ЫсҚа мерзімді жоспар
Б)жазба жұмысы.
1 «Түркістан» мәтіні оқылады.
2 Мәтін турлы қысқаша түсінік беріледі.
3 Мәтінді мәнерлеп оқып жаздыру.
Түркістан
Түркістан- ата-бабаларымыздың көне қаласы. Ол Қаратау мен Сырдария өзенінің ортасына орналасып, Ұлы Жібек жолының бойында жатқан. Бұл ежелгі қалаға жүздеген қоңыраулы керуендер батыстан да ,шығыстан да келіп жататын болған. Ол кезде қала Шабғар деп аталатын. Мұсылман діні келгеннен бастап қала Яссы деп аталған. Ақын Қожа Ахмет Яссауй аталу себебі де осы қаладан шығуынын еді .
Маңғол жаугершілігінен кейін қала Түркістан аталды.Түркістан «түріктер мекені» деген сөзді білдіреді.
Ертедегі сақ дәуірінен бабаларымыз түрік тайпасының бір бұтағы болған. Олар Отырар, Тараз, Түркістан секілді қалаларды салған. Бұл қалаларды шәкірттер оқитын медреселер ашылған. Сондай бір медрсе мектеп Түкістанда болды. Медресенің мұғалімі –ақын Қожа Ахмет Яссауй еді. Ол- бала кезінен алғыр,зерек болып өсті. Ахмет-ақын, діни ғұлама және түрік халықтарының рузани көсемі болды. Бала оқып журіп , «даналық сөздер» деген кітап жазды . кітапқа кісінің таза жүріп ,өтірік айтпауы ,адам болуы туралы ақыл сөздері енді . Осы сөздерін ақын «хикмет» деп атады. Ол ұзақ өмірінде төрт мыңдай хикмет жазған.
Үйге тапсырма: сөйлемге синт. талдау.
ЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Пәні: қазақ тілі | Қыркүйек | № 6 | Сыныбы: 10А | Күні: | ||||||
Пән мұғалімі: | Какарманова Р.Ғ. | |||||||||
Сабақ тақырыбы: | Диктант «Ағайындар» | |||||||||
Оқу мақсаттар Smart | Оқушылардың есте сақтау қабілеті артады; сауатты жазуга дағдыланады. | |||||||||
Оқудан күтілетін нәтижелер (Табыс критерийлері) | Барлық оқушылар : Сауатты жазуга тырысады Көпшілік оқушылар:берілген мәтіннің тыныс белгілерін қояды Жекеленген оқушылар:мәтіннің жүйелілігін ажырата алады | |||||||||
САБАҚ БАРЫСЫ | ||||||||||
Реттілігі уақыты | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеттері | Оқушылардың іс-әрекеттері | Оқудың тиімді дағдылары | Бағалау | |||||
3 мин | Ø Сынып оқушыларымен амандасып, түгендеу Ø Диктант дәптерлерін үлестіріп беру | Ø Оқу құралдарын дайындайды | ||||||||
5 мин | Диктант үш рет оқылады: Мәтінмен таныстырып, толық оқу; Жазуға дайындап, жеке сөйлемдерді оқу; Екі-үш сөзден оқу (жазуға дайындау); | Оқылым дағдысы Тыңдалым дағдысы | ||||||||
30 мин | «Ағайындар» «Диктанттар мен мазмұндамалар жинағы» 50- бет ) | Оқылым дағдысы Тыңдалым дағдысы Жазылым дағдысы | ||||||||
2 мин | «Сергіту сәті» атты жаттығу жасау | Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау | Көз жаттығулары мен қол жаттығуларын жасайды | |||||||
4 мин | Мәтінді толық оқып шығу; Дәптерлерін жинап алу; | Өздерін тексеріп, қателерін ретке келтіреді | Жинақтау,тұжырымдау | |||||||
1 мин | Үйге өткен тақырыпты қайталау | |||||||||
Мұғалім: Какарманова Р.Ғ. | Тексеруші: ТІМ Томантаева А.Т. | ||||||||
Пән: қазақ тілі | сыныбы: 10А | сабақ№7 | Күні: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Дауыс мәнері. Тыңдау әдебі. Қатемен жұмыс. | ||||||||
Оқу мақсаттары Smart | Коммуникативтік мәдениеттің негізінде қалыптасқан дағдылардың бірі -әңгімелесуші адамды тыңдата білу-тіл табысудағы үрдістің негізі екенін ұғыну, бойға сіңіру. | ||||||||
Оқудан күтілетін нәтижелер (Жетістік критерийлері) | барлығы | Тыңдай отырып, айтылған ойдың мәніне талдау жасайды. | |||||||
көпшілігі | Тыңдау әдебіне қатысты ережеге сай ойды жалғастыра алады. | ||||||||
кейбіреуі | Берілген тақырыпқа ассананс пен аллитерация пайдалана отырып шешендік сөздің үлгісін көрсетеді | ||||||||
САБАҚ БАРЫСЫ | |||||||||
Реттілігі уақыты | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеттері | Оқушылардың іс-әрекеттері | Оқудың тиімді дағдылары | Бағалау | ||||
5 минут | І. Ықпалдастық атмосферасын қалыптастыру. 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. сабақ мақсаты мен табыс критерийлері | Абайдың «Жігіттер ,ойын арзан, күлкі қымбат» өлеңін дауыс ырғағына келтңре отырып оқып беремін. | Әсерінің қандай болғаны айтады | Ізеттілік, құрмет көрсету бағалау өлшемдерін құрастыру | Мұғалім мадақтауы | ||||
ІІ. Қызығушылығын ояту. «Ой қозғау» | «Басқаны тыңдай білу де өнер» Оқушылардың мұқият тыңдағанына рақмет айта отырып, тыңдау әдебі жайлы түсінік беремін | «Менің бір айтарым бар» Оқушылар сөйлейді Тыңдау кезіндегі күнделікті кездесіп қалатын қателіктерді оқулықтан теріп жазады, түсінеді | еске түсіру, жүйелеу, ой қорыту, тұжырымдау, түсіндіру | топтардың өзара бағалауы | |||||
13 минут | ІІІ. Мағынаны тану. Түрткі сұрақтар | 31- жаттығу Шарты бойынша орындау | Берілген тақырыпқа ассананс пен аллитерация пайдалана отырып шешендік сөздің үлгісін көрсетеді | Ойлану, негіздеу, тұжырым жасау. айтылым дағдысы | |||||
7 минут | Фонологиялық талдау | 32- жаттығу | Дауыссыз дыбыстарға көрсетілген үлгі бойынша математикалық әсілмен мінездеме береді | салыстыру, айқындау, тұжырымдау | |||||
8 минут | ІҮ. Ой толғаныс. Эссе | «Басқаны тыңдай білу де өнер» | жинақтау, бағалау | Критерийлер арқылы өзара бағалау | |||||
3 минут | Ү. Бағалау | Сыни ойлау дағдысы | |||||||
3 минут | ҮІ. Рефлексия. «Екі ұсыныс, бір тілек» | саралау | |||||||
Үй тапсырмасы | 36-37 жаттығулар | ||||||||
Мұғалім: Какарманова Р.Ғ. | Тексеруші: ТІМ Томантаева А.Т. | ||||||||
Пән: қазақ тілі | сыныбы: 10А | сабақ№ | Күні: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Әлеуметтік-тұрмыстық қарым-қатынастағы сөз әдебі | ||||||||
Оқу мақсаттары Smart | |||||||||
Оқудан күтілетін нәтижелер (Жетістік критерийлері) | барлығы | ||||||||
көпшілігі | |||||||||
кейбіреуі | |||||||||
САБАҚ БАРЫСЫ | |||||||||
Реттілігі уақыты | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеттері | Оқушылардың іс-әрекеттері | Оқудың тиімді дағдылары | Бағалау | ||||
5 минут | І. Ықпалдастық атмосферасын қалыптастыру. 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жұпқа біріге, отырып, бір-біріне ізгі тілектер айтады. 2. сабақ мақсаты мен табыс критерийлері | Ізеттілік, құрмет көрсету бағалау өлшемдерін құрастыру | Мұғалім мадақтауы | ||||||
ІІ. Қызығушылығын ояту. «Ой қозғау» | еске түсіру, жүйелеу, ой қорыту, тұжырымдау, түсіндіру | топтардың өзара бағалауы | |||||||
13 минут | ІІІ. Мағынаны тану. Түрткі сұрақтар | Ойлану, негіздеу, тұжырым жасау. айтылым дағдысы | |||||||
7 минут | Кесте толтыру | салыстыру, айқындау, тұжырымдау | |||||||
8 минут | ІҮ. Ой толғаныс. Эссе | жинақтау, бағалау | Критерийлер арқылы өзара бағалау | ||||||
3 минут | Ү. Бағалау | Сыни ойлау дағдысы | |||||||
3 минут | ҮІ. Рефлексия. «Екі ұсыныс, бір тілек» | саралау | |||||||
Үй тапсырмасы | |||||||||
Мұғалім: Какарманова Р.Ғ. | Тексеруші: ТІМ Томантаева А.Т. | ||||||||
Пән: қазақ тілі | сыныбы: 10А | сабақ№ | Күні: | ||||||
Сабақ тақырыбы | |||||||||
Оқу мақсаттары Smart | |||||||||
Оқудан күтілетін нәтижелер (Жетістік критерийлері) | барлығы | ||||||||
көпшілігі | |||||||||
кейбіреуі | |||||||||
САБАҚ БАРЫСЫ | |||||||||
Реттілігі уақыты | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеттері | Оқушылардың іс-әрекеттері | Оқудың тиімді дағдылары | Бағалау | ||||
5 минут | І. Ықпалдастық атмосферасын қалыптастыру. 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жұпқа біріге, отырып, бір-біріне ізгі тілектер айтады. 2. сабақ мақсаты мен табыс критерийлері | Ізеттілік, құрмет көрсету бағалау өлшемдерін құрастыру | Мұғалім мадақтауы | ||||||
ІІ. Қызығушылығын ояту. «Ой қозғау» | еске түсіру, жүйелеу, ой қорыту, тұжырымдау, түсіндіру | топтардың өзара бағалауы | |||||||
13 минут | ІІІ. Мағынаны тану. Түрткі сұрақтар | Ойлану, негіздеу, тұжырым жасау. айтылым дағдысы | |||||||
7 минут | Кесте толтыру | салыстыру, айқындау, тұжырымдау | |||||||
8 минут | ІҮ. Ой толғаныс. Эссе | жинақтау, бағалау | Критерийлер арқылы өзара бағалау | ||||||
3 минут | Ү. Бағалау | Сыни ойлау дағдысы | |||||||
3 минут | ҮІ. Рефлексия. «Екі ұсыныс, бір тілек» | саралау | |||||||
Үй тапсырмасы | |||||||||
Мұғалім: Какарманова Р.Ғ. | Тексеруші: ТІМ Томантаева А.Т. | ||||||||
Пән: қазақ тілі | сыныбы: 10А | сабақ№ | Күні: | ||||||
Сабақ тақырыбы | |||||||||
Оқу мақсаттары Smart | |||||||||
Оқудан күтілетін нәтижелер (Жетістік критерийлері) | барлығы | ||||||||
көпшілігі | |||||||||
кейбіреуі | |||||||||
САБАҚ БАРЫСЫ | |||||||||
Реттілігі уақыты | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеттері | Оқушылардың іс-әрекеттері | Оқудың тиімді дағдылары | Бағалау | ||||
5 минут | І. Ықпалдастық атмосферасын қалыптастыру. 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жұпқа біріге, отырып, бір-біріне ізгі тілектер айтады. 2. сабақ мақсаты мен табыс критерийлері | Ізеттілік, құрмет көрсету бағалау өлшемдерін құрастыру | Мұғалім мадақтауы | ||||||
ІІ. Қызығушылығын ояту. «Ой қозғау» | еске түсіру, жүйелеу, ой қорыту, тұжырымдау, түсіндіру | топтардың өзара бағалауы | |||||||
13 минут | ІІІ. Мағынаны тану. Түрткі сұрақтар | Ойлану, негіздеу, тұжырым жасау. айтылым дағдысы | |||||||
7 минут | Кесте толтыру | салыстыру, айқындау, тұжырымдау | |||||||
8 минут | ІҮ. Ой толғаныс. Эссе | жинақтау, бағалау | Критерийлер арқылы өзара бағалау | ||||||
3 минут | Ү. Бағалау | Сыни ойлау дағдысы | |||||||
3 минут | ҮІ. Рефлексия. «Екі ұсыныс, бір тілек» | саралау | |||||||
Үй тапсырмасы | |||||||||
Мұғалім: Какарманова Р.Ғ. | Тексеруші: ТІМ Томантаева А.Т. | ||||||||
Пән: қазақ тілі | сыныбы: 10А | сабақ№ | Күні: | ||||||
Сабақ тақырыбы | |||||||||
Оқу мақсаттары Smart | |||||||||
Оқудан күтілетін нәтижелер (Жетістік критерийлері) | барлығы | ||||||||
көпшілігі | |||||||||
кейбіреуі | |||||||||
САБАҚ БАРЫСЫ | |||||||||
Реттілігі уақыты | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеттері | Оқушылардың іс-әрекеттері | Оқудың тиімді дағдылары | Бағалау | ||||
5 минут | І. Ықпалдастық атмосферасын қалыптастыру. 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жұпқа біріге, отырып, бір-біріне ізгі тілектер айтады. 2. сабақ мақсаты мен табыс критерийлері | Ізеттілік, құрмет көрсету бағалау өлшемдерін құрастыру | Мұғалім мадақтауы | ||||||
ІІ. Қызығушылығын ояту. «Ой қозғау» | еске түсіру, жүйелеу, ой қорыту, тұжырымдау, түсіндіру | топтардың өзара бағалауы | |||||||
13 минут | ІІІ. Мағынаны тану. Түрткі сұрақтар | Ойлану, негіздеу, тұжырым жасау. айтылым дағдысы | |||||||
7 минут | Кесте толтыру | салыстыру, айқындау, тұжырымдау | |||||||
8 минут | ІҮ. Ой толғаныс. Эссе | жинақтау, бағалау | Критерийлер арқылы өзара бағалау | ||||||
3 минут | Ү. Бағалау | Сыни ойлау дағдысы | |||||||
3 минут | ҮІ. Рефлексия. «Екі ұсыныс, бір тілек» | саралау | |||||||
Үй тапсырмасы | |||||||||
Мұғалім: Какарманова Р.Ғ. | Тексеруші: ТІМ Томантаева А.Т. | ||||||||
Пән: қазақ тілі | сыныбы: 10А | сабақ№ | Күні: | ||||||
Сабақ тақырыбы | |||||||||
Оқу мақсаттары Smart | |||||||||
Оқудан күтілетін нәтижелер (Жетістік критерийлері) | барлығы | ||||||||
көпшілігі | |||||||||
кейбіреуі | |||||||||
САБАҚ БАРЫСЫ | |||||||||
Реттілігі уақыты | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеттері | Оқушылардың іс-әрекеттері | Оқудың тиімді дағдылары | Бағалау | ||||
5 минут | І. Ықпалдастық атмосферасын қалыптастыру. 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жұпқа біріге, отырып, бір-біріне ізгі тілектер айтады. 2. сабақ мақсаты мен табыс критерийлері | Ізеттілік, құрмет көрсету бағалау өлшемдерін құрастыру | Мұғалім мадақтауы | ||||||
ІІ. Қызығушылығын ояту. «Ой қозғау» | еске түсіру, жүйелеу, ой қорыту, тұжырымдау, түсіндіру | топтардың өзара бағалауы | |||||||
13 минут | ІІІ. Мағынаны тану. Түрткі сұрақтар | Ойлану, негіздеу, тұжырым жасау. айтылым дағдысы | |||||||
7 минут | Кесте толтыру | салыстыру, айқындау, тұжырымдау | |||||||
8 минут | ІҮ. Ой толғаныс. Эссе | жинақтау, бағалау | Критерийлер арқылы өзара бағалау | ||||||
3 минут | Ү. Бағалау | Сыни ойлау дағдысы | |||||||
3 минут | ҮІ. Рефлексия. «Екі ұсыныс, бір тілек» | саралау | |||||||
Үй тапсырмасы | |||||||||
Мұғалім: Какарманова Р.Ғ. | Тексеруші: ТІМ Томантаева А.Т. | ||||||||
Пән: қазақ тілі | сыныбы: 10А | сабақ№ | Күні: | ||||||
Сабақ тақырыбы | |||||||||
Оқу мақсаттары Smart | |||||||||
Оқудан күтілетін нәтижелер (Жетістік критерийлері) | барлығы | ||||||||
көпшілігі | |||||||||
кейбіреуі | |||||||||
САБАҚ БАРЫСЫ | |||||||||
Реттілігі уақыты | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеттері | Оқушылардың іс-әрекеттері | Оқудың тиімді дағдылары | Бағалау | ||||
5 минут | І. Ықпалдастық атмосферасын қалыптастыру. 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жұпқа біріге, отырып, бір-біріне ізгі тілектер айтады. 2. сабақ мақсаты мен табыс критерийлері | Ізеттілік, құрмет көрсету бағалау өлшемдерін құрастыру | Мұғалім мадақтауы | ||||||
ІІ. Қызығушылығын ояту. «Ой қозғау» | еске түсіру, жүйелеу, ой қорыту, тұжырымдау, түсіндіру | топтардың өзара бағалауы | |||||||
13 минут | ІІІ. Мағынаны тану. Түрткі сұрақтар | Ойлану, негіздеу, тұжырым жасау. айтылым дағдысы | |||||||
7 минут | Кесте толтыру | салыстыру, айқындау, тұжырымдау | |||||||
8 минут | ІҮ. Ой толғаныс. Эссе | жинақтау, бағалау | Критерийлер арқылы өзара бағалау | ||||||
3 минут | Ү. Бағалау | Сыни ойлау дағдысы | |||||||
3 минут | ҮІ. Рефлексия. «Екі ұсыныс, бір тілек» | саралау | |||||||
Үй тапсырмасы | |||||||||
Мұғалім: Какарманова Р.Ғ. | Тексеруші: ТІМ Томантаева А.Т. | ||||||||
Пән: қазақ тілі | сыныбы: 10А | сабақ№ | Күні: | ||||||
Сабақ тақырыбы | |||||||||
Оқу мақсаттары Smart | |||||||||
Оқудан күтілетін нәтижелер (Жетістік критерийлері) | барлығы | ||||||||
көпшілігі | |||||||||
кейбіреуі | |||||||||
САБАҚ БАРЫСЫ | |||||||||
Реттілігі уақыты | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеттері | Оқушылардың іс-әрекеттері | Оқудың тиімді дағдылары | Бағалау | ||||
5 минут | І. Ықпалдастық атмосферасын қалыптастыру. 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жұпқа біріге, отырып, бір-біріне ізгі тілектер айтады. 2. сабақ мақсаты мен табыс критерийлері | Ізеттілік, құрмет көрсету бағалау өлшемдерін құрастыру | Мұғалім мадақтауы | ||||||
ІІ. Қызығушылығын ояту. «Ой қозғау» | еске түсіру, жүйелеу, ой қорыту, тұжырымдау, түсіндіру | топтардың өзара бағалауы | |||||||
13 минут | ІІІ. Мағынаны тану. Түрткі сұрақтар | Ойлану, негіздеу, тұжырым жасау. айтылым дағдысы | |||||||
7 минут | Кесте толтыру | салыстыру, айқындау, тұжырымдау | |||||||
8 минут | ІҮ. Ой толғаныс. Эссе | жинақтау, бағалау | Критерийлер арқылы өзара бағалау | ||||||
3 минут | Ү. Бағалау | Сыни ойлау дағдысы | |||||||
3 минут | ҮІ. Рефлексия. «Екі ұсыныс, бір тілек» | саралау | |||||||
Үй тапсырмасы | |||||||||
Мұғалім: Какарманова Р.Ғ. | Тексеруші: ТІМ Томантаева А.Т. | ||||||||
Пән: қазақ тілі | сыныбы: 10А | сабақ№ | Күні: | ||||||
Сабақ тақырыбы | |||||||||
Оқу мақсаттары Smart | |||||||||
Оқудан күтілетін нәтижелер (Жетістік критерийлері) | барлығы | ||||||||
көпшілігі | |||||||||
кейбіреуі | |||||||||
САБАҚ БАРЫСЫ | |||||||||
Реттілігі уақыты | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеттері | Оқушылардың іс-әрекеттері | Оқудың тиімді дағдылары | Бағалау | ||||
5 минут | І. Ықпалдастық атмосферасын қалыптастыру. 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жұпқа біріге, отырып, бір-біріне ізгі тілектер айтады. 2. сабақ мақсаты мен табыс критерийлері | Ізеттілік, құрмет көрсету бағалау өлшемдерін құрастыру | Мұғалім мадақтауы | ||||||
ІІ. Қызығушылығын ояту. «Ой қозғау» | еске түсіру, жүйелеу, ой қорыту, тұжырымдау, түсіндіру | топтардың өзара бағалауы | |||||||
13 минут | ІІІ. Мағынаны тану. Түрткі сұрақтар | Ойлану, негіздеу, тұжырым жасау. айтылым дағдысы | |||||||
7 минут | Кесте толтыру | салыстыру, айқындау, тұжырымдау | |||||||
8 минут | ІҮ. Ой толғаныс. Эссе | жинақтау, бағалау | Критерийлер арқылы өзара бағалау | ||||||
3 минут | Ү. Бағалау | Сыни ойлау дағдысы | |||||||
3 минут | ҮІ. Рефлексия. «Екі ұсыныс, бір тілек» | саралау | |||||||
Үй тапсырмасы | |||||||||