ТЕМА: Морально-етичні принципи діяльності психолога. Особистісні та професійні якості працівника психологічної служби
Факультет дошкільної освіти та практичної психології
Кафедра дошкільної освіти
РОБОЧА ПРОГРАМА
з курсу «Психологічна служба в закладах освіти»
для студентів ІV курсу відділення «Дошкільна освіта»
Слов’янськ - 2011
Структура залікового кредиту курсу
№ | Назва модулів і тем | Кількість годин | ||||
Лекції | Семі-нарські | Самостійна робота | ||||
Змістовий модуль І. Загальнотеоретичні питання організації психологічної служби | ||||||
1.1. | Історія виникнення психологічної служби. Різні підходи до її організації | |||||
1.2. | Законодавчі акти України про психологічну службу, її завдання та функції | |||||
1.3. | Морально-етичні принципи діяльності психолога. Особистісні та професійні якості працівника психологічної служби | |||||
1.4. | Єдина інформаційна система психологічної служби | |||||
Змістовий модуль ІІ. Основні види психологічної служби системи освіти | ||||||
2.1. | Психологічна служба системи освіти, основні завдання та функції | |||||
2.2. | Психологічна служба дошкільного навчально-виховного закладу | |||||
2.3. | Психологічна служба початкової школи | |||||
2.4. | Психологічна служба загальноосвітньої школи | |||||
2.5. | Психологічна служба у позашкільних закладах | |||||
2.6. | Психологічна служба в закладах інтернатного типу | |||||
Змістовий модуль ІІІ. | ||||||
3.1. | Особливості діагностичної роботи психолога | |||||
3.2. | Корекційна і профілактична робота з батьками | |||||
3.3. | Психологічна допомога. Структурування процесу: перша зустріч | |||||
3.4. | Комунікативні техніки, їх використання в консультативній бесіді | |||||
Всього: | ||||||
Оцінювання: за відвідування лекційного заняття студент отримує 1 бал.
Теми семінарських занять
Семінарське заняття №1 (2 год.)
ТЕМА: Історія виникнення психологічної служби. Різні підходи до її організації
Мета: поглибити знання студентів про історію виникнення психологічної служби, закріпити уявлення щодо різноманіття підходів її організації.
Хід заняття:
1. Історичні умови виникнення психологічної служби.
2. Передумови формування шкільної прикладної психологічної служби.
3. Початковці становлення і розвитку психологічної служби у світі (А.Біне, Ц. Юберт, А.Гегель).
4. Роль ЮНЕСКО у становленні психологічної служби.
5. Розвиток психологічної служби в Радянському Союзі та країнах зарубіжжя.
Практичне завдання: підготувати методичну доповідь за темою «Історія виникнення психологічної служби».
Оцінювання:
За виступ на конференції студент отримує – 1 бал
За виконання практичного завдання студент отримує - 2 бали
Семінарське заняття №2 (2 год.)
ТЕМА: Морально-етичні принципи діяльності психолога. Особистісні та професійні якості працівника психологічної служби
Мета: довести до відома студентів значущість виконання етики професійної діяльності практичного психолога.
Хід заняття:
1. Обов'язки і права практичного психолога. Етичний кодекс психолога.
2. Принципи роботи практичного психолога.
3. Основні документи в роботі практикуючого психолога.
4. Проблема особистісної і професійної підготовки психолога-практика.
Практичне завдання: скласти професійний портрет практичного психолога.
Оцінювання:
За виступ на конференції студент отримує – 1 бал
За виконання практичного завдання студент отримує - 2 бали
Семінарське заняття №3 (2 год.)