Розігрування сценки «В магазині» за змістом діалогу-зразка з використанням виучуваної лексики..
Teacher: Уявіть, що ви знаходитесь у магазині. Вам потрібно купити фруктів та овочів. Один учень буде продавцем, а його сусід по парті – покупцем.
7. Підбиття підсумків уроку.
T: Чого нового вм сьогодні навчилися? Що вам найбільше сподобалося робити? Які завдання були найскладнішими?