Хвилинка входження в день . Спостереження за сходами багаторічних квітів на клумбі

Спостереження за сходами багаторічних квітів на клумбі.

Мета.: продовжувати вчити дітей розуміти залежність між станом повітря і ростом рослин. Закріпити знання дітей про умови догляду за рослинами куточка природи; Розвивати спостережливість, емоційність при сприйманні природного довкілля. Виховувати працелюбність.

Народна гра «Іди, іди, дощику» (різновиди ходьби)

Ранкова гімнастика

КГН «Будеш вмиватись, будеш посміхатись»

Мета: поглибити знання дітей про значення чистоти для збереження і зміцнення здоров'я; переконати їх, що дотримання чистоти – це попередження багатьох захворювань; формувати культурно-гігієнічні навички; виховувати інтерес до збереження і зміцнення здоров'я.

Матеріал: іграшковий телевізор, предмети особистої гігієни

Створити умови для виникнення сюжетно-рольової гри «Дитячий садок».Запропонувати дітям сюжет «Весняні турботи у дворі».

Мета: продовжувати вчити дітей доброзичливо розподіляти ролі між собою і підбирати атрибути. Розвивати увагу. Виховувати усвідомлення соціальної значущості своїй діяльності.

Атрибути:знаряддя праці

ЗАНЯТТЯ

Музичне заняття

Музично-ритмічна вправа „Зайці і ведмідь”

Автор: Т. Попатенкопродовжити вчити реагувати на музику відповідними рухами, вчити виражати найпростіші форми емоційного стану, почуттів у танцювальних рухах, надавати їм певної виразності Слухання музики “Колискова ”(голос, ф-но) Автор: Р. Паульс

привернути увагу дітей до змісту й характеру твору, вчити передавати свої почуття

фантазії художнім словом

Вправа для розвитку слуху та голосу «Равлик-павлик» муз. В. Верховинця

сприяти виробленню наспівності звучання, без напруги співати короткі розпірки і пісні.

Співи:”Рученята золоті ” Автор: Н. Вересокіна

співати природнім голосом наслідувати спів дорослого, закріплення навичок відтворення мелодії, охороняти й берегти співочий і мовний голос, без напруги співати

“Тане сніг ” Автор:А.Філіпенко, Т.Волгіна

повторне слухання пісні, уточнення змісту та характеру, вчити передавати свої почуття фантазії художнім словом

Музично - ритмічні “Веселі музики ” Автор: А.Філіпенко

закріплення рухів, виконувати самостійно, виховувати бажання та розвивати вміння втілювати у творчих вільних рухах загальний характер музики, динаміку її образів

Весняні турботи

Мета:___________________________________

Матеріал: ____________________

Хід заняття

________________________________

Ліплення

Мета:___________________________________

Матеріал: ____________________

Хід заняття

________________________________

І ПРОГУЛЯНКА

Спостерігаємо за снігом.

Мета: Розвивати вміння у дітей спостерігати з весняними явищами в природі, самостійно робити висновки із спостержень. Закріпити властивості снігу.

Хід спостереження

Продовжити спостереження за снігом. Порівняти колір снігу (сірий, брудний) з тим, яким він був узимку. Організувати ігри із снігом, спонукати до порівняння — сніговиків вони ліпили і взимку. Встановити зв'язок між сонячним світлом, теплом і відлигою. Подивитися, на якій стороні даху сніг тане раніше (на сонячній чи в тіні). Показати місця, де сніг тане швидше.

— Чому?

З дітьми уточнити властивості снігу — перехід з одного стану в інший. Звернути увагу, що вдень, коли сонце пригріває, на останніх сніжних заметах з'являється крижана скоринка.

— Чому видно земля?

— Чому тане сніг? (Пригріло сонечко)

— Які калюжі бувають вранці?

Пояснити дітям, що у неживій природі початок весни характеризується тим, що в другій половині березня значно підвищується температура повіт­ря, сонце все вище піднімається в полудень над горизонтом, про­мені його пряміше падають на землю і краще її прогрівають. Сніг стає важким, пористим, він розсипається на окремі крупинки, особ­ливо вражає його брудна поверхня. Звідки береться цей бруд, чому його не було видно зимою?

Художнє слово.

Лежала ковдра

М'яке, біле

Сонце припекло –

Ковдра потекла. (Сніг)

Взимку в полі лежав

Навесні в річку побіг. (Сніг)

Народна прикмета “Березень часом снігом сіє, часом сонцем гріє”

Дидактична гра “Хто більше назве дій?”

— Що можна сказати про сніг?

— Сніг що робить? (йде, падає, кружляється, літає, блищить, тане, переливається, скрипить.)

Праця в природі з експериментальною діяльністю.(таємниця ґрунтів)

Мета: ознайомити дітей з властивостями ґрунтів (пісок, чорнозем, глина); підвести дітей до розуміння значення чорнозему для росту рослин на основі досліду (висаджування квасолі в пісок, чорнозем, глину). Закріпити знання про властивості ґрунту. Вчити з допомогою інших або самостійно знаходити пояснення до певних ситуацій. Прививати у дітей бажання працювати. Виховувати любов до оточуючого довкілля. Розвивати креативність.

Матеріал: квасоля, пісок, чорнозем, глина.

Фізкультура на повітрі

Рухливі ігри «У лісочку на горбочку» (ходьба по колу) «Не замочи ніг» (стрибки у довжину з місця) Естафета «Найспритніший» (біг, увага)

Самостійні ігри дітей

Мета: вчити дітей відчувати припустиму межу у спілкуванні з однолітками; розвивати вміння налагоджувати дружні стосунки з ними; виявляти довіру, симпатію, бажання поділитися; виховувати дружелюбність

Індивідуальна робота ________

____________________________

ІІ ПОЛОВИНА ДНЯ

Поступовий підйом дітей. Гімнастика пробудження

Загартовуючі заходи.

СХД. Конструювання з паперу і природного матеріалу .

Тема: «Чарівні човники»

Мета: удосконалювати уміння дітей виготовляти іграшки з паперу; вчити проявляти творчість у роботі з природним матеріалом. Розвивати уміння згинати листок, фіксуючи лінію згину, працювати охайно, дотримуючись інструкцій вихователя.

Спонукати використовувати виріб у грі.

Матеріал: папір, ножиці.

Створити умови для виникнення сюжетно-рольової гри «Сім'я»

Розіграти з дітьми сюжет «Ідемо допомагати бабусі».

Мета: продовжувати вчити дітей урізноманітнювати сюжет гри. Розвивати вміння впізнавати рослини найближчого оточення; виховувати почуття колективізму.

Атрибути:овочі,фрукти,господарські знаряддя праці.

Наши рекомендации