Хто заснував династію хань?
УРОК 27
(Всесвітня історія. Історія України 6 клас)
Тема: Практичне заняття. Як у Стародавньому Китаї розвивались наукові знання, писемність та освіта
Мета: На основі раніше отриманих знань і опорних умінь у новій навчальній ситуації учні самостійно вирішують проблемно-пізнавальні завдання, публічно представляють результати індивідуальної та колективної творчої діяльності, освоюють складніші способи вивчення історичного минулого. Формувати та розвивати в учнів дослідницькі уміння, навички пошуково - дослідницької роботи (виявлення проблем, збір інформації), спостережливість, уміння висувати гіпотези, узагальнювати, розвивати аналітичне мислення; сприяти підвищенню особистої впевненості у кожного учасника проекту. Забезпечити механізм розвитку критичного мислення дітей, уміння шукати шляхи вирішення проблеми. Виховувати почуття любові до історії.
Обладнання: Всесвітня історія. Історія України: підруч. для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів/ О.І. Пометун, П.В.Мороз, Ю.Б. Малієнко.-К.: Видавничий дім «Освіта», 2014 - 256 с., наочність.
Тип уроку:урок практичного застосування знань, навичок і умінь.
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
- застосовувати та пояснювати на прикладах поняття: «конфуціанство»;
- характеризувати релігійні погляди і культурні здобутки мешканців давнього Китаю;
- оцінювати внесок Китаю у світову культуру.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Повідомлення теми та мети уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Самостійна робота, ключ – 1.В 2.В 3.Б 4.А 5.Г 6.В 7.Б 8.В 9.Г 10.Б
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Ваш підручник надрукований на папері. І папір, і найдавніший спосіб друкарства тисячі років тому були винайдені в далекому Китаї. Також важко собі уявити корабель або літак без компаса, який так само винайшли в цій давній країні. Китайські майстри вдягали в шовкові одежі заможних людей в усьому стародавньому світі.
Сьогодні на нашому практичному занятті ми дізнаємось не тільки про наукові знання, а й про писемність та освіту Стародавнього Китаю.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Урок проходить у роботі в парах
1. Складіть у зошитах таблицю «Винаходи стародавніх китайців». Доповніть таблицю назвами винаходів, про які ви дізнались з §22-23
Винахід | Де (для чого) використовувався |
Обговорення винаходів.
2. Визначте за таблицею типи письма, що набули поширення у Єгипті, Дворіччі, Фінікії та Китаї. Порівняйте їх.
3. Хто такий Конфуцій? Обговоріть у парах основні положення його вчення. Представте свої думки класу.
4. Складіть план тексту с.113-114. Спираючись на нього й ілюстрацію, розкажіть про особливості освіти в Стародавньому Китаї.
V. Закріплення знань учнів
Закінчіть речення: « Після практичної роботи я знаю…; вмію …; розумію …»
VІ. Домашнє завдання
1. Опрацювати матеріал § 24
2. Скласти тематичний кросворд
Додаток до уроку №27
Самостійна робота ________________
(прізвище, ім’я учня)
|
А) Європа Б) Австралія
В) Азія Г) Африка
|
А) Ніл та Тигр Б) Янцзи та Євфрат
В) Хуанхе та Янцзи Г) Інд та Ніл
|
А) Сахара Б) Гобі В) Каракум Г) Бетпак – Дала
|
А) Тибет Б) Кавказькі В) Карпати Г) Анди
|
З іншими країнами?
А) Із Китаю в Індію Б) Із варяг у греки
В) Янцзиський шлях Г) Великий шовковий шлях
|
А) Інь Б) Янь В) Цінь Г) Хань
|
Від кочовиків?
А) Великі палаци Б) Велику Китайську стіну
В) Великі кургани Г) Кордонні застави
|
А) Сильний воїн Б) Піднебесна
В) Жовта ріка Г) Високі гори
|
А) Пшениця Б) Корови В) Фініки Г) Рис
Хто заснував династію Хань?
|
В) Лю Юй Г) Сяо Янь
_________
Додаток до уроку №27
Самостійна робота ________________
(прізвище, ім’я учня)
|
А) Європа Б) Австралія
В) Азія Г) Африка
|
А) Ніл та Тигр Б) Янцзи та Євфрат
В) Хуанхе та Янцзи Г) Інд та Ніл
|
А) Сахара Б) Гобі В) Каракум Г) Бетпак – Дала
|
А) Тибет Б) Кавказькі В) Карпати Г) Анди
|
З іншими країнами?
А) Із Китаю в Індію Б) Із варяг у греки
В) Янцзиський шлях Г) Великий шовковий шлях
|
А) Інь Б) Янь В) Цінь Г) Хань
|
Від кочовиків?
А) Великі палаци Б) Велику Китайську стіну
В) Великі кургани Г) Кордонні застави
|
А) Сильний воїн Б) Піднебесна
В) Жовта ріка Г) Високі гори
|
А) Пшениця Б) Корови В) Фініки Г) Рис