Робота з редактором формул
Тема: Настроювання параметрів сторінок. Створення колонтитулів.
Робота з редактором формул.
Мета:
Навчальна. Сформувати теоретичні знання та практичні навички з настроювання параметрів сторінок, створення колонтитулів. Навчити працювати з редактором формул.
Розвиваюча. Розвивати пізнавальні здібності учнів, розвивати інтерес у учнів при оформленні тексту; розвивати практичні вміння роботи з редактором формул, логічне мислення, різні види пам’яті. Поглиблювати міжпредметні зв’язки.
Виховна. Виховувати інформаційну культуру під час роботи в текстовому редакторі, самостійність, відповідальність.
Посібники та обладнання: «Інформатика. 10 клас». Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів. Академічний рівень./ Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В. – Київ, «Генеза», 2010;
комп`ютери, об’єднані у локальну мережу з встановленою операційною системою Windows XP, текстовий процесор Microsoft Office Word на кожному робочому місці, засоби комп’ютерного тестування, комп’ютерна презентація, проектор.
Тип уроку: комбінований.
Основні етапи уроку
I | Організаційна частина | 1 хв. |
II | Мотивація навчальної діяльності | 1 хв. |
III | Оголошення теми і завдань уроку | 1 хв. |
IV | Пояснення нового навчального матеріалу | 13 хв. |
V | Правила виконання практичної роботи. Інструктаж з ТБ | 2 хв. |
VI | Комп’ютерне тестування: перевірка домашнього завдання | 8 хв. |
VII | Практична робота: вироблення практичних навичок, первинне закріплення матеріалу | 15 хв. |
VIII | Підсумок уроку | 3 хв. |
IX | Інструктаж щодо виконання домашнього завдання | 1 хв. |
Хід уроку
I. Організаційна частина
Привітання. Перевірка присутніх. Учні сидять за партами, комп’ютери увімкнені.
II. Мотивація навчальної діяльності
─ В 9-му класі ви вже вивчали роботу з текстовим процесором Word, навчилися виконувати основні операції з документами, редагувати і форматувати текст, працювати з графічними зображеннями. Однак користувач майже завжди передбачає, що створений ним документ буде надрукований. Тому важливо оформити документ так, щоб він гарно виглядав не тільки на екрані, але й на аркуші паперу, вміти правильно задати параметри сторінки. Під час підготовки в текстовому редакторі реферату чи наукової роботи в документ іноді потрібно вставляти формули, рівняння, формулювання теорем та їхні доведення, що використовують особливу символіку: математичну, фізичну, хімічну та ін.
─ Сьогодні ви навчитесь створювати такі формули, настроювати параметри сторінок, створювати колонтитули. Звернути увагу учнів на можливість реалізації набутих навичок під час вивчення інших предметів у середній школі, у вищих навчальних закладах, у майбутній професійній діяльності.
Оцінки за домашнє завдання та за практичні навички поточного уроку ви отримаєте, проходячи тестування на комп’ютері та виконуючи практичні завдання.
III. Оголошення теми і завдань уроку
Тема уроку «Настроювання параметрів сторінок. Створення колонтитулів. Робота з редактором формул».
Після пояснення нового навчального матеріалу для перевірки домашнього завдання та вироблення практичних навичок за новою темою буде проведена практична робота за комп’ютером, під час якої учні пройдуть тестову перевірку теоретичних знань з теми «Використання стилів і шаблонів документів», за що можна отримати до 6 балів (за 15 питань протягом 8 хвилин), та виконають практичні завдання відповідно до теми «Настроювання параметрів сторінок. Створення колонтитулів. Робота з редактором формул», за що можна також отримати до 6 балів. Таким чином, за роботу на уроці учень може заробити оцінку до 12 балів.
IV. Пояснення нового навчального матеріалу
Вчитель пояснює навчальний матеріал (спираючись на матеріал підручника з інформатики для 10 класу, автори - Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В., який рекомендовано до використання у старшій школі). Для унаочнення використовується проектор та заздалегідь підготовлена комп’ютерна презентація, текстовий процесор Microsoft Office Word.
План
1. Розмір сторінки, поля.
2. Орієнтація сторінки.
3. Колонтитули.
4. Встановлення параметрів сторінки.