Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы

Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы

Сабақтың тақырыбы: §1.Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Еуропа мемлекеттері

Сабақтың мақсаты:

Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Еуропа мемлекеттері туралы түсінік беру;

Ұлттық рухы биік, бәскеге барынша қабілетті тұлға қалыптастыру

Сабақтың түрі: аралас

Әдісі: интерактивті

Көрнекілік: карта

Сабақтың жоспары I. Ұйымдастыру кезеңі

II Үй тапсырмасын тексеру

III Жаңа сабақ

IV Жаңа сабақты бекіту

V Қорытындылау,бағалау

VI Үйге тапсырма.

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі

· Оқу құралын тексеріп түгелдеу

· Әнұран орындау, «Хабар»

· Оқушылар зейінін сабаққа аудару

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:

G Еуропа мен Американың жетекші державаларына Азия мен Африка елдерінің отар және жартылай отарларға айналуының қандай себептері болды?

G «Империя», «император», «империализм» терминдерінің арасында мағыналық байланыс бар ма?

Жаңа сабақтың жоспары:

1. Үш дүниенің құрылуы

2. Ғылыми-техникалық прогресс

3. Ақпараттық қоғам

3. Қоғамның әлеуметтік стратификациясы

4. Жаһандану

Үшінші дүние елдерінің экономикалық дамуы Үшінші дүние елдерінің әлеуметтік дамуы
   
   
   
   

       
  Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru   Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru
 

Сабақты бекіту:

– Соғыстан кейінгі әлем дамуының ерекшеліктері?

– ҒТР-дің негізгі бағыттары?

– Ақпараттық қоғам дегеніміз не?

– Үшінші дүние елдерін атаңдар?

– Жаһандану дегеніміз не?

Бағалау:

Үйге тапсырма: §1.

Сынып. Дүние жүзі тарихы

Сабақтың тақырыбы: §2 «Қырғи-қабақ соғыс»

Сабақтың мақсаты:

?

? Белсенділігін арттырып, білімін жетілдіру;

? Ұлтжанды, елін жерін сүйетін, адамгершілік қасиеттерді бойына жинақтаған, батыл, иманды жеке тұлға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас

Әдісі: интерактивті

Көрнекілік: карта , суреттер, сызба, т.б.

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі

· Оқу құралын тексеріп түгелдеу

· Әнұран орындау, «Хабар»

· Оқушылар зейінін сабаққа аудару

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:

– Соғыстан кейінгі әлем дамуының ерекшеліктері?

– ҒТР-дің негізгі бағыттары?

– Ақпараттық қоғам дегеніміз не?

– Үшінші дүние елдерін атаңдар?

– Жаһандану дегеніміз не?

Үшінші дүние елдерінің экономикалық дамуы Үшінші дүние елдерінің әлеуметтік дамуы
   
   
   
   

Жаңа сабақтың жоспары: 1.Екінші дүние жүзілік соғыстың саяси қорытындылары

2. Дүние жүзінде бір-біріне қарсы тұрған жүйенің орнауы

3. Әскери-саяси блоктардың құрылуы

4. Халықалалық қатынастар

                   
  Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru   Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru   Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru
    Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru     Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru
 

                   
  Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru   Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru   Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru
    Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru     Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru
 
 
 

Сабақты бекіту:

Ø Екіші дүние жүзілік соғыстың саяси қорытындыларын атаңдар?

Ø БҰҰ-ның құрылу себебі?

Ø «Қырғи-қабақ соғыс» деген ұғымды қалай түсінесіңдер?

Ø Блоктарға қосылмау қозғалысы қашан пайда болды?

Ø ВШО-ның рөлі қандай болды?

Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru Сынып. Дүние жүзі тарихы. Сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы - student2.ru

 
 
 
 
 
Әскери-саяси блоктар

Үшінші

Бағалау: өзін-өзі

Үйге тапсырма: §2 «Қырғи-қабақ соғыс»

сынып. Дүние жүзі тарихы

Сабақтың тақырыбы: §3. Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Шығыс

Сабақтың мақсаты:

?

? Белсенділігін арттырып, білімін жетілдіру;

? Ұлтжанды, елін жерін сүйетін, адамгершілік қасиеттерді бойына жинақтаған, батыл, иманды жеке тұлға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас

Әдісі: интерактивті

Көрнекілік: карта , суреттер, сызба, т.б.

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі

· Оқу құралын тексеріп түгелдеу

· Әнұран орындау, «Хабар»

· Оқушылар зейінін сабаққа аудару

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:

– Екіші дүние жүзілік соғыстың саяси қорытындыларын атаңдар?

– БҰҰ-ның құрылу себебі?

– «Қырғи-қабақ соғыс» деген ұғымды қалай түсінесіңдер?

– Блоктарға қосылмау қозғалысы қашан пайда болды?

– ВШО-ның рөлі қандай болды?

Жаңа сабақтың жоспары:

1.

Сабақты бекіту:

Ø

Бағалау: өзін-өзі

Үйге тапсырма: §

Наши рекомендации