Ысқа мерзімді жоспар№3
Ысқа мерзімді жоспар№1
Пәні: Дүние жүзі тарихы | Сынып: 7 | Мерзімі: | |||
Тақырыбы: | Кіріспе | ||||
Мақсаты: | 7-сыныпта оқытылатын Орта ғасырлардағы дүние жүзі тарихының мазмұнымен, авторларымен, қамтылатын материалдармен таныстыра отырып, жаңа оқу жылындағы тарих пәніне, білімге деген ынтасын күшейту. | ||||
Күтілетін нәтиже: | Оқушылардың оқулықпен өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады, тарихи ұғымдарды талдайды, салыстырады, қорытынды жасау қабілеттері артады | ||||
Бағалау критерийлері: | Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау | ||||
Әдіс-тәсілдер: | Диалогтық оқыту, шахмат әдісі, | ||||
Сабақтың барысы: | |||||
Кезеңі | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Кіріспе | 2 минут | Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару | Оқушылар оқу құралдарын дайындайды | Ауызша мадақтау | АКТ стикерлер |
2 минут | Оқушыларды топқа бөлу (1,2,3,4 сандар арқылы) | Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады | Жылдам отырған топқа 1 стикер беру | Тақырыпқа байланысты суреттер | |
Таныстырылым | 3 минут | Кіріспе Түсінік беру | Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді | Стикерлер арқылы ынталандыру | АКТ |
Негізгі бөлім | 20 минут | Джигсо әдісі Мәтінмен жұмыс | Оқушы орындау керек Сұрақтар қояды, жауап береді | Белсенді топқа стикерлер | Дүние жүзінің саяси картасы А4 форматтағы қағаздар |
5 минут | Жаңа сабақты қорытындылау Шахмат әдісі | Дүние жүзінің саяси картасымен жұмыс Дәптермен жұмыс | Стикерлер арқылы | Оқулық Интерактивті тақта | |
3 минут | Жылдар сөйлейді «Бинго» ойыны | Оқушылар тыңдайды, жылдам жауап береді | Стикерлер | Тақырыпқа байланысты суреттер АКТ | |
Қорытынды | 10 минут | Суммативті бағалау 2 жұлдыз 1 тілек Рефлексия жасау Үйге тапсырма | Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия | Жиынтық бағалау Рефлексия | Алма ағашы |
Ысқа мерзімді жоспар№2
Пәні: Дүние жүзі тарихы | Сынып: 7 | Мерзімі: | |||
Тақырыбы: | §3. Ү-Х ғасырлардағы Византия империясы | ||||
Мақсаты: | Шығыс Рим империясының ұзақ өмір сүру себептерін ашып көрсету арқылы оқушылар бұл мемлекеттің ертедегі орта ғасырдағы және дамыған орта ғасырдағы аумағын дүние жүзінің саяси картасынан көрсете алады, Юстиниан билігі туралы толық мәлімет біледі | ||||
Күтілетін нәтиже: | Оқушылардың оқулықпен өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады, тарихи ұғымдарды талдайды, салыстырады, қорытынды жасау қабілеттері артады | ||||
Бағалау критерийлері: | Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау | ||||
Әдіс-тәсілдер: | Диалогтық оқыту, шахмат әдісі, | ||||
Сабақтың барысы: | |||||
Кезеңі | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Кіріспе | 2 минут | Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару | Оқушылар оқу құралдарын дайындайды | Ауызша мадақтау | АКТ стикерлер |
3 минут | Оқушыларды топқа бөлу (түрлі түстер арқылы) | Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады | Жылдам отырған топқа 1 стикер беру | Тақырыпқа байланысты суреттер | |
Таныстырылым | 3 минут | Кіріспе Түсінік беру | Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді | Стикерлер арқылы ынталандыру | АКТ |
Негізгі бөлім | 20 минут | Джигсо әдісі Мәтінмен жұмыс | Оқушы орындау керек Сұрақтар қояды, жауап береді | Белсенді топқа стикерлер | Дүние жүзінің саяси картасы А4 форматтағы қағаздар |
5 минут | Жаңа сабақты қорытындылау Шахмат әдісі | Дүние жүзінің саяси картасымен жұмыс Дәптермен жұмыс | Стикерлер арқылы | Оқулық Тақырыпқа байланысты суреттер АКТ | |
2 минут | Сергіту сәті | Көңіл-күйлері көтеріліп, сабаққа деген ынтасы артады | Ауызша мадақтау | Интерактивті тақта | |
Қорытынды | 10 минут | Суммативті бағалау 2 жұлдыз 1 тілек Рефлексия жасау Үйге тапсырма | Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия | Жиынтық бағалау Рефлексия | Алма ағашы |
ысқа мерзімді жоспар№3
Пәні: Дүние жүзі тарихы | Сынып: 7 | Мерзімі: | |||
Тақырыбы: | §3. Ү-Х ғасырлардағы Византия империясы | ||||
Мақсаты: | Шығыс Рим империясының ұзақ өмір сүру себептерін ашып көрсету арқылы оқушылар бұл мемлекеттің ертедегі орта ғасырдағы және дамыған орта ғасырдағы аумағын дүние жүзінің саяси картасынан көрсете алады, Юстиниан билігі туралы толық мәлімет біледі | ||||
Күтілетін нәтиже: | Оқушылардың оқулықпен өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады, тарихи ұғымдарды талдайды, салыстырады, қорытынды жасау қабілеттері артады | ||||
Бағалау критерийлері: | Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау | ||||
Әдіс-тәсілдер: | Диалогтық оқыту, шахмат әдісі, | ||||
Сабақтың барысы: | |||||
Кезеңі | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Кіріспе | 2 минут | Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару | Оқушылар оқу құралдарын дайындайды | Ауызша мадақтау | АКТ стикерлер |
2 минут | Оқушыларды топқа бөлу (1,2,3,4 сандар арқылы) | Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады | Жылдам отырған топқа 1 стикер беру | Тақырыпқа байланысты суреттер | |
Таныстырылым | 3 минут | Кіріспе Түсінік беру | Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді | Стикерлер арқылы ынталандыру | АКТ |
Негізгі бөлім | 20 минут | Джигсо әдісі Мәтінмен жұмыс | Оқушы орындау керек Сұрақтар қояды, жауап береді | Белсенді топқа стикерлер | Дүние жүзінің саяси картасы А4 форматтағы қағаздар |
5 минут | Жаңа сабақты қорытындылау Шахмат әдісі | Дүние жүзінің саяси картасымен жұмыс Дәптермен жұмыс | Стикерлер арқылы | Оқулық Интерактивті тақта | |
3 минут | Жылдар сөйлейді «Бинго» ойыны | Оқушылар тыңдайды, жылдам жауап береді | Стикерлер | Тақырыпқа байланысты суреттер АКТ | |
Қорытынды | 10 минут | Суммативті бағалау 2 жұлдыз 1 тілек Рефлексия жасау Үйге тапсырма | Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия | Жиынтық бағалау Рефлексия | Алма ағашы |