Сынып 2-сабақ Пәні:Химия Қысқа мерзімді жоспар
Сынып 1-сабақ Пәні:Химия Қысқа мерзімді жоспар
Тақырыбы | Қауіпсіздік техникасының ережелерімен таныстыру.Химияның негізгі түсініктері. § 1 | |
Мақсаты | Химия кабинетінде жұмыс істеу кезінде қте таныстыру; лаб-лық тұрғыны құрастыру. Химияның негізгі түсініктерін қайталау. § 1 | |
Күтілетін нәтиже | ҚТЕ танысады және химиялық құралдармен жұмыс жасап үйренеді. Тақырыптың мазмұнын талдайды,пікірлерін дәлелдейді, тапсырмаларды орындайды | |
7 модульдің қолданылуы | АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. | |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Кім жылдам.Миға шабуыл.Жигсо. Ойлан тап. Өмірлік ахуалды талдау. | |
Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, химиялық формулалар, тақта, стикерлер, ноутбук | |
Сабақ барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі Тренинг | Оқушыларды сапқа тұрғызып, 1-43дейін санау арқылы топқа бөлу Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту. «Сандарды бейнеле» ойыны арқылы психологиялық ахуалды жақсарту | Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын сайлайды. Топ ішінде тәртіп ережелері талданып , сол арқылы сыныптың алтын ережесін құрады. Әртоп өздеріне берілген сандарды дене мүшелерімен,қимылымен бейнелеу. |
Білу Миға шабуыл Интерактивті тақтаға «Қайталау–оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі, | Интерактивті тақтадағы сұрақтар арқылы оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады. | Оқушылар интерактивті тақтадан кез-келген ұяшықты таңдайды да,топ мүшелері кезектесіп жауап береді. Оқушылар еске түсіреді, талдайды. |
Түсіну Химия туралы түсінік» Постермен өткен тақырыпты қорғау | Осы көрстелген жаңа тақырыпты оқушыларға жинақтау үшін жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату.Кітаппен жұмыс жасату Постер арқылы тақырыптарын қорғату | Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Постер арқылы бар білімдерін топпен талқылап ортаға топтан оқушы шығып, тапсырманы постер арқылы қорғайды және өз пікірлерін ортаға салады., бір-біріне түсіндіреді, тақырыпты жинақтайды |
Қолдану Жигсо пайдалану | Оқушылар көлемді мәтінді әрқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып шығып топпен талқылайды, сосын топтар құрамы өзгертіліп, құрамында әр бастапқы топтан бір белсенді оқушы бар жаңа (сарапшылар тобы) топтар құрылды.Құрылған сарапшы топ берілген тапсырмаларды біріге талқылап орындайды Осыдан кейін олар өз топтарына қайта оралып, өздерінің бұрынғы топтағы достарына кезекпен өз жанұяларында түсінген материалдарын тиянақты түрде жеткізіп, үйрет керек | Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу Топпен жұмыс жасау |
Талдау Ойлан тап | Әр топқа тапсырма бойыншатапсырмалар таратылады | Әр топтан оқушы шығып жаттығулар орындайды |
Жинақтау Өмірлік ахуалды талдау» әдісі арқылы тақырыпты сабақты жинақтау | Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тақтадағы ілінген қағаздарды топқа таратады және қосымша материалдар үлестіріледі | Оқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын жеткізе отырып тақырыпты сипаттау арқылы жинақтайды |
Бағалау Бағалау шкаласы мен бағалау парақтарын тарату | Әр топқа бағалау парақтарын тарату, бағалау шкаласын тақтаға ілу керек | Әр топ бағалау парақшасын өздерін бағалайды |
Рефлексия | Екі жұлдыз , бір тілек Стикерлерді толтыру Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин) ББҮ кестесін толтыру | Оқушылар кері байланыс арқылы өздерінің сабақтан алған әсерлерін, ұсыныс, тілектерін жазады. |
Үйге тапсырма | Тақырыпты оқу. «Химтя негіздері»тақырыбына кітапша , альбом жасау. |
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: --------------------Бижанова.Ұ
сынып 2-сабақ Пәні:Химия Қысқа мерзімді жоспар
Тақырыбы | Периодтық заң және периодтық жүйе § 2 | |
Мақсаты | Периодтық жүйені табиғат заңдарына негізделген элементтердің табиғи жіктелуі екендігін білу. Периодтағы элементтер қасиетінің өзгеруіндегі заңдылық туралы алған білімін бекіту. | |
Күтілетін нәтиже | Периодтағы элементтер қасиетінің өзгеруіндегі заңдылықтарды, негізгі топ элементтерінің қасиетінің өзгеруіндегі заңдылықтарды түсінеді.. | |
7 модульдің қолданылуы | АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. | |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Кім жылдам.Миға шабуыл.Жигсо. Ойлан тап. Өмірлік ахуалды талдау. | |
Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, химиялық формулалар, тақта, стикерлер, ноутбук | |
Сабақ барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі Тренинг | Оқушыларды сапқа тұрғызып, 1-3дейін санау арқылы топқа бөлу Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту. «Сандарды бейнеле» ойыны арқылы психологиялық ахуалды жақсарту | Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын сайлайды. Топ ішінде тәртіп ережелері талданып , сол арқылы сыныптың алтын ережесін құрады. Әртоп өздеріне берілген сандарды дене мүшелерімен,қимылымен бейнелеу. |
Білу Миға шабуыл Интерактивті тақтаға «Қайталау–оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі, | Интерактивті тақтадағы сұрақтар арқылы оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады. | Оқушылар интерактивті тақтадан кез-келген ұяшықты таңдайды да,топ мүшелері кезектесіп жауап береді. Оқушылар еске түсіреді, талдайды. |
Түсіну Химия туралы түсінік» Постермен өткен тақырыпты қорғау | Осы көрстелген жаңа тақырыпты оқушыларға жинақтау үшін жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату.Кітаппен жұмыс жасату Постер арқылы тақырыптарын қорғату | Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Постер арқылы бар білімдерін топпен талқылап ортаға топтан оқушы шығып, тапсырманы постер арқылы қорғайды және өз пікірлерін ортаға салады., бір-біріне түсіндіреді, тақырыпты жинақтайды |
Қолдану Жигсо пайдалану | Оқушылар көлемді мәтінді әрқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып шығып топпен талқылайды, сосын топтар құрамы өзгертіліп, құрамында әр бастапқы топтан бір белсенді оқушы бар жаңа (сарапшылар тобы) топтар құрылды.Құрылған сарапшы топ берілген тапсырмаларды біріге талқылап орындайды Осыдан кейін олар өз топтарына қайта оралып, өздерінің бұрынғы топтағы достарына кезекпен өз жанұяларында түсінген материалдарын тиянақты түрде жеткізіп, үйрет керек | Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу Топпен жұмыс жасау |
Талдау Ойлан тап | Әр топқа тапсырма бойыншатапсырмалар таратылады | Әр топтан оқушы шығып жаттығулар орындайды |
Жинақтау Өмірлік ахуалды талдау» әдісі арқылы тақырыпты сабақты жинақтау | Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тақтадағы ілінген қағаздарды топқа таратады және қосымша материалдар үлестіріледі | Оқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын жеткізе отырып тақырыпты сипаттау арқылы жинақтайды |
Бағалау Бағалау шкаласы мен бағалау парақтарын тарату | Әр топқа бағалау парақтарын тарату, бағалау шкаласын тақтаға ілу керек | Әр топ бағалау парақшасын өздерін бағалайды |
Рефлексия | Екі жұлдыз , бір тілек Стикерлерді толтыру Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин) ББҮ кестесін толтыру | Оқушылар кері байланыс арқылы өздерінің сабақтан алған әсерлерін, ұсыныс, тілектерін жазады. |
Үйге тапсырма | Тақырыпты оқу. | Күнделіктеріне жазу |
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: --------------------Бижанова.Ұ