III. Відтворення та корекція опорних знань.
ТЕМА. НАВЧАННЯ В ІНТЕРНЕТІ. Огляд українських та зарубіжних освітніх сайтів. Веб-енциклопедії. Інтерактивне дистанційне навчання.
Дата проведення уроку__________________
Мета уроку:
Сформувати уявлення про можливості освітніх сайтів; ознайомити зі способами роботи з веб-енциклопедіями; ввести поняття дистанційного навчання.
Розвинути учнівський світогляд відносно використання новітніх технологій в навчанні, вміння пошуку інформації в Інтернеті, його аналізу та оцінюванню.
Виховати дисципліну та культуру роботи з ПК.
Тип уроку: засвоєння знань, умінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютер, інструкції з ТБ в комп'ютерному кабінеті, презентація «Навчання в Інтернеті», інструктивна картка до уроку, папка для учня («Моя скарбничка», «Глосарій до уроку»)
Базові поняття й терміни:
Освітній сайт, веб-енциклопедії, дистанційне навчання, дистанційний курс, вебінар
ХІД УРОКУ
I. Організаційний етап.
II. Перевірка домашнього завдання.
III. Відтворення та корекція опорних знань.
¾ Які джерела знань ви використовуєте під час виконання домашнього завдання?
¾ Яке призначення прикладного програмного забезпечення?
¾ Які особливості роботи прикладних програм?
IV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.(Демонстрація презентації)
1. Сайт, веб-сайт – сукупність веб-сторінок, доступних у мережі Інтернет, які об’єднані як за змістом, так і навігаційно. Фізично сайт може розміщуватися як на одному, так і на декількох серверах.
Освітній сайт – це сайт, на якому висвітлюються матеріали, що пов’язані з освітою, навчанням, роботою освітніх установ. Для допомоги у вивченні окремих предметів розроблені сайти, які містять добірки інформаційних матеріалів з предмета. Деякі сайти, які не пов’язані безпосередньо з освітою, містять багато матеріалів, корисних для вивчення окремих предметів.
Приклади освітніх сайтів
2. Веб-енциклопедія – Поясніть термін «енциклопедія» Енциклопедія - «коло наук», сукупність наукових знань широкого кола знань. Первісно слово означало сукупність знань, які слід було засвоїти у середньорічній. Слово дістало сучасне значення після появи у ХVІ ст. енциклопедій – книжок, у яких були зібрані на той час знання з різних галузей науки. Назви цих книжок під час видання церковнослов’янською, а потім російською мовами прийнято було перекладати як «Коло наук».
Як ви розумієте термін «веб-енциклопедія»? Хто з вас працював з «веб-енциклопедією»? Веб-енциклопедія – енциклопедія, матеріали якої доступні з використанням веб-інтерфейсу. Приклади веб-енциклопедій. Як ви розумієте
3. Дистанційне навчання– форма організації навчання з використанням інформаційних телекомунікаційних технологій, які забезпечують інтерактивну взаємодію викладачів та учнів на різних етапах навчання та самостійну роботу учнів з матеріалами, розміщеними в мережі.
Дистанційне навчання забезпечує:
· вибір місця, часу та темпу навчання;
· отримання навчальних матеріалів від викладача;
· отримання консультацій від викладача;
· здійснення контролю за рівнем засвоєння матеріалу учнем.
Форми дистанційного навчання:
Ø структуровані електронні інтерактивні навчальні матеріали, що розміщені у віртуальному навчальному середовищі, для організації навчання через Інтернет;
Ø друковані матеріали (навчальний посібник, опорний конспект або робочий зошит, методичні рекомендації для слухачів, методичні рекомендації для викладачів), необхідність розроблення яких визначається його специфікою;
Ø додаткові навчальні засоби та носії навчальної інформації (ком пакт-диски, відеокасети, аудіокасети), що містять довідки й енциклопедичні посилання, призначенням яких є поглибленням яких є поглиблення пізнавальних можливостей дистанційного курсу і необхідність розроблення яких визначається специфікою дистанційного курсу.
4. Вебінар (відеомовлення, або асиметрична відеоконференція) –це особливий формат онлайн-спілкування, що дозволяє розділити ролі між усіма допустимими учасниками конференції. Умовно, це ролі Лектора і Студентів
V. Формування практичних умінь і навичок.
Виконання практичного завдання
Інструктаж із техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (через 10 хв. після початку роботи).
Інструктивна картка
VI.Підбиття підсумків уроку.
Самоконтроль:
1. Освітній сайт – це…?
2. Електронна бібліотека – це...?
3. Що таке інтернет-енциклопедія?
4. Дистанційне навчання – це...?
5. Вебінар- це …?
VII.Домашнє завдання.
1. Опрацювати §4.2. (Підручник. Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.. Інформатика 10 клас. Рівень стандарту)
2. Підготувати повідомлення «Сайти дистанційного навчання: призначення і можливості».