Заняття 20

Тема: Незвичайна країна

Мета: розвивати уміння аналізувати та класифікувати предмети за їх призначенням, зорову та слухову пам'ять, сприйняття довільну увагу, уміння діяти за зразком. Створювати атмосферу доброзичливості та комфорту.

Обладнання:індивідуальні завдання.

Хід заняття

1. Привітання частинами тіла.

Мета: зняття м’язевої напруги, створення гарного настрою

2. Вправа «Ехо»

Мета: розвиток слухової пам’яті, сприйняття.
Перед грою ведучий звертається до дітей: «Ви чули коли-небудь Ехо? Коли ви подорожуєте в горах або по лісу, або знаходитеся у великій порожній залі, ви можете зустріти Ехо. Тобто, побачити вам, звичайно, не вдасться, а ось почути його можна. Якщо ви скажете: «Ехо, привіт!», то i вона вам дасть відповідь: «Ехо, привіт!», тому що завжди в точності повторює те, що ви їй скажете. А зараз давайте пограємо».

Призначається ведучий — Ехо, який i повинен повторювати те, що йому скажуть. Починають з простих слів, а потім переходять до важких i довгих. Можна спробувати вірш.

3. Вправа «Коректурна проба»

Мета: розвиток довільної уваги.

Завданням для дітей є: закреслити груші на малюнку, і обвести яблука (дод. 10)

4.Вправа «Четвертий зайвий»

Мета: розвиток довільної уваги, уміння аналізувати та класифікувати.

5. Гра „Хто літає?”

Мета: розвиток моторно-рухової уваги.

6. Гра „Запам’ятай порядок”

Мета: розвиток зорової пам’яті.

7. Підсумок заняття. «Дружні обійми».

Література:

Барташнікова І.А, Барташніков О.О. Розвиток уваги та навиків навчальної діяльності у дітей 5 – 7 років – Тернопіль: Богдан, 1998, 46с.

Бистров О.Л., Бистрова О.С. Увага. Розвивальні ігрові вправи – Х.: Торсінг, 2004. Готовність дитини до навчання/ Упоряд.: С.Максименко, О.Главник. – К: Мікрос – СВС, 2003. – 112 с.

Гуменкова Л.Г., Кашинська Г.В. Особистість дошкільника. – Главник, 2008. – 176 с.

Карпенко З. С. Експресивна психотехніка для дітей./ К.: НПЦ Перспектива, 1997, 68 с.

Корекційна робота психолога./ Упоряд.: О.Главник. Шкільний світ, 2002 – 112 с.

Костюк Г.С. Навчально-виховний процес і психічний розвиток особистості. – К.: Радянська школа, 1989. – 608 с.

Мислення дитини./ Упоряд.: С.Максименко, О. Главник - К.: Главник, 2004 – 112 с.

М’ясоїд П.А. Загальна психологія. – К.: Вища школа, 1998. – 476 с.

Обухова Л.Ф. Детская психология. – М., 1995, 260 с.

Пам'ять дитини./ Упоряд.: С.Максименко, Л.Терлецька, О.Главник - К.: Главник, 2004. – 112 с.

Психічний розвиток дитини – дошкільника/(С.Є.Кулачківська, С.О.Ладивір , Т.О. Піроженко та ін.. – К.: Світич, 2004, с.3 – 17

Психологічна допомога батькам./ Упоряд.: О.Главник – К.: Шкільний світ, 2002, с. 3 – 26

Психологічна служба в дошкільному закладі // Психолог, 2005, №23-24 (167-168), с. 3 – 27

Увага дитини/ Упоряд.: С.Максименко, Л.Терлецька, О.Главник. – К.: Главник,

2004. – 112 с.

Урунтаева Г.А. Психология дошкольника. Хрестоматия. – М.,1997. – 384 с.

Наши рекомендации