Інтегроване заняття- розвага з малювання з елементами математики із приоритетом правового виховання.

«ЯК ЧУДОВО ВСЕ НА СВІТІ ЗНАТИ»

МЕТА: Учити вихованців передавати бачене в малюнку, складати розповіді про рідне село, називати права дитини (з Конвенції ООН). Розширювати уявлення дітей про рідне село, його пам’ятні місця, про права та обов’язки дитини. Виховувати любов до навчання. Викликати бажання навчатись, допомагати одне одному здобувати знання.

МАТЕРІАЛИ: емблеми, що символізують права дитини; фотографії з екскурсії; символи України; фарби, пензель, папір.

СЛОВНИК: цифри, літери, пензель, лінь, емблема, права.

ХІД ЗАНЯТТЯ.

ВИХОВАТЕЛЬ: Сьогодні у садочку казка!

Слухайте уважно, рідненькі, будь ласка!

Посміхнулись, дуже раді,

Кращої нема розради.

КАЗКАРКА: Жили собі Лінь- Ліниця – не стара, не молодиця. Племінника доглядала, навчатись малому не дозволяла. (Чути грюкіт. Позіхаючи і тягнучі по підлозі подушку, заходить Лінь. Попереду неї йде хлопчик. Лінь обнімає подушку, яку не випускає з рук уподовж усього заняття).

ЛІНЬ: Миколо, проходь і відразу у ліжечко вкладайся, ні до кого з милими розмовами не звертайся. Я вже дуже сумую за ліжком, зараз цукерочку з'їм і піду до люлі нишком.

ВИХОВАТЕЛЬ: Як не соромно, племінника ображати! Повинен хлопчик бути веселим і завзятим. Права є у хлопця на любов і турботу. (Показує емблему прав дитини на любов і турботу).

ЛІНЬ:Навіщо мені з піклування робота? Я – Лінь-Ліниця, у мене є подушка. Тільки з нею граю і весь час дрімаю.

- А вам не сумно?

ЛІНЬ: ні.

ВИХОВАТЕЛЬ: Може, з цифрами або з літерами бажаєте познайомити племінника Миколу?

ЛІНЬ: Не бажаю.

ВИХОВАТЕЛЬ: У кожної дитини є право на освіту. (показати емблему дитини на освіту) Може, самі навчатись бажаєте?

ЛІНЬ: (РОЗДРАТОВАНО) Я навчатись не бажаю, Я з подушкою обнімаюсь.

ДИДАКТИЧНА ГРА «ТИ ТА ТВОЇ ПРАВА»

МЕТА: закріплювати у дошкільників знання про права дитини. Учити аналізувати ситуації з власного життєвого досвіду. Розвивати вміння зв'язно будувати розповідь, обґрунтовуючи думки, робити висновки. Виховувати найкращі моральні якості й почуття.

ХІД ГРИ.

Запропонувати дітям фішки. Діти по черзі кидають кубик і роблять відповідну кількість ходів фішками (залежно від числа, що випало на кубику). На місці зупинки описують знак, на який потрапили, і виконують запропоновані завдання.

Як чудово все на світі знати, вміти читати, лічити, писати, розумними дітьми зростати, права свої реалізувати!

ЛІНЬ: Ну і йдіть! А ми з Миколою – до ліжка! (збирається йти).

ВИХОВАТЕЛЬ: Зачекайте! Не поспішайте!

Разом з дітками пограйте!

Зрозумієте, що навчатись –

Це неначе як змагатись.

Перемогу одержав і нової забажав.

ЛІНЬ: (позіхаючи) Ну гаразд, ми залишаємось, разом з вами понавчаємось. (Лінь намагається знову лягти).

ДИТИНА: Ви краще присядьте, Миколо, Ліниця!

Облиште подушку, вона не знадобиться.

Ми не дамо вам сумувати –

Починемо в розумні ігри грати.

РОЗУМОВО – РУХЛИВА ГРА «ЗНАЙДИ ВІДПОВІДЬ»

МЕТА: Розвивати спритність, увагу, зорову пам'ять, швидкість мислення. Навчати дружньо підтримувати один одного.

ХІД ГРИ.

У ГРІ БЕРУТЬ УЧАСТЬ ДВІ КОМАНДИ: «Хлопчики», «Дівчатка». В одному кінці майданчику розташовані магнітні дошки. Діти на дошках викладають приклади у межах від 1 до 10. Обрані за допомогою лічилки гравці об'єднуються в команди. Гравці кожної команди розташовуються навпроти своїх дощок, у протилежному кінці групи. Необхідно швидко розв’язати приклади, знайти відповідну картку з цифрою. Для цього слід добігти до магнітної дошки своєї команди і прикріпити правильну відповідь. Команда – переможець отримує нагороди.

ЛІНЬ: І я хочу подарунки! Дайте і мені!

ВИХОВАТЕЛЬ: Їди гратись, може, отримаєш! (Лінь із Миколою разом граються із дітьми. Під час гри вони програють. Не отримавши нагороди, Лінь ображається і знову вкладається на подушку).

ВИХОВАТЕЛЬ: Не ображайся, а краще скажи: ти казочки любиш?

ЛІНЬ: Так! Микола також любить.

ДИТИНА: Тоді нашорошуй вуха, уважно слухай!

КАЗКАРКА: Жив собі Пензлик Мазука, любив казочки слухати. Про що чув – не забував, все на папері малював. (Виходить Пензлик Мазука).

МИКОЛА: Добрий вечір, Пензлик Мазуко! Про що ми казочку будемо слухати?

КАЗКАРКА: Він сьогодні розповість про Україну, про нашу з вами батьківщину.(Вихователь розповідає про символи України. Звучить Державний Гімн України.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

Хомка, Хомка – Хом'ячок, смугастий бочок.

В Хомки гарна зачіска є – Хомка рано встає.

Прибирає двір та хатку, далі робить він зарядку:

«Раз, два, три, чотири, п’ять» - хоче Хомка дужим стати.

ВИХОВАТЕЛЬ: Ви вже знаєте деякі права дитини. Назвіть їх. (Показати емблеми прав дитини на любов і ласку, на освіту). Назвіть їх.(Показати емблему прав дитини на Батьківщину. Познайомити дітей з емблемою, розповідаючи про права дитини, зокрема – на право мати Батьківщину. Разом із дітьми розглянути фотографії попередніх екскурсій рідним селом)

ЛІНЬ: і я хочу подивитися фотографії.(Діти розповідають про свої враження від екскурсій). Самі їздили, а мене не взяли! (Починає плакати).

КАЗКАРКА: Як заспокоїти Лінь? Може, подушка згодиться?

ЛІНЬ: Ні!

ДИТИНА: Може, грушку їй дати? (Простягає грушу).

ЛІНЬ: Ні! (Забирає в дитини грушу, продовжує плакати).

ПЕНЗЛИК МАЗУКА: може, хочеш малювати?

ЛІНЬ: Так!

ВИХОВАТЕЛЬ: Починаймо працювати! Лінь і Миколка з нами не ходили селом, тому й не бачили його, тож намалюємо для них наше рідне село. Батьківщина – краща в світі! Село, де зростаєте ви, діти, рідна вулиця, дитячий садок – то є Батьківщина для наших діток.

ДИТИНА: Права на Батьківщину маємо, емблему разом ми згадаємо. (Показати емблему прав дитини на Батьківщину).

ПРАЦЯ ДІТЕЙ.

Запитати кожну дитину, що саме вона малюватиме. Своїми запитаннями підвести кожну дитину до розуміння того, що потрібно любити й поважати своє село, садок, школу, родину, Україну, а також навчатися, щоб стати гідним громадянином України.

ПЕНЗЛИК МАЗУКА:Як чудово працювали, яку красу намалювали! Малюнки ви свої беріть, про них Ліниці розкажіть.(Улаштувати виставку малюнків. Діти розповідають про те, що саме вони малювали і чому).

ЛІНЬ: Нам сподобалось у вас. Можна прийдемо ще раз? Ми з Миколою хочемо багато знати, щоб вас у всьому перемагати!

МИКОЛКА: Свої права запам’ятав, картки на згадку з собою забрав. (показує картки з правами дитини, що вивчалися на цьому та попередніх заняттях).

«ЗАХИСТІТЬ КУРЧА ВІД ЛИХА І ЗЛА, БО ВОНО ДИТИНА МАЛА»

Вихователь: Зайченко С.К.

Група:молодша «Полунички»

Мета: ознайомлювати з правами дитини на родину, розвивати уважність, пам’ять, мислення; виховувати почуття гідності, любов до власної родини.

Матеріали: папір, кольоровий папір, клей, ножиці, олівці; костюми.

Словник:права, курник, лисиця, курчатко, паркан.

Дійові особи:Лисиця, курчатко-братик, курчатко-сестричка, два курчатка.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вихователь: Діточки маленькі,

Малюки гарненькі,

Час казочку розповідати.

Її пропоную запам’ятати.

Колись, може, сьогодні,

Лисиця прокралася

До хазяйського двору.

Лисиця: Повно в курнику курчат!

Завітаю до малят.

Я обожнюю курчаток

І каченяток. (підходить до курчат)

Дивина: одне обличчя,

Штанці в цього, - в цієї – спідниця!

Залишу я одне курчатко,

А друге заберу собі в хатку.

Курчатко-братик: Лиско, лисонько руденька,

Пожалій, пожалій нас, дорогенька!

Курчатко-сестричка: Ми маємо разом жити.

Нас, малих, не розлучай!

Разом: Ми – одна родина, знай!

Курчаток ти не ображай.

Сестричка: Півник і курка – то батько і мати,

А всі ми – сестри і брати.

Братик: Ми усі – рідня багата,

Ми всі – сім’я завзята!

Лисиця: (налякано) Хоч нема рідні у мене,

Зрозуміла я проте,

Берегти родину треба,

Бо родина – то святе.

Вихователь: Давайте разом пригадаємо права, про які свідчить ця розмова. Всі діти мають права жити зі своїми батьками, нікому не дозволено їх розлучати.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Косить у лузі журавель

Конюшину та щавель,

А журавлики малі

Узялися за граблі.

Хоч журавка і не косить,

Так джерельну воду носить,

Носить воду, ще й обід,

Щоб косилося як слід.

Лисиця: Я зрозуміла, що жодна дитина не може бути скривдженою і зневаженою. Дитина має право спокійно жити в своїй оселі та почуватися в ній господарем.

Вихователь: Молодці, діти! Я впевнилася, що ви обізнані щодо своїх прав. Нагадаю ще раз: якщо когось із вас кривдитимуть й принижуватимуть або хтось жорстко поводитиметься з вами, то обов’язково звертайтеся по допомогу до батьків і близьких людей, а в дитячому садочку – до вихователя.

Курчатко-сестричка: Захистіть курча від зла,

Бо дитина я мала.

Лисиця: Може, гуртом збудуємо парканчик біля курника, де живе дружна куряча родина? Зробимо це для того,щоб ані у вовка, ані у ведмедя не виникло бажання потикатися до курника.

Аплікація «Паркан біля курника»

Свято «Квітка Права»

Вих-ль: Діти, давайтє прівітаємось до наших гостей.

Діти разом: Добрий день вам, добрі люди

Хай вам щастя й доля буде

Не на день і не на рік

А на довгий, довгий вік.

Вих-ль: Зараз ми пограємось в нову гру. Один, два, три – почали. Чому ви не граєтесь? Гра нова і цікава. Починайте грати. Що таке, ви не знаєте правил гри? А навіщо потрібні правила?

Діти: 1. Щоб могли разом гратися.

2. Щоб гра була цікавою і веселою.

3. Щоб не кривдити, не травмувати один одного.

Вих-ль: Сьогодні ми поговоримо про найголовніші правила, що були придумані для всіх людей. Ці правила називаються «Права людини». Адже кожна людина – це найголовніший, найцінніший скарб, кожен з нас особистість, і саме такої людини, як ви більше на землі нема і не буде.

Ти знаєш, що ти – людина?

Ти знаєш, що ти – людина! Ти знаєш про це, чи ні?

Усмішка твоя єдина, очі твої – одні!

Більше тебе не буде завтра на цій землі.

Інші ходитимуть люди – добрі, ласкаві і злі.

Сьогодні усе для тебе: озера, гаї, степи.

І жити спішити треба. Дивись же, не проспи.

Бо ти на землі – ЛЮДИНА!

І хочеш того чи ні – усмішка твоя – єдина, очі твої – одні.

Вих-ль: Ось подивіться на ці два малюнки. Скажіть, хто зображений на них (дорослі люди і діти). Чим схожа доросла людина і дитина?

Діти: 1. Однакова будова тіла.

2. Вміють розмовляти.

3. Думати.

4. Ходити, бігати.

Вих-ль: А чим відрізняються?

Діти: 1. Зовнішністю.

2. Зростом.

3. Віком.

4. Обов'язками (дорослі працюють, заробляють гроші).

Вих-ль: Дорослі можуть захистити себе, а вам потрібна допомога і піклування рідних, їх захист, тому що ви ще маленькі. В нашій країні права дітей захищає закон, держава.

(Звучить композиція «Маленька Країна»).

Учень: Всім ми дітям побажаємо . Хай щастить вам без кінця.

Хай дитинство ваше квітне, наче квіточка оця.

Учитель: Диво квітка вам відкриє знання про права дитини. Пелюстка червона палає яскраво.

Учень: (який відриває пелюстку читає). Щасливе дитинство – це маємо право.

ЖАБА - МАМА, ЖАБА – СИН, ДЮЙМОВОЧКА плаче.

Ж – син: Не хочу вчитися, хочу женитися.

Ж – мама: Ой, мій дорогий синочку, я вже і парочку тобі знайшла (підводить Дюймовочку до сина). Бач, Дюймовочка яка гарна, розумна, вродлива. Я собі вже уявляю, буде парочка на диво.

(Входить Рак, жаби зникають)

Рак: Я тобі допоможу, і дорогу покажу. Ми місточок покладемо і до дому попадемо.

Дюймовочка: Дякую тобі, мій друже, допоміг мені ти дуже.

Рак: Ти, малеча, пам’ятай . Про права не забувай. Про дитинство, про щасливе думаю, що неможливо.

Дюймовочка: Дякую і прощавайте. У країну ельфів йду. Може там, у цій країні щастя й радість я знайду.

Вих-ль: Діти, про яке право розповіли нам Рак і Дюймовочка?

Діти: Право на щасливе дитинство.

Вих-ль: Покажіть табличку, яка відображає порушене право на щасливе дитинство?

Вих-ль: Ось, пелюсточка зелена, нам відкриє всім знання.

Діти: (відриває пелюстку і читає). Мають діти наші право на освіту і знання.

ВИХОДЯТЬ МАЛЬВІНА І БУРАТІНО З БУКВАРЕМ

Вих-ль: Та це ж гляньте, Буратіно! Ви куди йдете, Мальвіно!

Мальвіна: Я у школу поспішаю. Там читати, писати навчають.

Буратіно: ПО конвенції дитячій маємо право на навчання. Тому в школі нас вітають і дають міцні знання.

Вих-ль: Діти, про яке право розповили нам Мальвіна і Буратіно?

Діти: Про право на освіту і навчання.

Вих-ль: Покажіть табличку, на якій відображено право на освіту і навчання.

Вих-ль: Ось пелюсточка синенька. Ми легенько відриваємо.

Діти: ( відриває і читає). Пам'ятайте, любі друзі: діти жити мають право.

ВХОДЯТЬ ВОВК І ЧЕРВОНА ШАПОЧКА

Ч-Ш: А чого це вуха раптом більші стали? Дивним чорним пухом геть позаростали?

В: Це щоб краще чути любу мою внучку! Ти підходь-но ближче, дай бабусі ручку!

Ч-Ш: Чом це ваші руки стали волохаті?

В: Це щоб краще було діток обіймати!

Ч-Ш: А зубів страшенних повна, повна паща?

В: Це щоб зміг нарешті з'їсти тебе краще.

Ч-Ш: Хоч не вмієш, злий вовчисько, ти книжок читати, та конвенцію дитячу треба гарно знати. Там написано, що діти мають право жити.

Вих-ль: Про яке право розповіла Червона Шапочка? Діти, покажіть табличку, яка відображує порушене право дитини на життя.

Діти: Відриваю фіолетову пелюстку і кажу вам знову я: мають хлопці і дівчатка право на здоров’я.

АЙБОЛІТ: З радістю вас зустрічаю, вам здоров'я я бажаю. Пам'ятайте! На здоров'я і на ліки мають право усі діти.

Вих-ль: Про яке право розповів лікар Айболіт? Покажіть табличку, яка відображує порушене право дитини на здоров'я.

Вих-ль: Ось пелюсточка жовтенька і на колір веселенька.

Діти: Право це всі мають знати – дітям треба відпочивати!

МАЧУХА І ПОПЕЛЮШКА

Мачуха: Нам час уже на бал рушати. А ти дивись не думай спати. Роботу я тобі знайду – роботи повно у саду. Троянди треба посадити, полити, землю підпушити. Щоб всі доглянуті були і до приходу зацвіли.

Попелюшка: Я вся в роботі, я труджуся. Я цілий день верчусь, кручуся. Є в мене право відпочивати, біжу на бал я танцювати.

Вих-ль: Про яке право розповіла Попелюшка? Покажіть будь ласка табличку, де відображено порушене право. Молодці, діти. А зараз я перевірю, чи добре ви знаєте свої права. Пограємо в гру, яка називається «Дозволяється – забороняється».

1. Подивіться на цей знак: людина підіймає прапор. Слухати думку дитини (дозволяється).

2. Ось в кутку стоїть хлопчисько. Плаче, надривається. Бити рем енцем дитину (забороняється).

3. З мамою діти повинні жити, квіти їй завжди носити (дозволяється).

4. А ця грань позначає: матір з дитиною розлучають. Це (забороняється).

5. Малювати і співати, якщо захворів – лікувати. Це (дозволяється).

6. Ця дитина трудиться, надривається, мало сили в неї, ноги підгинаються. У дитини тяжка праця – це (забороняється).

7. Цей слабкий гне спину, перед сильним прихиляється, бути рабом у господаря (забороняється).

ГРА «ЧАРІВНИЙ КЛУБОЧОК»

Діти стають у коло і передають чарівний клубочок ниток. Вихователь пропонує дітям уявити, що коло – це група. В ньому кожен має свої права і обов’язки. Якщо вийти за межі кола, воно перестане існувати, розірветься. Тримаючись за клубочок, діти пригадують правила поведінки в дитячому садку.

- Допомагай слабим, маленьким, хворим.

- Не будь жадібним.

- Жалій інших, а не себе.

- Сказав – зроби.

- Образив – попроси пробачення.

- Принеси іншому радість, тоді станеш добрим чарівником.

- Ніколи не насміхайся над помилками інших.

- Не вигукуй, не перебивай.

- Будь завжди привітним.

- Не капризуй.

- Завжди зі всіма будь чесним.

- Не будь хвальком.

- Чемним будь з усіма.

І треба виконувати свої обов’язки зараз, а не потім.

ГРА «М’ЯКЄ СЕРЦЕ»

У КОЖНОГО В РУКАХ НЕВЕЛИЧКА М’ЯКА ІГРАШКА У ВИГЛЯДІ СЕРЦЯ

- Поміркуйте і скажіть, яку людину називають сердечною?

v Добру.

v Веселу.

v Чемну.

v Яка завжди прийде на допомогу.

v Люблячу.

- Чи бувають інші люди на землі, які не вміють любити, тому що їх серце зачерствіло.

- Так, бувають.

- Пам'ятайте, що є багато людей, які потребують вашої любові. Згадайте, кому б ви хотіли послати свою любов за допомогою цього м'якого серця? А сьогодні давайте задаруємо ці маленькі сердечка любові, промінчики світла, тепла нашим дорогим гостям.

ГРА « ЧАРІВНА КОРОБОЧКА»

У красиво прикрашеній коробочці зроблений отвір за розміром дитячої руки. Діти по черзі витягують якійсь сюрприз. Запропонувати і гостям витягнути якісь сюрприз, але їхня рука не влізає в отвір.

Є такі речі, які доступні і необхідні тільки дітям, дорослим вони не потрібні. Отже, всьому свій час. Колись і ви станете дорослими, а сьогодні ви діти і перебуваєте під захистом і опікою держави.

Садочок знаєш в нас який?

Я розповім тобі, мій друже.

Там не покривдять малюка

Не вразять недозрілу душу.

Ти знатимеш – як жити треба

Щоб говорили всі про тебе –

Це – благородний чоловік.

Якщо ти зайченя лякливе –

Тебе научать бути сміливим.

Якщо підступний, мов лисичка –

Відучишся від тої звички.

Якщо ти, наче вовк, гнівливий –

Тебе научать доброти.

Незграбний – виростеш кмітливим

Й всього досягнеш у житті.

Садок навчає бути гідним

Славетних предків і батьків.

Любить свою країну рідну

І боронить від ворогів!

В нашій країні права дітей захищає держава. А що таке право?

Діти: Права дитини – це певні можливості, які потрібні нам, дітям, для того, щоб жити і рости.

Вих-ль: Тобто те, що ви, діти, можете робити і в чому вам не можуть відмовити дорослі. Які ви знаєте права?

Ø Право на любов і піклування.

Ø Паво на життя.

Ø Право на власну думку.

Ø Право на освіту.

Ø Право на медичну допомогу.

Ø Право на повноцінне харчування.

Ø Право на відпочинок.

Ø Захист від насильства.

Молодці, діти. На цьому наше заняття закінчено.

інтегроване заняття- розвага з малювання з елементами математики із приоритетом правового виховання. - student2.ru

Десять НЕ МОЖНА Сухомлинського:

1. Не можна байдикувати, коли всі працюють;

2. Не можна сміятися над старістю;

3. Не можна вступати в суперечку з дорослими;

4. Не можна виявляти невдоволення через те, що в тебе немає якоїсь речі;

5. Не можна допускати, щоб мати давала тобі те, що вона не може дати тобі;

6. Не можна робити те, що засуджують старші;

7. Не можна залишати літню людину самотньою, якщо в неї немає нікого, крім тебе;

8. Не можна збиратися в дорогу, не спитавши дозволу дорослих;

9. Не можна сидіти обідати, не запросивши старшого;

10.Не можна чекати, доки з тобою привітається старший, ти повинен привітатися першим.

Наши рекомендации