Клас 16.02.2016, трудове навчання
Тема: Робота із сучасними штучними матеріалами. Іграшки з поролону.
Мета: ознайомити учнів із сучасним штучним матеріалом
(поролоном) та його властивостями, навчити виготовляти прості вироби зі штучних матеріалів;
розвивати творче мислення учнів;
виховувати охайність, старанність.
Методи і прийоми: розповідь, бесіда, спостереження за готовим виробом,
практична робота.
Обладнання:штучний матеріал, вироби, презентація, картки.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ (1 хв.)
1.Слово вчителя
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок.
2. Перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ (2 хв.)
- Ми з вами вже працювали з деякими штучними матеріалами як пластмаса, пластик. А сьогодні на уроці ми познайомимося із сучасним штучним матеріалом поролоном та його властивостями. Після цього ви зможете створювати цікаві вироби зі штучних матеріалів. А на цьому уроці ми створимо ось такого котика (демонстрація виробу), який прикрасить вашу кімнату.
ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (5 хв.)
1. Розповідь вчителя (супроводжується демонстрацією зображень сучасних штучних матеріалів)
Для початку нам потрібно згадати, що ж таке «сучасні штучні матеріали».
До сучасних штучних матеріалів відносять:
-пластик;
-вату;
- синтепон.
2 Робота з картками.
Картка № 1
Пластик –….. ………
(під час виготовлення виробів пластик або пластична маса є в'язкою, еластичною рідиною. Пластик виготовляють з нафти, природного газу, кам'яного вугілля. Він дуже легкий, може бути міцним та еластичним.)
Картка №2
Синтепон – …………….
(це нетканне волокно, яке складається із синтетичних волокон. Сьогодні активно використовується у виробництві м'яких меблів, матраців, подушок, ковдр, а також одягу. Має малу вагу і непогано утримує тепло. Але його волокна недостатньо пружні, і після потрапляння на синтепон води, після багаторазового прання, втрачає свої властивості, стає плоским).
Картка № 3
Вата – ……………….
(це пухнаста маса переплетених між собою волокон. Вата буває природня та штучна. Природня виготовляється з бавовника і використовується в медицині. Штучна ж вата виготовляється з гірських порід та чорних і кольорових металів. Штучна вата використовується для звуко- і теплоізоляції. Вона є стійкою до високих і низьких температур та деформацій)
2. Розповідь вчителя
Часто ми викидаємо речі, які нам здаються абсолютно марними. Але деколи навіть з нічого можна зробити щось оригінальне - на радість.
У багатьох вдома є залишки поролону, які лежать і припадають пилом.
Так от до сучасних штучних матеріалів відносять і поролон.
Поролон– широко використовується у виробництві меблів. Він надає виробам пружності. А також є міцним та безпечним матеріалом.
3. Демонстрація вчителем виробів з поролону (презентація)
IV. АНАЛІЗ ЗРАЗКА ВИРОБУ (3 хв.)
1. Демонстрація вчителем зразка виробу
2. Ознайомлення з деталями виробу
- Для виготовлення виробу потрібно:
1)вуха, тіло та ніжки, для яких ми використаємо поролон,
2) нитки, щоб зробити вуса котику,
V. КОНСТРУЮВАННЯ ВИРОБУ (3 хв.)
1. Ознайомлення з технологією виготовлення виробу:
1) Вирізати заготовку з поролону прямокутної форми і перев’язати нитками ріжки.
2) Голову іграшки відділити від тулуба стрічкою з тканини.
3) Щоб надати іграшці потрібного образу, використайте клаптики тканини, кольоровий папір, нитки, ґудзики тощо. Так, за допомогою вирізаних клаптиків тканини круглої форм та ниток (вуса) зобразити іграшку, схожу на котика.
VІ. ПРОВЕДЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ (25 хв.)
1. Самостійне виготовлення виробу учнями
2. Фізкультхвилинка
У країні казочок
Жив веселий їжачок.
Разом з ним усі звірята
Шикувались на зарядку.
Похитали головою,
Раз — притупнули ногою,
Два – притупнули другою,
Руки вгору піднесли,
Трішки ними потрясли,
Нахилились вліво, вправо,
Та цього іще замало.
Руки вгору, руки вниз,
Раз — присіли, піднялись.
Головою похитали
Й працювати знов почали.
3. Контроль, допомога у виготовлені іграшки.
VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ (4 хв.)
1. Бесіда
- З якими матеріалом ми сьогодні познайомилися?
- Що ви можете сказати про цей матеріал?
- Що найбільше сподобалось і запам’яталось на уроці ?
(діти записують свої знання і враження на квітці, хмаринці і траві та прикріплюють до дошки магнітами)
3. Оцінювання роботи учнів на уроці.
4. Прибирання робочих місць.
VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ(1 хв.)
Картка № 1
Пластик –….. ………
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Картка № 2
Синтепон – …………….
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Картка № 3
Вата – ……………….