IV. Вивчення нового матеріалу

Пошук зображень в Інтернеті. Право на зображення. Розрізнення дозволів на використання чужих зображень.

Цілі:

§ навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити шукати зображення в мережі за поставленою метою;

§ розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;

§ виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Chrome

Хід уроку

І. Організаційний етап

Уже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Роботу швидше починаймо.

¾ Сьогодні на уроці ми будемо працювати за девізом:

Не просто слухаю, а чую.

Не просто дивлюся, а бачу,

Відповідаю та міркую.

На уроці плідно я працюю!

ІІ. Актуалізація опорних знань

Повторення раніше вивченого матеріалу

1. Які пристрої допомагають створювати зображення?

- Ви колись шукали зображення в інтернеті?
- Для чого ви це робили?
- Скажіть, будь ласка, як ви це робили? За допомогою чого?
- Як ви гадаєте, чи маєте ви право на зображення, яке знайшли в мережі Інтернет?

Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. На цьому уроці ми дізнаємось, як правильно здійснити пошук зображень, а також ми поговоримо про право на зображення.

IV. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителяПошук зображень в інтернеті можна здійснити кількома способами. Ми розглянемо найчастіше вживані способи: знайти зображення, здійснюючи пошук за зображенням у мережі Google, пошук за ключовими словами (за назвою).
Пошук за ключовими словами
Для ефективного пошуку потрібно визначити ключові слова.
Ключове слово — це слово в тексті, яке в сукупності з іншими ключовими словами складає текст. У нашому випадку нам треба знати назву того зображення, що треба знайти. У браузері на пошуковому рядку треба набрати дану назву, а поряд слово "картинки" та натиснути Enter.
У результаті дістанемо список посилань на сайти, які мають шу­кану картинку. Тепер достатньо вибрати одне з них або декілька для порівняння.
Якщо ви знайшли на одній з веб-сторінок потрібні вам відомос­ті, то пошук можна вважати завершеним. Якщо потрібний мате­ріал не знайдений, то можна змінити ключові слова та виконати повторний пошук.
Пошук можна виконувати з використанням різних пошукових систем.
Тепер можна переглядати вміст Інтернету абсолютно по-новому, здійснюючи пошук за зображенням у мережі Google. Здійснюється це за таким алгоритмом:
Чотири способи пошуку за зображенням
IV. Вивчення нового матеріалу - student2.ru Перетягніть і опустіть
Перетягніть і опустіть зображення з Інтернету або свого комп’ютера у вікно пошуку на сторінці images.google.com.
IV. Вивчення нового матеріалу - student2.ru Завантажте зображення
На сторінці images.google.comнатисніть значок фотоапарата, а потім виберіть "Завантажити зображення". Виберіть зображення, за допомогою якого потрібно здійснити пошук.
IV. Вивчення нового матеріалу - student2.ru Скопіюйте та вставте URL-адресу зображення
Знайшли в Інтернеті зображення, яке вас зацікавило? Клацніть зображення правою кнопкою миші та скопіюйте його URL-адресу. На сторінці images.google.comнатисніть значок фотоапарата та виберіть пункт "Вставити URL-адресу зображення".
Натисніть правою кнопкою миші зображення в Інтернеті
Для ще швидшого пошуку за зображенням завантажте розширення Chrome або розширення Firefox. Після встановлення розширення просто клацніть правою кнопкою миші зображення в Інтернеті, щоб здійснити його пошук у Google.

Авторські права — це набір правил, які дозволяють авторам літературних, мистецьких та наукових творів отримати соціальні блага від результатів своєї творчої діяльності

V. Фізкультхвилинка

Руки в боки.
Нахились вперед,
Нахились назад.
І направо, і наліво,
Щоб нічого не боліло.
Раз, два, три, чотири –
Набираємося сили.
Нахились, повернись,
До товарища всміхнись.

Наши рекомендации