Iv. актуалізація опорних знань

МОНМС України

Тернопільський національний педагогічний університет

Ім. Володимира Гнатюка

Кафедра математики

Та методики її викладання

План-конспект уроку з геометрії(8 клас)

на тему:

«Вписані та центральні кути»

Iv. актуалізація опорних знань - student2.ru

Виконала студентка

фізико-математичного факультету

групи М-43 Чавалда Марина

Перевірила:

Вчитель: Смойльська Галина Євгенівна

Методист: Моховик Олександр Васильович

Тернопіль 2012

Урок № 18

Тема:вписані та центральні кути

Мета:домогтися засвоєння учнями змісту понять: плоский кут (у неявному вигляді), центральний кут, дуга кола, що відповідає дано­му центральному куту, градусна міра дуги кола, вписаний кут, — а та­кож засвоєння учнями змісту властивості вписаного кута (про вимірю­вання вписаного кута).

Формувати вміння:

· відтворювати зміст вивчених тверджень;

· знаходити на готовому рисунку вивчені поняття;

· виконувати правильні зображення вивчених понять заданим описом;

· розв'язувати задачі із використанням вивчених тверджень на обчис­лення градусної міри вписаних та центральних кутів.

Тип уроку:застосування знань, умінь та навичок.

Наочність та обладнання:готові рисунки на дошці, роздаткові матеріали –рисунки, комп’ютер .

Хід уроку

І. Організаційний момент

Вступне слово вчителя, бесіда з учнями, повідомлення теми та практичних цілей уроку.

II. Перевірка домашнього завдання

Перевірка правильності виконання письмової частини домашньо­го завдання відбувається під час перевірки зошитів із виконаною до­машньою самостійною роботою. На уроці для зворотного зв'язку вчи­тель лише оголошує правильні відповіді (за необхідності видає учням правильні розв'язання для виконання роботи над помилками вдома).

ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку

Для розуміння логіки вивчення матеріалу (як це правильно заува­жують автори підручника) можна звернутись до схеми логічної побу­дови курсу геометрії 7 класу, а потім скласти відповідну схему для відображення логіки вивчення матеріалу у 8 класі. Результат може мати такий вигляд (див. схему).

Схема

Iv. актуалізація опорних знань - student2.ru

Iv. актуалізація опорних знань - student2.ru

Після усвідомлення учнями логіки вивчення матеріалу на наступні три уроки, вчитель має пояснити, що для вивчення випадків взаємного розташування чотирикутника відносно кола необхідні знання додатко­вого матеріалу (без його розуміння неможливе вивчення поняття чоти­рикутника, вписаного та описаного навколо кола).

Отже, метою уроку якраз і є вивчення понять, пов'язаних із кутами в колі, а також дослідження способів їх застосування на практиці.

IV. Актуалізація опорних знань

Для свідомого засвоєння учнями означення, властивості та спосо­бу доведення властивості центрального та вписаного кіл слід активізу­вати знання і вміння учнів щодо означення кола та властивостей то­чок, що належать колу; означення кута та властивостей вимірювання кутів; означення та властивостей зовнішнього кута трикутника; понят­тя кола, описаного навколо трикутника та його властивостей.

Виконання усних вправ

1.Продовжимо всі радіуси кола на одну й ту саму довжину (у бік, проти­лежний щодо центра). Яку лінію утворять їх кінці? Відповідь поясніть.

2.О — центр кола, АВ = ВС (рис. 1). Доведіть, що Iv. актуалізація опорних знань - student2.ru 1 = Iv. актуалізація опорних знань - student2.ru 2.

3.Назвіть на рисунку 2 найбільший кут.

Iv. актуалізація опорних знань - student2.ru

4.Назвіть трикутники, для яких Iv. актуалізація опорних знань - student2.ru CDF є зовнішнім (рис. 3); Iv. актуалізація опорних знань - student2.ru BDF є зовнішнім.

5.У трикутнику ABC центр описаного кола лежить на медіані AD. Що можна сказати про цей трикутник?

Наши рекомендации