Слушай,челядь,повеление императорское-указ!

Інтегрований урок з математики та Я у світі у 3 –Б класі

Тема: Множення одноцифрового числа на двоцифрове. Складання і розв’язування задач. Історичне минуле і сьогодення міста Апостолове.

Мета: вправляти учнів у виробленні навичок множення одноцифрового числа на двоцифрове,закріплювати вміння розв’язувати задачі на збільшення і зменшення у кілька разів , розвивати логічне мислення учнів, пам'ять

виховувати любов до рідного краю.

Ознайомити учнів з особистостями, причетними до історії рідного краю; розвивати пізнавальну активність учнів, вміння застосовувати знання з Я у світі та математики, критично мислити; сприяти формуванню глибокої зацікавленості учнів у вивченні минулого рідного краю та розширити їх знання.

Обладнання: підручник,картки з завданнями, план уроку, картки для «асоціативного куща» та усного рахунку,електронна презентація,ілюстративний матеріал, історичні документи.

Хід уроку

І.Організаційний момент.

Пролунав уже дзвінок,

Починається урок.

Він незвичний і цікавий.

Гостей багато завітало.

Повернемось обличчям до гостей

І лагідно промовимо:

«Добрий день».

ІІ. Аутотренінг.

Щоб урок наш розпочати,

Треба вголос проказати:

Я уважний(а) і серйозний(а),

Впевнений(а), кмітливий(а) я

Прагну здобувать знання.

- Зараз урок математики. Але він сьогодні незвичайний, не схожий на інші. Це – інтегрований урок з математики та Я у світі. Ш. Оголошення теми і мети уроку.

1. Вправа « Очікування»

- Що очікуєте від сьогоднішнього уроку?

Усні вправи
2. Складання « асоціативного куща»

Слушай,челядь,повеление императорское-указ! - student2.ru Слушай,челядь,повеление императорское-указ! - student2.ru Слушай,челядь,повеление императорское-указ! - student2.ru

Урок
Розв’язування рівнянь
Перевірка д/з
Слушай,челядь,повеление императорское-указ! - student2.ru Слушай,челядь,повеление императорское-указ! - student2.ru

 
  Слушай,челядь,повеление императорское-указ! - student2.ru

- А ще вас на уроці чекає багато нового і незвіданого.

«Математика настільки серйозний предмет, що є сенс зробити його бодай трохи цікавішим»

ІV. Робота по темі уроку.

- Сьогодні на уроці ми повторимо множення і ділення в межах 1000,додавання та віднімання багатоцифрових чисел,будемо складати і розв’язувати задачі ,а також відправимось в уявну подорож по сторінках історії рідного краю. А куди відправимось, дізнаєтесь, коли виконаєте усні вправи.

- Перевіримо, з якими знаннями ми відправляємось в дорогу.

1. Усний рахунок

(3+8)×5=55 П (10-7)x9=27 О 5*10*1=50 О

56-10*1=46 С (91-28):9=7 О 9*(6+9)=135 А

16:4*1=4 В 400:20*2=40 Т 9:9+7=8Л

200:100=2 Е

Чи зможете пройти цим лабіринтом і не заблукати?

135, 55,50,46,40,27,8,7,4,2.

Поставте відповіді у порядку зменшення , складіть слово і дізнаєтесь, куди ми сьогодні відправимось в уявну подорож.

АПОСТОЛОВЕ

-У кожної людини є свій рідний куточок на Землі.Це край,де вона народилася. Жити на рідній землі –це щастя!

1 зупинка « Історична» ( фанфари)

Виходить цариця Катерина (мама Олійника Володі) і віддає наказ:

Слушай,челядь,повеление императорское-указ!

Велю этого числа 5 октября 1793 года от Рождества Христова образовать в этой волости поселение, наделив 12 тысяч десятин земли отставному секунд- майору Ямбургского Кирасирского полка- Михаилу Апостолу и наименовать оное селение Апостоловым.

Этот указ огласить всему люду,эту местность заселяющему ,и к исполнению пусть будет принятым 5 октября 1793 года.»

Секунд майор (татусь Дудкіна Сергія) підходить до імператриці,цілує руку,вклоняється і виходить.

Запитання: - Про що ви дізналися зі змісту цього історичного документу? (відповіді учнів)

- І дійсно, згідно цього указу від 1793 року, 5 жовтня відбулося урочисте заснування нашого м. Апостолове

1.Робота в зошиті

-Запишемо число,класна робота

2.Математичний диктант Вправа « Сплети мереживо» і дізнаємося скільки років нашому місту.

- 400 збільшити у 2 рази (800)

- результат зменшити у 10 разів (80)

- результат помножити на 2 (160)

- до результату додати 62 ( 222 роки)

2 зупинка «Мальовничий куточок рідного краю» (Слайд 1 Апостолове)

Довгий шлях пройшло наше місто,щоб мати назву Апостолове. Спочатку селище мало назву Покровське, на честь відкриття церкви Святої Покрови. Пізніше при будівництві Катерининскої залізниці,була заснована станція Апостолове.Потім селище,що виникло при станції об’єднали з селищем Покровське і перейменували на Косіорове. І лише в 1938 році селище знову стало іменуватись Апостолове.

Показ слайду про місто(4хв)

1.Робота в групах.

-А чи цікаво вам,діти, дізнатися скільки вулиць,провулків в нашому місті?

Об’єднуємося в групи,я називаю вам кількість,а ви підраховуєте. Яка група буде першою?

Вулиць-1сотня 1десяток1 одиниця (111)

Провулків-1одиниця першого розряду,3 одиниці 2 розряду (31)

Площа -1

Всього-143

Фізхвилинка. (Райдуга)

Рух-це здоров’я наше,

Він підбадьорює нас,

Давайте ж встанем цілим класом,

Фізхвилинки прийшов час

3 зупинка «Почесні жителі нашого міста» (Слайд 3)

(43с)

Слушай,челядь,повеление императорское-указ! - student2.ru

1.Перший розділ книги – Почесні громадяни, учасники Великої Вітчизняної війни, що визволяли місто. Їх подвиг живий, неповторний і вічний.
Другий розділ книги – Почесні громадяни, що отримали це високе звання за трудову доблесть: Шардуба В.В., Марченко О.Я., Шахоткін В.С., Кириленко Г.С., Садкова Л.В., Куменко М.М., Протеняк В.М., Голяк В.Д., Блєдний С.І., Овчаренко Л.Т.Це люди різних професій-лікар,вчителі,аграрій,державні службовці,промисловці…

А на зміну їм прийдуть більш молоді та енергійні люди, які будуть трудитися на благо нашого міста .Можливо ,це є ваші батьки,а надалі станете і ви.

В нашому класі батьки мають різні професії. Це..підприємці,продавці,медичні працівники,будівельники,шофери,вчителі…

2.Надамо слово батькам.

Лепеха С.О.

Я …. років працюю медичною сестрою на швидкій допомозі,допомагаю рятувати людей від хвороб. А зараз розв’яжіть задачу пов’язану з моєю професією:

Перша бригада швидкої допомоги за добу робить 40 викликів до хворих,а друга бригада- на 10 викликів менше. Скільки викликів зроблять бригади за 5 днів,якщо працюватимуть з такою ж продуктивністю?

1)40-10=30(в.)-зробить 2 бригада;

2)40+30=70(в.)-зроблять дві бригади за 1 день;

3)70*5=350(в.)

3.Пальчикова зарядка (відео)

Олійник І.І.

А моя професія не менш цікава.Я працюю в дитячому садочку і тому пропоную свою задачу.

-А чи знаєте ви скільки дитячих садочків у нашому місті?

В дитячому садочку «Малятко знаходяться 10 груп по 30дітей,а в садочку «Струмочок» 4 групи по 20 дітей. На скільки більше дітей в садочку «Малятко»?

4 зупинка «Героїчне Апостолове» (фотографії)

- Наступна сторінка нашої уявної подорожі це - буремні роки Великої Вітчизняної війни 1941 -1945 рр. Місто Апостолове, як і багато інших міст і сіл опинилися у вирі цих подій. Минали роки війни, і 5 лютого 1944 року місто було звільнене від фашистських загарбників.

- Імена людей, які захищали Батьківщину і звільняли наше місто, навіки закарбовано в людській пам'яті. Їх іменами названі вулиці м. Апостолове . Давайте разом пригадаємо ці назви: -вулиця Шитова,Вулиця Кухарєва,Фартушного,Постишева .

5 зупинка "Хто розумніший за 3 класника?

Дуель-карусель між батьками та дітьми.

Команди по 5 учнів,5 батьків

Питання дітям:

-Щоб помножити число на 100,треба…(до нього справа приписати 2 нулі)

-Назвати найбільше 3-х цифрове число(999)

-Письмове додавання починаємо з (одиниць)

-В 1 тонні скільки кілограмів?(1000кг)

-Скільки доба має годин?(24 години)

Питання батькам:

-Що означає розв’язати приклади письмово?(в стовпчик)

-Назвіть найменше 3-х цифрове число(100)

-Скільки клітинок треба відступати між стовпчиками прикладів?(3 на 4пишемо)

-В 1ц скільки кг?(100кг)

-Якщо будь яке число помножити на 0,то(одержимо 0)

- Таких цікавих подорожей у нас ще з вами попереду дуже багато

ІV. Підсумок уроку.

- Що з почутого на уроці вас зацікавило?

1. Вправа « Закінчи речення»

На уроці я навчився…

На уроці я дізнався…

V. Домашнє завдання

Апостолове моє, моя колиско,

Я люблю тебе, мій рідний дім,

Ми зріднилися з тобою близько,

І завжди у серці ти моїм.

Наши рекомендации