ІІ. Повторення і поглиблення раніше вивченого матеріалу
План-конспект
уроку інформатики,
проведеного у 2- B класі
НВК «Школа-ліцей інформаційних технологій»
студентом 231 групи
спеціальності 5.01010301 "Технологічна освіта"
Коростишівського педагогічного
коледжу імені І. Я. Франка
Двораком Олексійом Анатолійовичом
Коростишів – 2012
Дата: 25 січня 2012р.
"Затверджую"_______________________________ І.Л. Кириченко
"До уроку допускаю"_________________________ А.В. Степурко
На уроці присутні:методист КириченкоІ.Л., вчительСтепурко А.В., студенти 231 групи в кількості ____ чоловік
Оцінка за урок_______________
План уроку
І. Організаціяучнів до уроку (1 хв.).
ІІ. Повторення і поглиблення раніше вивченого матеріалу (7 хв.).
ІІІ. Актуалізація опорних знань (3 хв.)
ІV. Повідомлення теми і завдань уроку (1 хв.).
V.Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу (12 хв.).
VІ.Практична робота (13 хв.).
VІІ.Вправи для розумників і розумниць(5 хв.).
VІІІ.Повідомлення домашнього завдання (1 хв.).
ІХ. Підсумок уроку (2 хв.).
Тема. Що можна робити з інформацією. Робота з графічним редактором Paint.
Мета уроку:
• закріпити поняття інформація, з’ясувати ,якою буває інформація;
• ознайомити учнів з тим, як людина сприймає інформацію;
• навчити використовувати палітру кольорів, панель інструментів програми "Раіnt", встановлювати основний колір та колір фону,
· вчити створювати прості малюнки за допомогою програми;
• виховувати любов до природи, бережливе ставлення до свого здоров’я.
• розвивати навички роботи з мишкою, логічне мислення, спостережливість, пам'ять, мову;
Обладнання: програма "Раіnt"
Література: підручники «Сходинки до інформатики», ст. 34-36
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організація класу.
Доброго дня, діти. Мене звати Олексій Анатолійович. І сьогодні я проведу у вас урок інформатики. Протягом уроку будьте старанні і активні, адже за це ви можете отримати оцінки.
Розпочнемо урок,
Часу не гаючи.
І радість ми пізнаємо
Лиш труднощі долаючи!
ІІ. Повторення і поглиблення раніше вивченого матеріалу.
1. Повторення правил з техніки безпеки.
-Оскільки ми знаходимось в комп’ютерному класі, то маємо пригадати з вами правила поведінки і безпечної роботи в ньому. А чи знаєте їх ви, ми перевіримо. Я зачитуватиму вам уривок вірша, який склав Незнайко, а ви повинні уважно його прослухати і виправити ті помилки, які допустив він.
1) Я комп’ютер добре знаю –
Друзям всім допомагаю.
Як у клас я залітаю...
Всім комп’ютери вмикаю.
- Чи все тут гаразд, чи правий Незнайко? (відповіді дітей).
- Слухаємо уважно далі.
2) Вам поради я даю,
Слухай розповідь мою.
Всі улюблені предмети
Джипа, ляльку і ведмедя
З дому ти їх принеси,
На системник поклади.
Ну, навіщо їм скучати
Будеш з ними працювати.
- Що тут не так? Чому не можна брати до комп’ютера ці речі? (відповіді дітей).
3) Сядь поближче до екрану
І дивися тільки прямо.
Довго можеш так сидіти
Всі завдання поробити
- Чи можна так робити, як сказав Незнайко? Чому? (відповіді дітей).
4) А якщо у тебе сталось...
В монітора щось зламалось
То посмикай за шнурки
Трохи мишку потряси.
- Що треба робити, якщо у вас трапилась така ситуація?
5) Пончик з рота не виймай
З „клави” крихти позмітай.
Та ходи собі по класу
Друзям всім допомагай!
- Що тут неправильно радить нам Незнайко? Чому не можна за комп’ютером їсти?
- - Молодці, що не прислухались до порад Незнайки і виправили всі його помилки. Ви добре знаєте правила безпечної роботи у комп’ютерному класі.
А тепер послухайте, який вірш склав Знайко, який теж добре знає правила техніки безпеки.
Щоб з комп’ютером дружити
Треба правила учити.
Не шуміти, не ходити,
Тільки тихо говорити.
Руки чистими тримати,
Сухо-сухо витирати
І всі незнайомі кнопки
Не потрібно натискати
Слухай вчителя уважно
І виконуй все, що скаже
Тільки так знання здобути
Допоможе друг – комп’ютер!
2. Повторення вивченого матеріалу.
- Діти, на попередніх уроках ви знайомились з поняттям «інформація». Як ви його розумієте? (повідомлення про оточуючий світ)
- Людина сприймає інформацію різними органами. За допомогою якого органу людина може дізнатись про те, що зараз день, а не ніч? (За допомогою очей).
- Яким органом ви відрізните запах троянди від запаху м'яти? (За допомогою носа).
- За допомогою якого органу людина сприймає інформацію про звуки? (За допомогою вух).
- Якщо сісти на гарячий пісок або ввійти у холодну воду, наша шкіра відразу ж зреагує. За допомогою чого людина сприймає цю інформацію? (За допомогою шкіри, тобто дотиком).
- Який орган допомагає нам дізнатись про те, що їжа, яку ми їмо пересолена або недосолена? (Органи смаку).
На минулих уроках ви також працювали з графічним редактором Paint. Згадайте, що ми можемо робити в цій програмі? (створювати малюнки.)
3. Перевірка домашнього завдання.
Діти що вам було задано до дому? Розгорніть свої зошити я перевірю.