З художньо-естетичного розвитку

План-конспект заняття

З художньо-естетичного розвитку

З дітьми молодшого дошкільного віку

(4-й рік життя)

Тема: «Чорнобривці в квітнику».

Вихователь ДНЗ № 335

Халіна Наталія Анатоліївна

Харків 2012

МЕТА

Соціально-моральний розвиток:вчити дітей співвідносити свою поведінку з поведінкою однолітків.

Емоційно-ціннісний розвиток: виховувати вміння виразно виражати своє позитивне ставлення до однолітків та результатів праці; стримувати недоброзичливі прояви щодо інших.

Пізнавальний розвиток: формувати у дітей уявлення про об’єкти конструювання, способи створення цілого з частин; розвивати вміння орієнтуватися на аркуші паперу; розрізняти кольори.

Мовленнєвий розвиток: навчати слухати та розуміти інструкції до виконання роботи.

Фізичний розвиток: формувати практичні вміння дбати щодо власного здоров’я, безпеку свого організму; розвивати дрібну моторику.

Художньо-естетичний розвиток: заохочувати дошкільників до експериментування та створення простих образів з готових форм.

Креативний розвиток:виховувати у молодших дошкільників потребу і готовність виявляти елементи творчості в аплікації і конструюванні; надавати можливість експериментувати , виявляти творчу ініціативу.

Обладнання: квіти чорнобривці у вазі, зразок, деталі для наклеювання, клей, пензлі, серветки, клейонки, різнокольоровий.

Хід заняття:

1. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.

Вихователь:

- Подивіться, діти, які гарні квіти мені подарували! Ви впізнали ці квіти?

Одяглися чорнобривці

В оксамитовий вінок.

Грає бджілка на сопілці

І круг них веде танок.

- Давайте розглянемо ці квіти.

Діти розглядають та називають частини квітів: голівка, стеблина, листя, коріння.

Вихователь пропонує зробити такі красиві квіточки в групі.

2. Вивчення нового матеріалу.

Показ виконання роботи:

а) викласти деталі квітки на папері;

б) показ вихователем нанесення клею на деталі, намащуючи його пензлем від центра до країв рівномірними шарами. Під час наклеювання притискати долонькою та розрівнювати серветкою.

3. Закріплення вивченого матеріалу.

Вихователь пропонує дітям наклеїти деталі самостійно.

Діти виконують завдання під музику.

Для того, щоб правильно закріпити навички, вихователь допомагає кожній дитині, керуючи її руками.

4. Підсумок заняття.

Вихователь:

- Діти, які квіти ми сьогодні робили? Давайте стелимо килимок своїми квітами, будемо милуватися та танцювати під музику.

План-конспект заняття

З художньо-естетичного розвитку

З дітьми старшого дошкільного віку

(6-й рік життя)

Тема: «Ознайомлення з декоративно-прикладним

Мистецтвом (петриківський та опішнянський розписи)».

Вихователь ДНЗ № 335

Ракитянська Світлана Вікторівна

Харків 2012

МЕТА

Соціально-моральний розвиток:вчити шанувати працю інших людей, бережно ставитися до виготовленого, створеного, організовано поводитися.

Емоційно-ціннісний розвиток: вчити розрізняти предмети (посуд, іграшки), отримувати задоволення від художнього слова, слухання музики.

Пізнавальний розвиток: ознайомити дітей з походженням керамічного посуду, іграшок, їх призначенням; про існування гончарного виробництва; дати знання про властивості глини, підвести до усвідомлення того. Що кожна людина є користувачем та творцем предметів; формувати інтерес до інформації про декоративно-прикладне мистецтво.

Мовленнєвий розвиток: у розмовному мовленні вчити передавати своє враження про предмети побуту; збагатити словник дітей словами: куманець – «бублик», кухлик, глечик, горщик, миски, іграшки-«свіщики».

Фізичний розвиток: продовжувати вчитися дотримуватись правил безпечної поведінки у залі, під час рухливої гри; сприяти розумінню про власну стать, відмінностей між хлопчиком та дівчинкою.

Художньо-естетичний розвиток: розвивати спостережливість, сприйнятливість до кольорів, форм предметного довкілля.

Креативний розвиток:вчити вдаватися до практичних та розумових дій.

Обладнання: ілюстрація «Гончар за роботою»; предмети домашнього вжитку, розписані петриківським та опішнянським візерунками, наочний матеріал із серії «Демонстративний матеріал з образотворчого мистецтва», український віночок, тонований посуд та іграшки для гри «Склади ціле».

Хід заняття:

1. Вихователь:

- Діти, сьогодні ми з вами познайомимось з декоративно-прикладним мистецтвом. Що таке декоративно-прикладне мистецтво?

(краса, прикраса, створена руками людей)

2. Читання вірша Т.Коломієць «Як цей майстер зветься?»

Запитання до дітей:

- З яким матеріалом працює гончар?

- Що таке глина?

- Яка буває глина?

Розповідь вихователя про те, як готують глину до ліплення, як формують керамічні вироби (ручне ліплення на гончарному крузі); що сформована глина у вигляді посуду висушена і випалена перетворювалася на каменеподібний матеріал.

Запитання до дітей:

- Кому потрібні ці вироби?

- Що ліпили з глини?

(посуд, іграшки, предмети домашнього вжитку)

3. Розгляд керамічного посуду.

Вихователь:

- Я хочу вас познайомити з деякими виробами.

(читання віршиків про посуд)

Закріплення з дітьми назв посуду, іграшок.

Запитання до дітей:

- Чим відрізняються ці вироби? (розписом)

4. Розповідь вихователя про особливості розписів опішнянських та петриківських майстрів.

Запитання до дітей:

- Які візерунки використовували для розпису?

- Назвіть характерні елементи кожного з розпису.

- Які основні кольори?

- Чим розписували вироби?

5. Гра «Знайди посуд за ілюстрацією».

6. Українська народна гра «Віночок».

7. Підсумок.

Вироби, які виготовлені з глини і розписані називаються керамічними, а праця майстра-гончара – гончарне мистецтво.

- Де можна купити ось такі вироби? (на виставках, ярмарку)

Можна побачити в музеях. Цих виробів залишилося дуже мало, тому їх потрібно зберігати, бо вони розповідають про історію нашого українського народу.

План-конспект заняття

з художньо-естетичного розвитку

Наши рекомендации