Студентські заповіді археолога

Урок № 5

Тема: Речові історичні джерела. Музеї.

Мета:

§ пояснити зміст понять «археологія», «речові джерела», «музей», «історичний заповідник»,

§ ознайомити із метою створення музеїв та історичних заповідників, характером експонатів, які в них зберігаються;

§ навчити знаходити в тексті підручника відповіді на запитання;

§ виховувати гордість за історичне минуле України.

Тип уроку: комбінований. 

Обладнання: підручник, ілюстрації, роздавальний матеріал, комп’ютер, підключений до мережі Інтернет. 

Основні поняття: археологія, археолог, речові джерела, музей, історичний заповідник. 

Персоналії: В. Хвойка. 

Очікувані результати:

§ учні зможуть застосовувати поняття  «археологія», «речові джерела», «музей» та «історичний заповідник»;

§ розповідати про те, як історики довідуються про минулі часи на основі археологічних розкопок;

§ наводити приклади речових джерел;

§ отримають початкові знання щодо речових історичних джерел і таким чином будуть готові до відвідування археологічного чи місцевого історико-краєзнавчого музею.

Я люблю археологію — цю таємничу праматір історії. Т. Шевченко

I. Організаційний етап

II. Перевірка домашнього завдання

Історичний диктант

1. Кого називають «Батько української історії» - М. Грушевський

2. Як називається наука, яка вивчає пособи обчислення часу – хронологія

3. До якого століття відносять дати: 1965р., 1138р, 300 р. – ХХ, ХІІ, ІV

  1. Як називається зменшене зображення на папері поверхні Землі або її частини - Карта
  2. Де зберігають писемні історичні пам’ятки - в архівах

6. Як називається ц наука, що вивчає історію письма, матеріал та знаряддя письма, способи оздоблення рукописних книг— палеографія

7. На чому писали в давнину у Месопотамії - на глиняних табличках

8. Де в давнину винайшли матеріал для письма папірус - у Давньому Єгипті

9. З чого виготовляють матеріал для письма пергамент —зі шкіри телят або ягнят.

10. Де винайшли сучасний матеріал для письма — папір — в Китаї.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

ЧИ МОЖУТЬ ІСТОРИКИ ВІДТВОРИТИ КАРТИНИ МИНУЛОГО, КОЛИ СВІДКІВ ПОДІЙ УЖЕ НЕМАЄ? ЩО ЇМ ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО?

IV. Мотивація навчальної діяльності

Студентські заповіді археолога - student2.ru Кожен із вас хоча б раз у житті відвідував музей. Пригадайте, які експонати ви бачили. Чи замислювалися ви над тим, яким чином знаряддя праці, посуд, ювелірні прикраси та інші речі потрапляють до музеїв?

Студентські заповіді археолога - student2.ru Відповідь на це питання буде метою нашого уроку.

Студентські заповіді археолога - student2.ru А поки що ознайомимося із заповідями археологів — людей, без праці яких усі музеї світу залишалися б порожніми.

Студентські заповіді археолога

  • Житло археолога — палатка.
  • Знаряддя археолога — лопата.
  • Щастя археолога — смітник.
  • Мрія археолога — могила.

Студентські заповіді археолога - student2.ru Тож розпочнімо вивчення теми уроку — «Речові джерела. Музеї».

Наши рекомендации