Інструкція до семінарського заняття № 14
Тема: Моделювання спільної педради вчителів і вихователів на тему "Наступність дитячого садка і школи в змісті і методах навчання математики".
Мета: Узагальнення і систематизація знань про математичну підготовку дітей до школи. Розвиток уміння організувати і проводити засідання педради.
Література:
1. К. Й. Щербакова. Методика формування елементарних математичних уявлень у дошкільників. - К., 1996.
2. Стадненко Н., Ілляшенко Т., Обухівська А. Підготовка дітей шестилітнього віку до школи. /Початкова школа, 2002р. №7/.
3. Формування розумових дій у процесі підготовки дитини до навчання в школі. /Початкова школа, 2002р. №9/.
Хід заняття:
I. Ознайомитись із завданнями-інструкціями, підготуватись до виконання ролей.
1. Завдання-інструкція "завідуючій" ДНЗ: повідомляє тему педради, виступає з вступним словом, веде педраду, відповідає на запитання "батьків".
2. Завдання-інструкція "завучу" школи: виступає з доповіддю "Вимоги сучасної школи до математичної підготовки дошкільнят", відповідає на запитання "батьків".
3. Завдання-інструкція "вчителям": знайомлять з програмою 1 класу з математики, порівнюють її з програмою дитячого садка в плані наступності, відповідають на запитання "батьків".
4. Завдання-інструкція "вихователям": виступають з доповідями, повідомленнями, відповідають на запитання "батьків".
5. Завдання-інструкція "батькам": ставлять проблемні запитання, ситуації для розв'язування.
6. Завдання-інструкція експертам: Оцінюють підготовку всіх учасників гри.
II. Проведення педради: вступне слово "завідуюча"; виступи завуча, вчителів, вихователів; запитання батьків і відповіді на них; рекомендації батькам.
III. Виступи експертів.
Знати: форми роботи ДНЗ і школи, показники готовності до школи.
Вміти: організовувати педраду.
Інструкція до практичного заняття № 15 (з. ф. н.)
Тема: Складання планів-конспектів занять з математики для різних вікових груп.
Мета: Навчитися складати конспекти занять з математики.
Забезпечення:
1. Л. В. Артемова. Колір, форма, величина, число. - К., 2000.
2. Г. Мацюк, В. Крушинська. Дидактичні ігри з математики в дитячому садку. - К., 1994.
Хід роботи:
Завдання 1. Вибрати тему із запропонованих:
1) друга молодша група: число і цифра 3; групування геометричних фігур; орієнтування в часі;
2) середня група: число і цифра 5; порівняння геометричних фігур; орієнтування в просторі;
3) старша група: вимірювання сипучих речовин (3 етап); лічба за допомогою дотикового аналізатора; закріплення знань про тиждень.
Завдання 2. Вказати методи та прийоми, матеріал.
Завдання 3. Описати хід заняття (від першої особи розписати кожен етап, включаючи ігровий прийом та дидактичну гру).
Знати: структуру різних типів занять з математики, методику їх проведення.
Вміти: складати конспекти занять.
Тестові завдання для самоконтролю