Vііі. інструктаж домашнього завдання.
УРОК № 15
Тема.Вчимося виправляти помилки.
Мета. Усвідомити, що помилятися властиво кожній людині; на прикладах з Біблії та життя з’ясувати, що виправлення помилки допомагає нам набратися мудрості і розуму; плекати слухняність до батьків і вчителів як спосіб уникнення помилок; свідомо оцінювати життя, щоб мати силу волі виправляти помилки.
Біблійна історія.Притча про блудного сина (Лк. 15: 11 – 32); Благовіщення (Лк 1.26)
Ключовий вірш:«… брати мої це ті, що слухають слово Боже і його виконують» (Лк 8:21).
Навчальні засоби. Ілюстрації «Благовіщення», «Блудний син», «Дім на скелі», магнітофонний запис пісні «Два брати».
.
Перебіг уроку
І. Вступна частина.
1. Християнське вітання.
2. Мотивація молитви.
Помолимося за те, щоб Бог нас не покидав ніколи, особливо в часі небезпеки і спокус.
3. Молитва «Отче наш»
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Колективне визначення теми учнями шляхом гри.
Кожен витягує з конверта окремі слова, і всі складають тему.
1. Формулювання вчителем мети уроку.
ІІІ. Актуалізація життєвого, чуттєвого та читацького досвіду.
1. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм» (на основі запису на дошці).
· Що таке помилка?
2. З’ясування на основі гри «Роби і слухай»тези, що помилятися є властивим кожній людині й помилки припуститися досить легко.
Наприклад, учитель каже: «Підніміть руку», а показує підняту ногу, говорить: «Доторкніться до вуха», а доторкається до носа; пропонує присісти, а сам нахиляються тощо.
ІV. Актуалізація опорних знань.
1. Фронтальна бесіда про те, чи помилялися учні
· під час контрольної роботи;
· у відповіді з певного предмета;
· при складанні конструктора;
· у поведінці з друзями, батьками;
· у вчинках.
2. Самостійні висновки учнів.
3. Коментар учителя.
Помилка властива людині, вона може бути ненавмисна, але завжди має поганий наслідок для нас.
4. Розповідь-повторення про мудрого чоловіка, що збудував дім на скелі з використанням ілюстрацій «Дім на скелі», «Дім на піску».
5. Читання в ролях знайомих вже учням «Казки про гусей-лебедів», історії «Помилка сестри – втрата брата», ілюстрування учнями останньої.
6. Проблемне запитання.
· Чому помилилася сестра? (Тому, що не послухалася батьків.)
V. Засвоєння нових знань, формування опорних умінь і навичок.
1. Молитва перед читанням Біблії.
2. Робота зі Святим Письмом – читання притчі про блудного сина.
3. Висловлення учнями вражень від прчитаного.
4. Фронтальна бесіда за змістом притчі.
· Що би сталося з хлопцем, якби він не повернувся до батька?
· Чи був би він щасливим після повернення?
· Чи варто слухатись порад старших, вчителів, наставників?
· Чи потрібно виправляти помилки?
· Чи станемо ми мудрішими після виправлення помилок?
5. Коментарі вчителя стосовно того, що проблема, яка сталася з блудним сином, – це наслідок його дій та помилок.
6. Наведення прикладу з життя Пресвятої Марії, зокрема її вміння слухати і як наслідок уникнення помилок і велику заслугу в Бога.
VІ. Закріплення навчальних досягнень, поглиблення знань.
1. Гра «Уникнеш помилки – здобудеш скарб, але для цього треба слухатися порад старших».
Захований гостинець, дитина розшукує не сама, а під керівництвом вчителя наприклад: йди прямо, зупинись, повернись направо, йди 3 кроки, присядь – побачиш гостинець.
2. Етичний практикум «Як визнати і виправити власні помилки?» – підготовка у групах інсценізацій рикладів із свого життя; висновки керівника групи робить про суть помилок і небезпеки непослуху.
VІІ. Узагальнення та систематизація набутих компетентностей.
1. Заключне слово вчителя.
Що ж робити коли припустилися помилки? Виправити її. Коли ми неправильно напишемо слово, ми його виправимо чи замалюємо? А що робити із сказаним, зробленим?
Треба покаятися, більше так не робити, перепросити людину, а найперше – Бога. Тому й часто ми готуємося до сповіді у церкві.
2. Спільна праця над собою.
Передаємо запалену свічку і кожен каже: «Прости мені, Боже, мій непослух батькам, насмішку над товаришем, скупість, злість, бійку, жадібність… »
VІІІ. Інструктаж домашнього завдання.
Вивчити 5 умов доброї сповіді;
Зробити ілюстрацію «Помилки, які я побачив (-ла)»
ІХ. Підсумкова частина.
1. Виконання пісня «Два брати» під магнітофонний запис.
2. Оцінювання роботи учнів.
3. Мотивація молитви.
Помолимося на знак подяки за всі дари Божі і Його любов до нас, неслухняних Його дітей.
4. Молитва.
Господи, мій Боже, я люблю Тебе цілим серцем, я дуже жалую за всі мої гріхи. Прошу прости мені. Допоможи мені поправитись. Допоможи мені завжди бути близько тебе. Амінь.
Підготувала Ганна Ковальчук