ТЕМА: Морально-етичні принципи діяльності психолога. Особистісні та професійні якості працівника психологічної служби

Факультет дошкільної освіти та практичної психології

Кафедра дошкільної освіти

РОБОЧА ПРОГРАМА

з курсу «Психологічна служба в закладах освіти»

для студентів ІV курсу відділення «Дошкільна освіта»

Слов’янськ - 2011

Структура залікового кредиту курсу

Назва модулів і тем Кількість годин
Лекції Семі-нарські Самостійна робота
Змістовий модуль І. Загальнотеоретичні питання організації психологічної служби
1.1. Історія виникнення психологічної служби. Різні підходи до її організації  
1.2. Законодавчі акти України про психологічну службу, її завдання та функції  
1.3. Морально-етичні принципи діяльності психолога. Особистісні та професійні якості працівника психологічної служби
1.4. Єдина інформаційна система психологічної служби
Змістовий модуль ІІ. Основні види психологічної служби системи освіти
2.1. Психологічна служба системи освіти, основні завдання та функції  
2.2. Психологічна служба дошкільного навчально-виховного закладу
2.3. Психологічна служба початкової школи    
2.4. Психологічна служба загальноосвітньої школи
2.5. Психологічна служба у позашкільних закладах
2.6. Психологічна служба в закладах інтернатного типу  
Змістовий модуль ІІІ.
3.1. Особливості діагностичної роботи психолога
3.2. Корекційна і профілактична робота з батьками  
3.3. Психологічна допомога. Структурування процесу: перша зустріч  
3.4. Комунікативні техніки, їх використання в консультативній бесіді  
Всього:
             

Оцінювання: за відвідування лекційного заняття студент отримує 1 бал.

Теми семінарських занять

Семінарське заняття №1 (2 год.)

ТЕМА: Історія виникнення психологічної служби. Різні підходи до її організації

Мета: поглибити знання студентів про історію виникнення психологічної служби, закріпити уявлення щодо різноманіття підходів її організації.

Хід заняття:

1. Історичні умови виникнення психологічної служби.

2. Передумови формування шкільної прикладної психологічної служби.

3. Початковці становлення і розвитку психологічної служби у світі (А.Біне, Ц. Юберт, А.Гегель).

4. Роль ЮНЕСКО у становленні психологічної служби.

5. Розвиток психологічної служби в Радянському Союзі та країнах зарубіжжя.

Практичне завдання: підготувати методичну доповідь за темою «Історія виникнення психологічної служби».

Оцінювання:

За виступ на конференції студент отримує – 1 бал

За виконання практичного завдання студент отримує - 2 бали

Семінарське заняття №2 (2 год.)

ТЕМА: Морально-етичні принципи діяльності психолога. Особистісні та професійні якості працівника психологічної служби

Мета: довести до відома студентів значущість виконання етики професійної діяльності практичного психолога.

Хід заняття:

1. Обов'язки і права практичного психолога. Етичний кодекс психолога.

2. Принципи роботи практичного психолога.

3. Основні документи в роботі практикуючого психолога.

4. Проблема особистісної і професійної підготовки психолога-практика.

Практичне завдання: скласти професійний портрет практичного психолога.

Оцінювання:

За виступ на конференції студент отримує – 1 бал

За виконання практичного завдання студент отримує - 2 бали

Семінарське заняття №3 (2 год.)

Наши рекомендации