Провідні тенденції світового розвитку на початку ХХ ст
Вступ до курсу.
Мета заняття: - формувати уявлення студентів про завдання і структуру курсу;
- ознайомити з літературою та електронними ресурсами, формами й методами організації
навчальної діяльності на заняттях, періодичністю, критеріями і засадами тематичного,
семестрового й річного оцінювання.
- Створити умови для розуміння ними «демографічного портрету» людства;
- навчити аналізувати прояви економічного, технічного, інтелектуального прогресу, визначати основні цінності та здобутки людства, загальне становище світу на початку ХХ ст.;
- навчити студентів висловлювати свою думку щодо розвитку суспільства.
Очікувані результати
Після цього заняття студенти зможуть:
• характеризувати основні цінності та здобутки людства на початку XX ст.;
• визначати основні риси індустріального суспільства;
• описувати становище у світі на початку ХХ ст.;
• складати «демографічний портрет» людства.
• хронологічно співвідносити події та явища теми.
Тип заняття: засвоєння нового навчального матеріалу.
Основні дати та події: 1900 р. — початок ХХ ст. — період Новітньої історії.
Основні поняття: «науково-технічний прогрес», «урбанізація», «державне регулювання економіки», «тоталітаризм».
Обладнання: підручник, настінні карти світу, Європи, Азії.
Література:
1. Бураков Ю.В. Всесвітня історія: новітні часи. – 1945 – 1998: Підручник для
11 кл. – К: Ґенеза, 2000.– 400 с.
2. Бураков Ю.В. Всесвітня історія: новітні часи. – 1945 – 2005.– К: Ґенеза, 2005.– 416 с.
3. Полянський П.Б. Всесвітня історія 1914 – 1939. Підручник для 10 кл. – К: Ґенеза,
2002. – 289 с.
4. Щупак І.Я. Всесвітня історія .10 кл. – Запоріжжя: Прем’єр, 2010. – 272 с.
5. Ладиченко Т. В. Всесвітня історія. – К.: Ґенеза. – 2010. – 294 с.
6. Полянський П.Б. Всесвітня історія. 10 кл. – К: Ґенеза, 2010. – 256 с.
Хід заняття
І. Організаційна частина.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Бесіда.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Лекційний виклад. Робота з картами. Запис нових понять.
План викладу теми.
1. Провідні тенденції світового розвитку на початку ХХ століття.
2. Основні цінності та здобутки людства.
3. Періодизація світового розвитку у 1900-1939 рр.
ІV. Домашнє завдання:
Опрацювати відповідний матеріал теми за вказаними джерелами.
Вступ до курсу.
План.
1. Провідні тенденції світового розвитку на початку ХХ століття.
2. Основні цінності та здобутки людства.
3. Періодизація світового розвитку у 1900-1939 рр.
1. |
Історія Новітнього часу — період всесвітньої історії, що охоплює події у ХХ — на початку ХХІ ст.
Провідні тенденції світового розвитку на початку ХХ ст.
1. Економічний, технічний та інтелектуальний прогрес.
2. Нестабільність економічного розвитку.
3. Загострення боротьби за переділ світу.
4. Посилення національно-визвольної боротьби.
5. Зростання соціальних рухів.
6. Зростання напруженості у міжнародних відносинах.
7. Протистояння демократії й тоталітаризму.
Феномен ХХ ст. — тоталітаризм (totalitas, лат. - повнота) - державний лад, що здійснює абсолютний контроль над усіма сферами суспільного життя. Тоталітарні режими встановились в Італії, Німеччині, Іспанії, СРСР.
ð Розвиток світу на поч. XX ст. визначали революції, війни, геноциди, утворення і розпад могутніх імперій, боротьба націй за створення власних держав.
2. |