Схема написання конспекту виховного заходу

Тема: стислий, короткий вислів, іноді віршований, що розкриває суть виховного заходу. (“Святе слово мати”).

Мета: ідеальне уявлення результату, який має бути досягнутий в діяльності.

(Глобальна – держзамовлення: модель особистості; стратегічна – мета кожного річного циклу виховання; практична – мета кожного циклу виховання; процедурна – мета виховання операцій та ідей на кожному етапі циклу виховання).

Приклад: мета: формування моральної свідомості, що пов`язане у вихованні з розумінням доброго і поганого, виховувати у дітей повагу та любов до рідного краю, людяність, самоповагу. Загальна мета на тому чи іншому рівні таксономії (ієрархії) є синтетичною категорією, що охоплює всі аспекти педагогічної взаємодії. Вона конкретизується завданнями , які повинні бути реальними (посильними).

Завдання

1. стратегічні

2. тактичні:

а) емоційного стимулювання (ще древні філософи говорили, що без людських емоцій не може бути шукання істини);

б) напрравленої мотивації (формування відповідних мотивів);

в) потребові (викликати відповідні потреби);

г) пізнавальні (когнітивні);

д) адаптивні (формування дієво-практичних навиків)

Форма проведення виховного заходу

( Реальний процес пов`язаний з організацією виховної діяльності).

Вибір форми проведення залежить від змісту та спрямування виховних завдань, віку учнів, рівня їх виховання, особистого соціального досвіду; особливостей дитячого колективу і його традицій; від технічних можливостей та рівня професіоналізму вчителя.

Засоби

Надбання матеріальної та духовної культури, що використовуються для вирішення виховної мети.

Аристотель говорив: “Благо всюди і повсюди залежить від дотримування двох умов:

1. правильного визначення кінцевої мети будь-якого роду діяльності;

2. пошук відповідних засобів, що ведуть до кінцевої мети”.

Місце проведення

Діяльнісна структура виховного заходу.

(Продумати, як найоптимальніше залучити вихованців до підготовки та проведення виховного заходу).

Подається список вихованців з точним переліком доручень, ролей, дій, функцій.

Діяльність – фронтальна,

групова,

індивідуальна

Види фронтальної діяльності:

прослуховування вчителем, товаришами, перегляд кінофільму, переживання подій, осмислення отриманої інформації, участь у підготовці та проведенні виховного заходу.

Види групової діяльності:

підготовка монтажу, ілюстративного матеріалу, оформлення місця проведення, збирання інформації.

Види індивідуальної діяльності:

види діяльності, ролі, функції обговорювання в класі з метою їх оптимізації.

План виховного заходу

1. Організаційний етап.

а) оповідання, бесіда, створення виховних ситуацій.

2. Мотиваційний етап.

а) розкриття мети та задач заходу;

б) націлення дітей на роботу та пошук відповідей на питання.

3. Реалізаційний етап

а) використання методичних прийомів;

б) застосування тестів, анкет, відеосюжетів, ігрової діяльності.

4. Підсумковий етап.

а) аналіз позитивних досягнень учнів;

б) заключне слово вчителя;

в) грунтовність висновків, зроблених в ході заходу та по його завершеннію.

Сценарій виховного заходу

(Хід роботи)

1. Організаційний етап.

Все, що проводиться. Додається письмовий виклад:

- застосування цікавих, творчих, інноваційних засобів;

- побудова логічної послідовності і завершеності теми на підставі обраної мети заходу;

- визначення тривалості заходу згідно з огляду на вік вихованців та місце проведення;

- добір матеріалу для оформлення композицій з метою досягнення емоційності сприйняття (за потреби) тощо.

Виховний захід

“Святе слово мати”

Студента практиканта 53 ФК групи, 5 курсу

Факультету педагогіки та психології Глухівського національного

педагогічного університету імені Олександра Довженка

Виховний захід проводиться в ДЮСШ

Тренера ______________________________________________________

(Підпис)

Оцінка за захід _________________________________________________

Схема звіту студента – практиканта

ЗВІТ

студента (ки) практиканта (ки)

групи______курсу______________факультету__________________

факультету педагогіки та психології

Глухівського національного педагогічного університету

імені Олександра Довженка

(П.І.П.)

який (а) проходить практику

в ДЮСШ __________ з ___по___201___року

Звіт пишеться у відповідності зі змістом діяльності студентів та індивідуальним планом роботи.

Оцінка організації практики, загальна характеристика матеріальної бази школи, класу; узагальнення змісту навчально-виховної роботи вчителя-предметника того класу, де працював студент.

1. Виконання індивідуального плану практики, що не виконано і чому? Що зроблено понад план? Робота, проведена на допомогу вчителю, класному керівникові.

2. Виконання виховної роботи в класі згідно з індивідуальним планом, позитивні сторони і недоліки при спілкуванні з учнями та вчителями, які форми виховної роботи викликали труднощі і чим зумовлені ці труднощі; які виховні завдання розв`язувались під час практики.

3. Виконання позитивної роботи згідно з індивідуальним планом роботи: які виховні завдання розв`язувались; які форми виховної роботи застосовувались; аналіз власних досягнень і невдач у проведенні виховної роботи з учнями класу.

4. Аналіз методичної роботи проведеної студентом-практикантом у класі. Як вивчався та використовувався передовий досвід вчителів та класних керівників, з яких проблем (навести конкретні приклади).

5. Робота з батьками.

6. Суспільно-корисна праця, проведена в класі.

7. Участь у роботі педагогічної ради і методичних секцій.

8. Які уміння та навички ви набули у процесі практики. Які завдання ви ставите на майбутнє.

9. Загальні висновки про педпрактику, її значення у становленні вас як педагога. Ваше ставлення до професії вчителя. Пропозиції з удосконалення змісту та організації педпрактики. Чи дістали ви задоволення від цієї роботи, які труднощі при цьому виникали?

Підпис студента-практиканта_______________ Дата____________________

Завдання до практики

з валеології та спортивної медицини

Практичні завдання:

1. Розробити рекомендації для профілактики викривлення опорно-рухової системи.

2. Розробити план - конспект з гігієни опорно-рухової системи.

3. Дослідити максимальну аеробну працездатність при заняттях фізичною культурою.

4. Розробити корекційне заняття у виправленні дефектів постави у учнів.

5. Зробити комплексну оцінку стану здоров'я у фізичному вихованні одного з учнів.

6. Розробити методичні рекомендації щодо динаміки фізичних навантажень у спорті, з погляду на результати медико - біологічного контролю.

7. Провести профілактичне зайняття профілактичного характеру.

8. Розробити план - конспект консультативної програми.

9. Рекомендації щодо фізичного вдосконалення підлітків.

10. Провести виховний захід з валеології та спортивної медицини. (Виховний захід докласти до письмової практики).

Тема виховного заходу добирається з рекомендації медико-біологічного контролю у фізичному вихованні, валеології, спортивної морфології, фізіології спорту та медицини, з основами реабілітації.

11. Повний звіт про виконання практики з валеології.

Завдання теоретичного характеру:

1. Сформувати переконання в необхідності дбати про власне здоров'я та здоров'я навколишніх.

2. Дати дітям знання про здоров'я людини, способи його збереження, зміцнення та відновлення.

3. Ознайомити учнів в ДЮСШ з правилами здорового харчування.

4. Ознайомити учнів з особливостями функціонування організму людини під-впливом занять фізичною культурою та спортом.

5. Забезпечити засвоєння студентами методик медико - біологічного контролю.

6. Створити в ДЮСШ умови для збереження та зміцнення здоров'я школярів.

Наши рекомендации