Сабақтың тақырыбы: Бірдей сандарды азайту
Сабақтың мақсаты: 1. Бірдей сандарды азайтудың мән-мығынасын ашу.
2. Логикалық ой-өрісін дамыту.
3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
178- беттегі №4,6 есепті тексеру.
III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:
1) Ауызша есептеулер.2)Сұрақтарға жауап алу.
Мақсат қою
Бүгінгі сабақ мақсаты – бірдей сандарды азайтудың мән-мығынасын ашу.
IV. Жаңа сабақ:
1. Дәптермен жұмыс.
Көркем жазу:709 800 сандары
2. Оқулықпен жұмыс.
№1
8-4-4 (екі бешпетке тігіледі)
№2
6-2-2-2 (екі адамның қолына салынады)
№3
6-3-3=0 6-2-2-2=0 10-5-5=0 10-2-2-2-2-2=0
3.Сергіту сәті .
V. Сабақты бекіту:
№4
Ересектер-13
Балалар-? 49 артық ?
Шешуі: 13+(13+49)=75
Жауабы: барлығы 75 адам
№5
х+54=89 89-х=45 х-54=45
х=89-54 х=89-45 х=54+45
х=35 х=44 х= 99
35+54=89 89-44=45 99-54=45
89=89 45=45 45=45
№7
18+19=37 37-18=19 37-19=18
28+29=57 57-28=29 57-29=28
Кел, ойнайық! «Саңырауқұлақ тер»
VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы
VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау
VIII. Үйге тапсырма беру: 180 бет № 6
Бекітемін:
Күні: 16.05.2016ж
Математика
Сабақтың тақырыбы: Өзіндік жұмыс.
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылармен өткенді тиянақтай түсу.
2. Логикалық ой-өрісін дамыту.
3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
180- беттегі №6 есепті тексеру.
III. Сабаққа дайындық кезеңі:
1) Ауызша есептеулер.2)Сұрақтарға жауап алу.
Мақсат қою
Бүгінгі сабақ мақсаты – өткенді тиянақтай түсу.
V. Сабақты бекіту:
1. Дәптермен жұмыс.
Көркем жазу:801 802 сандары
2. Оқулықпен жұмыс.
№1
12-3-3-3-3 (12 алманы 4 тәрелкеге бөліп салады)
№2
4-1-1-1-1 (әр кеседе 1 л)
№3
14-7-7 =0 16-8-8=0
14-2-2-2-2-2-2-2=0 16-2-2-2-2-2-2-2-2
Сергіту сәті .
№4
Әнші-20 Қатысты-42(а)
Биші-6 60 Жүлде алды-6(а)
Домбырашы-? Жүлде алмады-?
Шешуі: 60-(20+6)=34 Шешуі: 42-6=36
Жауабы: домбырашы 34 Жауабы: жүлде алмады 36 адам
№5
27+х=90 90-х=63 х-27=63
х=90-27 х=90-63 х=63+27
х=63 х=27 х= 90
27+63=90 90-27=63 90-27=63
90=90 63=63 63=63
№6
19+19=38 38-19=19
29+29=58 58-29=29
Кел, ойнайық! «Балық аула»
VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы
VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау
VIII. Үйге тапсырма беру: 183 бет № 7
Бекітемін:
Күні: 20.05.2016ж
Математика негіздері
Сабақтың тақырыбы: Қайталау
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылармен өткенді тиянақтай түсу.
2. Логикалық ой-өрісін дамыту.
3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
183- беттегі № 7 есепті тексеру.
III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:
1) Ауызша есептеулер. 2) Сұрақтарға жауап алу.
Мақсат қою
Бүгінгі сабақ мақсаты – өткенді тиянақтай түсу.
V. Сабақты бекіту:
1. Дәптермен жұмыс.
Көркем жазу:803 804 сандары
2. Оқулықпен жұмыс.
№1
Арасы-80м Біреуі-5м
Жүрді-30м Екіншісі-? 6м артық
Жүгірді-? Ұзындығы-?
Шешуі: 80-30=50 Шешуі: (5+6)+5=16
Жауабы: жүгірді 50м Жауабы: ұзындығы 16м
№3
40+(60+30)=(40+60)+30 (20+80)-60=20+(80-60)
5тәул. 14 сағ>4тәул. 24сағ 3тәул. 12 сағ<3тәул. 22сағ
3.Сергіту сәті .
№4
(72+28)-46 = 54 (23+64)-45=42
(94-67)+58= 85 (65+34)-69=30
№5
19+71=90 90-19=71 90-71=19
29+61=90 90-29=61 90-61=29
39+51=90 90-39=51 90-51=39
Кел, ойнайық! «Сөз құрастыр» .
|
|
|
|
VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы
VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау
VIII. Үйге тапсырма беру: 184-185 бет №5,6