Жоспарға қосымша
КЕЛІСЕМІН БЕКІТЕМІН
№13 орта мектеп жанындағы «№13 жалпы білім беретін орта
ШО «Күншуақ» әдіскері мектебі» КММ директоры
_____________ Н.А.Жаналиева ___________________________
«___»_________ 2014 ж С.А.Балмағанбетова
«___» ________ 2014 ж
№13 жалпы білім беретін орта мектебі жанындағы «Күншуақ» шағын орталығының
психологінің жұмысына арналған жылдық
Жоспары
Мақсаты:
Мектеп жасына дейінгі балалардың психо-физиологиялық дамуында мінез-құлығын тәрбиелеп, әлеуметтік ортада каммуникативті қатынаста құзіреттілігін қалыптастыру.
Міндеттері:
- Балабақша мен отбасында балалардың жеке сөйлеу, ой пікірін айту белсенділігін дамыту.
- Күн тәртібінде балалардың арасында жағымды қарым-қатынасты қалыптастыруды жалғастыру.
- Ата-аналар мен тәрбиешілердің бала тәрбиесінде бірізділік талап қою жағдайын ұйымдастыруды жетілдіру.
Мерзімі | Іс шаралар | Жұмыс түрі | Жауапты | Ескерту |
Қыркүйек | Балабақшаға қабылданған балаларды психодиагностикалық минимумнан өткізу; · Баланың ата-анасымен танысып, отбасындағы материалдық, психологиялық-педагогикалық жағдайын анықтау; · Балалардың таным процестерін зерттеп, интеллектуалдық дамуын анықтау; · Балалардың таным процестері мен желілік қасиеттерін терең зерттеп, себебін анықтау; · Түзету, дамыту сабақтарына жоспар құру. (танымдық қабілеті төмен балаларға) | Ұйымдастыру кезеңі, ата-аналар жиналысына қатысу | Психолог Тәрбиеші | |
Қазан | · Мінез құлығын коррекциялау жұмысына тартылатын балалардың карточкаларын әзірлеп жеке жұмыс жүргізу. · Ойын түріндегі оқу іс әрекеттер, қарым қатынасты дамытуға арналған ойын жаттығуларын жүргізу. · Даму деңгейі орта және төмен 4-6 жастағы балаларға арналған жеке дамыту жаттығуларын ұйымдастыру. | Іс қағаздармен жұмыс, Сергіту және дамыту жаттығуларын өткізу | Психолог Тәрбиеші | |
Қараша | Психологиялық түзету-дамыту жұмыстарын жүргізу. Есте сақтау қабілетін дамытуға арналған жаттығулар. | Коорекциялық жұмыс | Психолог Медбибі | |
Желтоқсан | · Қиын балалармен жұмыс. Кеңес беру, ағарту жұмыстарын жүргізу. · Жеке тұлғалық әлеуметтік және эмоционалдық дамуында қиындықтары бар балалардың ата-аналарына жеке кеңес беру. · Диогностика нәтижелері жөнінде балалардың балалардың ата-аналарымен, тәрбиеленушілерімен әңгіме сұхбат жүргізу. Психологиялық ойындар жүргізу. | Ағартушылық жұмыстар, сұраныс бойынша кеңес беру, диагностика жасау. | Психолог Атан-ана Тәрбиеші | |
Қаңтар | Мектепалды тобындағы балалармен психокоррекциялық ойындар мен жаттығулар жүргізу. · «Жел кімге қарай соғады» ойынын әр топпен жеке-жеке жүргізу. | Топтық ойындар | Психолог | |
Ақпан | Мектепалды тобындағы балалардың сенсорлық дамытуын зерттеу. · Мектепке даярлық тобындағы балалармен «сүйіспеншілік» тіршілігін зерттеу. · Әр топ тәрбиеленушілерімен пікір алмасу немесе сұхбат жүргізу. | Дамыту-түзету жұмыстары | Психолог дефектолог | |
Наурыз | · Мінез құлқы қиын балаларға арналған психологиялық жаттығулар. · Тәрбиеленущілермен топ баларының қарым-қатынасын анықтау карточкасын толтыру. | Рольдік ойындар арқылы баланың мінез құлқынын анықтау | Психолог Тәрбиеші | |
Сәуір | · Мектепалды тобындағы балаларға коорекциялық ойындар ойнату. · Балаларды диагностикалау. Диогностика нәтижелерімен ата-аналарды және тәрбиеленушілерді таныстыру. · Ата-аналардың психологиялық сұранысын зерттеу. | Диагностикалау жұмысы | Психолог Атан-ана Тәрбиеші | |
Мамыр | · Диагностика нәтижелерін өңдеу және талдау үшін мәліметтерді беру, дайындау. · Жылдық жұмыс жоспарын қорытындылау. · Құжаттарды және есеп беру материалдарын дайындау. | Қорытынды жұмыспен таныстыру, талдау. Есеп беру. | Психолог Ата-ана Тәрбиеші |
Жоспарға қосымша