ТЕМА: Комунікативні техніки, їх використання в консультативній бесіді

Мета: закріпити навички студентів у використанні комунікативних технік в процесі консультативної бесіди з клієнтом.

Хід заняття:

1. Зміст комунікативних технік:

а) мовчання;

б) емпатійна слухання;

в) прояснення;

г) рефлексивна вербалізація;

д) інтерпретація;

е) саморозкриття;

є) підведення підсумків.

2. Етапи процесу використання даних комунікативних технік:

а) входження в ситуацію;

б) етап активної дії і проживання ситуацій психологічної допомоги;

в) етап входження в новий досвід;

г) етап входження в повсякденне життя.

Практичне завдання: скласти добірку комунікативних технік та способів їх використання.

Оцінювання:

За виступ на конференції студент отримує – 1 бал

За виконання практичного завдання студент отримує - 2 бали

ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

ЗМ І

1. Проаналізувати Положення "Про психологічну службу системи освіти України" (2 год.) – 2 бали

2. Написати узагальнену характеристику моделі особистості спеціаліста

(2 год.) - 2 бали

3. Описати основні напрямки просвітницько-пропагандистської діяльності шкільної психологічної служби (2 год.) - 2 бали

ЗМ ІІ

4. Розробити тематику циклу лекцій для вчителів загальноосвітніх шкіл. (2 год.) – 2 бали

5. Розробити корекційно-розвивальну програму для роботи з дітьми дошкільного віку (тематика, напрямок на вибір студента) (2 год.) – 3 б.

6. Підібрати методики для дослідження особливостей шкільної дезадаптації першокласників (1 год.) –2 бали.

7. Скласти діагностичну програму з визначення психологічної готовності дітей до шкільного навчання (1 год.) – 3 б.

8. Розробити основні напрямки роботи шкільного психолога зі старшокласниками (2 год.) – 3 бали.

9. Описати фактори підвищення ефективності психічного розвитку дітей у закладах інтернатного типу(2 год.) – 2 б.

ЗМ ІІІ

10. Підготувати статтю до газети з психологічної допомоги батькам у вирішенні конфліктів з дітьми.(1 год.) – 3 б.

11. Написання програми профілактики вживання психоактивних речовин (1год.) – 3 б.

Теми доповідей та міні-рефератів, опорних схем (конспектів)

(Вибіркова самостійна робота)

Студент обирає завдання максимум на 20 балів

1. Концепція державної системи психологічної служби – 2 б.

2. Характеристика завдань Національної системи соціально-психологічної

Служби - 2 б..

3. Основні принципи і проблеми в діяльності сучасного психолога-практика – 2 б.

4. Основні аспекти професійної підготовки працівників психологічної служби – 2 б.

5. Етична концепція психологічної служби – 2 б.

6.Організація психологічної служби в школі – 3 б.

7.Сучасні проблеми шкільної психологічної служби – 2 б.

8.Профілактична робота служби сім`ї – 2 б.

9.Проблематика та засоби психологічної роботи з дошкільнятами – 3б..

10.Організація психологічної служби дошкільних закладів. Напрямки роботи практикуючого психолога з батьками та вихователями - 2 б.

11. Психокорекція сімейних відносин – 2 б.

12. Психологічні проблеми усиновлення – 2 б.

13.Організація спілкування підлітка школи-інтернату з ровесниками та дорослими – 2 б.

14.Порівняльна характеристика психічного розвитку вихованця школи-інтернату і масової школи – 2 б.

15. Проблема сімейних дитячих будинків – 2 б.

Наши рекомендации