Iv. етап засвоєння нових знань способів і дій
Конспект уроку з основ здоров’я, 2 клас
Тема. Як перейти дорогу.Дорожня розмітка.Безпека на дорозі. Правила пішохідного руху.
Мета: поглибити знання учнів про правила пішохідного руху; вчити дітей правил переходу проїжджої частини дороги в місті, в селі, за межами населеного пункту; вчити уникати небезпеки на дорозі; виховувати дисциплінованість пішохода.
На уроці можна використати демонстраційні матеріали видав- ництва «Ранок», зокрема плакат «Безпека на дорозі».
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент:
- Доброго для мене звуть Яна Сергіїна, і сьогодні урок основ здоров’я проведу у вас я.
-Перевірте чи все що вам потрібно до уроку знаходиться на ваших партах. Сіли рівненько. Розпочинаємо урок.
II. Перевірка домашнього завдання
III. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності;
Робота з загадками
-А зараз ми будемо відгадувати загадки:
1.Тягнеться нитка,
А в клубок не змотаєш. (Дорога)
Не літає, не дзижчить,
Жук по вулиці біжить.
І горять в очах жука
Два блискучих вогники. (Автомобіль)
— Як називається місце, де пішоходи переходять дорогу?
— Як називається частина дороги, призначена для пішоходів?
IV. Етап засвоєння нових знань способів і дій.
Учитель:У школі ви — учні, а на дорозі — пішоходи. Щоб не сталося біди, необхідно виконувати Правила дорожнього руху.
Які з них ви вивчили у 1 класі? (Кожна вулиця має проїжджу час- тину для руху транспорту. Це — дорога. Пішоходи ходять узбіччя- ми або тротуарами. Світлофор — найкращий друг пішоходів. Переходити дорогу треба на переході.)
Робота за підручником (С. 80-81)
- Подивіться на малюнки і згадайте,які бавають пішоходні переходи? (Робота з малюнками, учні дають відповіді на поставлені запитання в підручнику).
Розповідь вчителя:
- У місцях, де встановлено світлофор, потрібно переходити дорогу на його зелений сигнал. Якщо поруч немає пішохідного переходу і світлофора, дорогу треба переходити найкоротшим шляхом у місцях, де її добре видно в обидва боки. Перед початком дороги спочатку подивитися наліво. Якщо машини зупинилися, або їх немає- можна починати переходити. Дійшовши до середини дороги, подивитися направо, якщо машини відсутні або зупинилися – продовжуй рух.
Учитель. Для переходу дороги, крім наземних переходів, є ще підземні й надземні переходи. Розгляньте й запам'ятайте знаки, якими вони позначаються.
V. Перевірка первинного розуміння:
Бесіда за розповіддю:
Як переходити дорогу в місцях, де вста- .
новлено світлофор?
— Як переходити дорогу, ЯКЩО поруч немає ПІШОХІДНОГО переходу І СВІТЛО-
фора?
— Що треба зробити перед переходом дороги спочатку?
— Розгляньте верхній малюнок на с. 82. Розкажіть, як переходити дорогу.
(Вчитель вислуховує відповіді учнів, коригуючи недоліки відповідей).
- Розгляньте малюнок на сторінці 81. Покажіть дорогу, узбіччя дороги, перехід, тротуар.
Фізкультхвилинка
(відео прикріплене до документа)
Робота з підручником:
(ст. 82- 84)
— Колись, ще у сиву давнину, дороги були зовсім не такі, як сьогодні. Вони були витоптані ногами людей і більше нагадували широкі стежки, що слугували шляхами сполучення і засобом пересування з одного місця в інше. Кожна така дорога вела до осель, де жили люди. Згодом люди зрозуміли, що рівна дорога краща, ніж з горбами та ямами, бо нею легше пересуватися. Тому почали вирівнювати стежки, що ними часто ходили дорослі та діти. Так з’явилися перші дороги. А коли люди приручили коней, винайшли колесо та зробили підводи, щоб їздити на них і вантажі возити, то дороги стали першою необхідністю. Тоді люди зрозуміли, що дорога потрібна рівна і тверда, щоб її не розмивали дощі, а отже, і не ламалися колеса. Згодом вони почали прокладати дороги з твердим покриттям, тобто з каменю, щоб їздити по них було безпечно, щоб не перекинутися самим і не перекинути вантаж. По таких дорогах їхали кіньми, йшли пішки люди. На них не було жодної розмітки і призначалися вони для всіх одразу. Перші дороги були вузькі, проте міцні. Фрагменти деяких перших римських доріг збереглися до наших днів. Тоді не існувало Правил дорожнього руху, тому що в ті часи ще не було машин, автобусів та інших транспортних засобів. А що ж являє собою сучасна дорога?