Робота з книгою (читання вголос) ст. 168-169

УРОК 41

Дата проведення    
Клас 6-Б 6-В

ТЕМА : ГРЕЦІЯ В V - ІV ст. до.н.е.

Тема : РОЗКВІТ АФІНСЬКОЇ ДЕМОКРАТІЇ

Мета:

  • ознайомити учнів з процесом розквіту афінської демократії;
  • сфор­мувати уявлення про утвердження демократії в Афінах за Перікла;
  • охарак­теризувати суспільно-політичний устрій Афін;
  • розкрити причини, перебіг та наслідки Пелопоннеської війни;
  • розвивати вміння характеризувати іс­торичних осіб, порівнювати та висловлювати власну думку.
  • Виховувати інтерес та повагу до історії інших народів

Тип уроку:засвоєння нових знань та вмінь.

Обладнання:Голованов С, Костирко С. Історія стародавнього світу (К., 2006), Шалагінова О., Шалагінов Б. Історія стародавнього світу (К., 2006), роздавальний матеріал, атлас «Історія стародавнього світу. 6 клас».

Поняття:«золотий вік», «рабовласницька демократія», «еклесія», «буле», «геліея», Пелопоннеська ліга.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Повідомлення теми і мети уроку.

ІІ.ПЕРЕВАІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Один афінянин приніс своїм співгромадянам звістку про перемо­гу, вигукнувши: «Радійте, афіняни, ми перемогли!»

а) Про яку битву греко-перських воєн йдеться?

б) Коли вона сталася?

в) Яким було її значення?

2. Марафонською битвою афіняни пишалися найбільше, вважаючи
її найкращою своєю перемогою.

а) Чи згодні ви з цією точкою зору?

б) Чому цій битві греки надавали такого великого значення?

2. Охарактеризуйте розташування, устрій та військове мистецтво греків та персів

3. для чого перси хотіли захопити Грецію?

4. чому на морі греки мали перевагу?

5. чому перехід на бік ворога у греків не вважався зрадою?

6. чому Спарта не хотіла допомагати Афінам?

7. що вам відомо про марафонську битву?

8. що вам відомо про похід ксерокса?

9. що вам відомо про Саламінську битву?

ІІІ.МОТИВАЦІЯ ТА АКТУАЛІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Слово вчителя:на сьогоднішньому році ми з вами поговоримо про країну історія якої нам вже частково відома ,- це Афіни. Ми вивчимо її політичний розвиток, особливості економічного життя, та причини війн які вона вела. А тепер давайте згадаємо?

  1. Хто з героїв міфів був царем Афін?
  2. як він отримав престол?
  3. кого з визначних правителів Афін ми знаємо, які реформи вони проводили?

ІV ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Утвердження демократії за Перикла

· «золота доба» Афін – 479-431 рр.до.н.е

· Відомий оратор

· Гарна освіта

· Справедливий правитель, захищав інтереси бідноти

Реформи Перикла

Ст. 166

· скасування обмежень за майновими ознаками під час виборів;

· уведення плати посадовим особам;

· вирішення найважливіших питань на народних зборах;

· надання народним зборам функції найви­щого органу державної влади;

· заміна виборів жеребкуванням;

· виді­лення землі збіднілим громадянам в поселеннях, які створювалися на землі держав, що входили до Афінського союзу;

· бідні громадяни отри­мували гроші для відвідування театру

Політичний устрій Афін


  1. жінки не були громадянами
  2. у змішаних шлюбах діти не були громадянами (діти Перикла)
  3. обов’язок громадян – літургія ( побудувати храм, палац, театр, корабель) але це честь))

Пелопоннеська війна

Робота з книгою (читання вголос) ст. 168-169

Питання:

  1. сторони війни (Афіни та Спарта)
  2. початок війни 431р до н.е.
  3. причини війни

  1. етапи війни

  1. чому Афіни програли (слабкість Афінської демократії)
  2. завершення війни 404 р до н.е. .
  3. хто виграв від війни (Персія)

V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ

Бесіда за запитаннями:

1. чому згаданий період називається «золотою добою» Афін?

2. хто був верховним стратегом афін?

3. які реформи провів Перикл?

4. в інтересах якої категорії населення були проведені реформи?

5. який орган був найважливішим в державі?

6. хто міг бути громадянином Афін?

7. як видумаєте чому метки не могли стати громадянами?

8. що таке літургія? Як ви вважаєте чи це корисна справа?

9. які причини пелопоннеської війни?

10. хто в ній був зацікавлений?

11. які етапи Пелопоннеської війни?

12. які наслідки пелопоннеської війни?

VІ.ПІДСУМКИ УРОКУ

Виставлення оцінок за урок

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Опрацювати параграф № 31 Голованов С, Костирко С. Історія стародавнього світу (К., 2006), ст.166-169
  2. терміни в словник
  3. питання1,3,56,7,10 письмово в зошит ст. 169
  4. повідомлення про культуру греків

Наши рекомендации