Хід заняття. 1. привітання частинами тіла
1. Привітання частинами тіла.
Мета: розвиток дружніх взаємин, зняття м’язевої напруги
2. Вправа „Бабуся складає у валізу…”. Ведучий починає розповідь: ”Бабуся складає у валізу… гребінець”, а наступна дитина має повторити вже сказане, додавши свій предмет. Гра триває доти, доки ряд зможуть відтворити діти.
Мета: розвиток механічної слухової пам’яті.
3. Вправа „Забавна мозаїка”
Мета: розвиток довільної уваги.
Дитині необхідно скласти розрізані картинки, щоб утворився малюнок.
4. Вправа „Лабіринт”
Мета: розвиток довільної уваги та дрібної моторики руки.
5. Гра „Зайвий стілець”
Мета: розвиток швидкості реакцій та уваги.
Необхідно зробити коло зі стільців, кількість яких на один менше від кількості дітей. Доки звучить музика діти бігають, коли ж вона перестає їм необхідно зайняти вільний стілець.
6. Гра „Хто літає?”
Мета: розвиток моторно-рухової уваги.
Діти визначають хто може літати. Наприклад, метелик – може літати, діти імітують його рухи; якщо диван – діти стоять на місці.
7.Підсумок заняття „Коло подяки”.
Заняття 3
Тема: Ігрова мозаїка
Мета: розвивати довільну увагу, логічне мислення, обсяг зорової пам’яті, швидкість рухів; сприяти зняттю м’язевої напруги, переключення уваги. Виховувати самоповагу, дружелюбність.
Обладнання: список речень, розрізні картинки, іграшки, обручі.
Хід заняття
1.Привітання „Давайте привітаємося”.
Мета: зняття м’язевої напруги, переключення уваги
Діти рухаються по кімнаті, здороваються один з одним. Але якщо ведучий плеснув в долоні один раз – здороватись треба за руку, якщо два – щічками, якщо три – спиною.
2.Вправа „Плутанина”.
Мета: розвиток слухової уваги та словесно-логічного мислення.
3.Вправа „Забавна мозаїка”.
Мета: розвиток довільної уваги.
4.Гра „Яка іграшка заховалась?”.
Мета: розвиток зорової пам’яті та довільної уваги.
Перед дітьми викладаються іграшки. Ведучий забирає 1-2 іграшки, а дитина повинна назвати яка зникла.
5.Гра „На нове місце”.
Мета: розвиток моторно-рухової уваги.
Кожна дитина стає в коло – будинок. Дорослий запрошує дітей погуляти (звучить музика). Коли ж він каже на нове місце ( музика переривається ) – діти повинні знайти ”новий будинок”.
6.Підсумок заняття. „Естафета дружби”
Діти передають усмішку по колу.
Заняття 4
Тема: Умілі пальчики
Мета: розвивати наочно-образне мислення, уміння узагальнювати і класифікувати, уяву, сприйняття, зорову пам'ять; сприяти зниженню м’язевої напруги, створити гарний настрій, виховувати приязність.
Обладнання: предмети картинки, папір, олівці.