Основні терміни теми, їх методика подання вчителем.

Лекційно-практичне заняття

з предмету «Методика викладання інформатики»

до теми:

«Інтернет»

(спеціальність 5.010102 «Початкове навчання»)

Практичне заняття з теми :

Інтернет

Мета: -повторити інформацію про всесвітню мережу, інтернет, можливості інтернету;

-закріпити навики роботи в інтернеті: перегляд інформації на сайті, перехід до інших сторінок сайту, до сторінок інших сайтів, ;

- ознайомитись з алгоритмами пошуку потрібної інформації в Інтернеті, створення поштової скриньки, створення і надсилання листа, одержання листа.

Обладнання:презентація теми «Інтернет»

Література:

1. Вильямс Р., Маклин К. Компьютеры в школе. - М., 1998.

2. Посібник «Твій помічник у комп’ютерному світі» - Донецьк, 2009. – 32 стор.

3. Коршунова О.В. Інформатика. 2 клас: Зошит-конспект.- Харків: ФОП Співак Т.К., 2008. – 58 стор.

4. Коршунова О.В. Інформатика. 4 клас: Зошит-конспект.- Харків: ФОП Співак Т.К., 2008. – 64 стор.

5.

6. Катышева И.А. Вопросы компьютеризации образования // Вопросы психологии. -1986. - №5. -С. 73.

7. Красильникова В.А. Информатизация образования: понятийный аппарат //Информатика и образование. -2003. - №4. - С. 22.

8. Матюшкин А.М. Актуальные вопросы компьютеризации в обучении // Вопросы психологии. - 1986. - №5. -С.65-67.

9. Стариченко Б.Е. Компьютерные технологии в образовании: инструментальные системы педагогического назначения: Учебное пособие - Екатеринбург, 1997. – 108 с.

Перебіг заняття

Основні поняття Internet.

Назва Internet (від англ.inter-між, netмережа) говорить сама за себе: Internet –це мережа мереж. Вона забезпечує обмін інформацією між комп’ютерами, що входять до неї , незалежно від типу і використовуваної операційної системи. Для того щоб усі комп’ютери мережі „ розуміли) один одного, вони мають використовувати єдиний набір правил, що визначають спосіб обміну інформацією. Такий набір правил називається протоколом.

Word Wide Web (WWW ), або просто Web, у перекладі означає „всесвітня павутина”(мережа).

Web –це всесвітня інформаційна мережа, що являє собою великий набір взаємопов’язаних один з одним документів. Вони називаються Web – сторінками і розміщені на сотнях тисяч комп’ютерів – Web- серверах, розкиданих по всьому світу. Для перегляду Web – сторінок використовуються програми-клієнти, що називаються Web-броузерами (від англ. to browse-переглядати, перегортати). Найпопулярнішими зараз Web-броузерами є internet Explorer (від англ. Explorer-дослідник) фірми Microsoft і Netscape Navigator (від англ. Navigator – навігатор ) фірми Netscape.

Web – одна з найновіших інформаційних служб Internet, що швидко здобули широку популярність. Вона була розроблена в 1980 році в європейській лабораторії фізики елементарних частинок. Співробітник цієї лабораторії Тім Бернес Лі створив програму, яка дозволила зв’язати документи один з одним за допомогою введення в них посилань одного на одного (саме у такий спосіб, вважав він, організована інформація в людському мозку). Так з’явилося поняття гіпертексту ( англ.. hypertext) Префікс „гір ер” означає „більше ніж”, тобто гіпертекст – це більше, ніж звичайний текст.

Гіпертекст – це текст (документ), в якому містяться посилання на інші документи.

Основні терміни теми, їх методика подання вчителем.

Основні терміни теми, їх методика подання вчителем. - student2.ru Якщо два чи більше комп'ютерів об'єдна­ти між собою, то отримаємо КОМП'ЮТЕРНУ МЕРЕЖУ.

- Для чого це робити?

Щоб передава­ти інформацію на близьку чи далеку відстань, спілкуватися за допомогою комп'ютера, ко­ристуватися спільною технікою (наприклад, якщо користувачів багато, а принтер чи ска­нер один) та багато чого іншого. Мережі та­кож об'єднують між собою.

Отже, ІНТЕРНЕТ- це багато комп'ютерних мереж по всьому світу, які об'єднані між собою. Уяви собі, за допомогою Інтернету люди всього світу, незважаючи на кордони, не відходячи від свого комп'ютеру, мо­жуть шукати потрібну інформацію, обмінюватись книжками (звісно, електронними!), писати листи, спілкуватися, купувати потрібні речі та багато іншого.

Об'єднання різних комп'ютерних мереж стало можливо за допомо­гою використання протоколу ТСР/ІР (читаєтся «ті-сі-пі/ай-пі»).

ПРО­ТОКОЛ- це «мова», яку використовує комп'ютер для обміну інфор­мацією при роботі в мережі. Щоб різні комп'ютери могли працювати разом, вони повинні «розмовляти» однією «мовою», тобто використо­вувати один протокол.

Основні терміни теми, їх методика подання вчителем. - student2.ru Спеціальна програма - БРОУЗЕР- допомагає пред­ставити інформацію так, щоб ви змогли її прочитати. Найрозповсюдженіший браузер – Internet Explorer, позначений ось такою позначкою:

Вся інформація в Інтернеті розміщується на так званих сайтах. ВЕБ-САЙТчи просто САЙТ(англ. website, от web — павутина і site — «місце») - це одна чи декілька веб-сторінок, які можна прочитати в ін­тернеті. Сторінки мають загальну адресу (наприклад, www.уandeх.ru), загальну тему, оформлення чи таке інше. Всі сайти, які можна відкри­ти та переглянути в Інтернеті - це і є Всесвітнє павутиння.

Основні терміни теми, їх методика подання вчителем. - student2.ru Перехід з сайту на сайт проходить за допомогою так званих ГІПЕР-ТЕКСТОВИХ ПОСИЛАНЬ.Посиланням може бути текст, картинка, чи будь-який інший об'єкт. Його частіше виокремлюють підкресленням чи фарбуванням в інший колір. Коли підведеш курсор до такого посилан­ня, замість стрілочки з'явиться рука, а коли натиснеш на мишу - мож­на перейти на інший сайт.

Cпробуємо дізнатися, що ти, учень початкової школи, ще зовсім (як гадають дорослі) маленька дитина, зможеш зробити за допо­могою Інтернету.

По-перше, звісно це - пошук інформації.

Наши рекомендации