Повідомлення теми і мети уроку.
Урок в 3 класі №24
Тема: Багатогранність розвитку музики
Мета:
Навчальна:
- повторити і закріпити знання за темою «Розвиток музики»;
- навчити учнів знаходити асоціативні зв’язки у змісті прослуханих творів;
Розвивальна:
- розвивати логічне мислення;
- розвивати вокальні навички, любов до співу.
Виховна:
- виховувати естетичні смаки учнів та співочу культуру;
Тип уроку: урок-вікторина
Музичний матеріал для сприймання: Т. Альбіноні, «Адажіо», Ф. Шуберт, «Вальс»; Ф. Шуберт «Алегрето», Й. Брамс «Угорський танець», М. Завадський «Шумка», Ф. Шопен, «Вальс»; Ф. Шопен «Полонез», П. Чайковський «Симфонія №4» (фінал); В. Сокальський «Симфонія соль мінор» (І частина), М. Лисенко хор «А вже весна» з опери «Зима і Весна».
Наочні посібники: роздатковий матеріал, презентація.
Обладнання: комп’ютер, фонохрестоматія, синтезатор.
Хід уроку
Організаційний момент.
Музичне вітання.
Вправи на розвиток дихання.
Виконання розспівок.
Девізом сьогоднішнього уроку будуть такі слова:
Розум і фантазію прояви!
Активним і уважним будь!
І про кмітливість не забудь.
Все це нам знадобиться на уроці.
Тож вперед! Часу не гаймо
І урок наш починаймо.
Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні відбудеться узагальнюючий урок із теми „Розвиток музики ”. Ми проведемо його у формі музичної вікторини. Під час її проведення ви продемонструєте свої знання, уміння та навички у музичній галузі, яких ви набули впродовж 8 уроків. Напевно ви помічали що все навколо змінюється – і природа і власне людина. Зміни ці відбуваються завдяки розвитку. Розвивається музика завдяки різним елементам музичної мови. Давайте складемо таблицю розвитку музики.
3. Завдання «Складання таблиці»
На дошці наклеєний і розчерчений ватман. Кожній дитині роздається правдивий і не правдивий розвиток музики. Правдивий: інтонаційно- мелодичний, авторський, виконавський, ладовий, динамічний, темповий, варіаційний, жанровий, симфонічний, тембровий. Неправдивий: смішний, характерний, небесний, духовний, культурний, гарний, письмовий, різний, мовленнєвий, пасмурний, сонячний, кольоровий, вітряний.
Розвиток музики | |||||||||||||
Інтонаційно- мелодичний | |||||||||||||
Авторський | |||||||||||||
Виконавський | |||||||||||||
Ладовий | |||||||||||||
Динамічний | |||||||||||||
Темповий | |||||||||||||
Варіаційний | |||||||||||||
Жанровий | |||||||||||||
Симфонічний | |||||||||||||
Тембровий |
4. Музична вікторина:
Після прослуханого твору діти визначають який розвиток музики в творі і вписують у таблицю «+» на потрібне місце.
1. Томазо Альбіноні «Адажіо» в інструментальному виконанні;
2. Ф. Шопен, «Вальс»;
3. Томазо Альбіноні «Адажіо» в вокальному виконанні Лари Фабіан;
4. М. Завадський «Шумка»;
5. Ф. Шуберт, «Вальс»;
6. С.Прокофєв Симфонічна казка «Петрик та вовк»;
7. Укр. нар. пісня «Грицю Грицю до роботи»;
8. Й. Брамс «Угорський танець»;
9. В. Сокальський «Симфонія соль мінор» (І частина);
10. Ф. Шопен «Полонез»;
11. Ф. Шуберт «Алегрето»;
12. П. Чайковський «Симфонія №4» (фінал);
13. М. Лисенко хор «А вже весна» з опери «Зима і Весна».
5. Гра «Знайдіть композитора і його твір»
Вчитель роздає дітям портрети композиторів та назви прослуханих вище творів. Дитина в якої портрет, має об’єднатися з тою дитиною в кого назва твору. Учитель допомагає питаннями.
Композитор | Твори | Твори |
Томазо Альбіноні | «Адажіо» | |
Ф. Шопен | «Вальс» | «Полонез» |
М. Завадський | «Шумка» | |
Ф. Шуберт | «Вальс» | «Алегрето» |
Й. Брамс | «Угорський танець» | |
В. Сокальський | «Симфонія соль мінор» | |
П. Чайковський | «Симфонія №4» | |
М. Лисенко | опера «Зима і Весна». | |
Укр. нар. пісня | «Грицю Грицю до роботи» |
Фізкультхвилинка.
«Імпровізація» - на увагу учнів. Вчитель каже куди треба підняти руки діти виконують, прискорюючи.