Сабақтың ұйымдастыру түрі:түсіндіру, танысты сұрақ-жауап, талдау-жинақтау.
Сабақтың көрнекілігі:кесте, жұмыс дәптер. суреттер
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Психожаттығу жасату.
Сәлем арайлы күн!
Сәлем менің достарым!
Сәттілікпен бастайық!
Сабағымызды біз бүгін!
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
II.Оқушылардың субьекті тәжірибесін өзектілеу кезеңі.
–Зат есім дегеніміз не? –Зат есімдерге қандай сұрақтартар қойылады?
–Зат есім түрлері қандай?
–Зат есім тұлғасы на қарай нешеге бөлінеді?
–Көптік жалғауларын ата.
ІІI.Жаңа сабақты оқып білу кезеңі:
1.Сабақ тақырыбын таныстыру.
2.Етістік ережесін кесте бойынша таныстыру.
3.Суреттер бойынша жұмыс жүргізу.
4.Дәптермен жұмыс.
Көркем жазу.
–Жауға жалынба , досқа тарылма.
–Ағын су арнасын табады. (заттың қимылын білдіріп тұрған сөзді тауып астын сызу)
5.Оқулықпен жұмыс.
1-жаттығу.
–Сурет бойынша әңгіме құрастыру.
–Әңгіменің бастапқы екі–үш сөйлемін жазу.
–Жазған сөйлемдерінднгі заттың қимылын білдіретін сөздерді тауып оқу. Бұл сөздерге сұрақ қою.
Болат пен Марат мектепте оқиды. Олар үлкен жолын өтеді. Жолдан өтерде олар бағдаршамға қарайды. Екеуі жолда жүру ережесін жақсы біледі.
2-жаттығу.
–Мәтінді оқу. Мазмұнын талдау.
–Заттың қимылын білдіретін сөздерді теріп жазу.
–Ол сөздерге сұрақ қою.
3-жаттығу.
–Суреттерге жануарлар мен құстардың атын жазу.
–Қасына тиісті сөздерді тауып қою.
4-жаттығу.
–Сөздерді баған бойынша көшіріп жазу.
–Мағынасы жақын сөздерді сызық арқылы қосу.
VI.Жаңа білім іс-әрекет амалдарын қорытындылау кезеңі.
-Заттың қимылын білдіретін сөздер қандай сөз табы болады екен?.
-Оларға қандай сұрақтар қойылады.
-Мысалдар келтіре отырып сабақты қорыту.
V.Үйге тапсырма беру:
5-жаттығу. (147 бет)
VI.Рефлексия кезеңі:
Оқушылардың сабақтағы белсенділіктеріне қарай бағалау, мадақтау.
Тексерілді:
Күні:26.02.15 Пәні: қазақтілі Сынып: 2«Ә»
Сабақтың тақырыбы: Етістік (2) Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға етістік туралы берілген білімдерін пысықтау. Дамытушылығы: Сауатты, көркем жазуға және оқушылардың сөздік қорын молайтып, тілін, шығармашылығын дамыту. Тәрбиелік:Ұқыптылыққа, сауаттылыққа, өз тілін құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:аралас сабақ.
Сабақтың ұйымдастыру түрі:түсіндіру, танысты сұрақ-жауап, талдау-жинақтау.
Сабақтың көрнекілігі:кесте, жұмыс дәптер. суреттер
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Психожаттығу жасату.
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
II.Оқушылардың субьекті тәжірибесін өзектілеу кезеңі.
–Біз не жайлы өтіп жатырмыз? –Қазақ тіліндегі сөздер неге бөлінеді?
–Қандай сөз таптары бар екен?
–Біз қандай сөз табын өттік?
–Көптік жалғауларын ата.
–Зат есім дегеніміз не? –Зат есімнің сұрақтарын ата.
–Зат есім нешеге бөлінеді?
–Заттың қимылын білдіретін сөздерді қандай сөз табы дедік?
–Етістіктің сұрақтары қандай?.
ІІI.Жаңа сабақты оқып білу кезеңі:
1.Кесте бойынша етістіктің ережесін қайталау.
2. Дәптермен жұмыс.
Күн ретін, сынып жұмысын, көркем жазу жаздыру.
Досы көпті жау алмайды,
Ақылы көпті дау алмайды.
3. Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.
–Суреттегі жануарлар мен құстардың атын жаз.
–Олардың қасына қайтеді? Не істеді деген сөздерді жазу.
4.Ережені оқытып, талдау.
2-жаттығу.
–Өлеңді мәнерлеп оқу. Авторымен таныстыру. (Қ. Мырза Әли)
–Етістіктерді теріп жазып, сұрақ қою.
5.Сергіту сәті.
3-жаттығу.
–Сурет бойынша әңгіме құрастырып жазу.
–Сөйлемдердегі етістікті тауып астын сызу.
Сергіту сәті:
Орнымыздан тұрайық,
Алақанды соғайық.
Бір отырып, бір тұрып,
Орнымызды табайық.
4-жаттығу.
–Жұмбақты жатқа жазу.
–Етістікті тауып, сұрақ қою.
VI.Жаңа білім іс-әрекет амалдарын қорытындылау кезеңі.
-Заттың қимылын білдіретін сөздер қандай сөз табы болады екен?.
-Оларға қандай сұрақтар қойылады.
-Мысалдар келтіре отырып сабақты қорыту.
V.Үйге тапсырма беру:
5-жаттығу. (149 бет)
VI.Рефлексия кезеңі:
Оқушылардың сабақтағы белсенділіктеріне қарай бағалау, мадақтау.
Тексерілді:
Күні:2.03.15 Пәні: қазақтілі Сынып: 2«Ә»
Сабақтың тақырыбы: Етістік (3) Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушылардың алдағы өткен сабақтарын пысықтай отырып, етістік туралы берілген білімді әр түрлі материалдар, ойындар бойынша еске түсіру, талдау. Дамытушылығы:Оқушылардың сөздік қорын молайтып, шығармашылығын дамыту сауатты, көркем жазуға, төселдіру. Тәрбиелік:Ұқыптылыққа, сауаттылыққа, өз тілін құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: пысықтау сабағы.