IV. Вивчення нового матеріалу. Тема:Вступ. Соціально-економічне та господарське значення професії , перспективи її розвитку.
УРОК № 1
Тема:Вступ. Соціально-економічне та господарське значення професії , перспективи її розвитку.
Мета:
· Навчальна Формувати уявлення про професію її соціальне та економічне значення.
· Розвиваюча Розвивати вміння спів ставляти, порівнювати, узагальнювати результати. Продовжувати формування вмінь користуватись методами для узагальнення вмінь, знань і навичок.
· Виховна Розвивати пізнавальний інтерес до предмету, показати значення енергії, зокрема електричної енергії для людства, виховати бережливе поводження з електричною енергією.
Обладнання:ПК, проектор.
Тип уроку:урок засвоєння нових знань.
Форма уроку:урок - бесіда. (Слайд 1)
План-схема уроку
Етапи уроку | Час, хв | Методи навчання | Форми навчання |
I. Організаційний момент | 3 | Метод емпатії | Фронтальна |
II. Актуалізація опорних знань | 3 | Репродуктивна бесіда | Фронтальне опитування |
III. Повідомлення теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності | 3 | Вступна бесіда | Аргументоване пояснення |
IV. Вивчення нового матеріалу. | 15 | Лекція-діалог, метод синектики | Фронтальна |
V. Закріплення нового матеріалу, та застасування набутих знань. | 17 | Метод порівнянь, контрольна бесіда, бесіда-повторення | Фронтальне опитування |
VI. Підбиття підсумків уроку та повідомлення домашнього завдання. | 3 | Метод рефлексії | Фронтальна |
Хід уроку
Як сказав Юрій Гагарін: «Поехали!»
I. Організаційний момент
Привітання, перевірка присутніх на уроці. Інструктаж з ОП, запис в журнал з ОП.
Література: Атабєков
II. Актуалізація опорних знань
Ø Що таке на Вашу енергія, зокрема електрична енергія?
Ø Значення електричної енергії для людства, позитивне чи негативне?
Ø Хто такий електромонтер, його обов’язки та вимоги до нього?
III. Повідомлення теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності
Учитель повідомляє тему уроку, пропонує учням сформулювати мету уроку і, якщо потрібно, вносить корективи у їхні відповіді.
IV. Вивчення нового матеріалу.
Нормативні документи
Державним стандартом професійно – технічної освіти для для підготовки кваліфікованих робіткиків з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» 2 – 6 розрядів, затверджений 17 серпня 2007 р. № 1135 передбачено одержання учнями теоретичних знань і практичних навичок із «Спецтехнології»
У результаті вивчення дисципліни учні повинні знати: (Слайд 2)
основи електротехніки, будову і принципи роботи електродвигунів, генераторів, трансформаторів, пускорегулювальної апаратури, способи монтування і ремонту електроустаткування, правила користування контрольно вимірювальними приладами, зрощування і паяння проводів низької напруги, правила надання першої допомоги в разі ураження електричним струмом, правила охорони праці під час обслуговування електроустановок в обсязі ІІ кваліфікованої групи, прийомами і послідовність виконання такеляжних робіт.
Запис у зошит (Слайд 3)
Електромонтер або електрик – спеціаліст працюючий у сфері електрики і електротехніки, що займається монтажем, експлуатацією або ремонтом електрообладнання і електричних мереж. Дана професія відноситься до категорії особливо небезпечних, діяльність електромонтера є небезпечною і вимагає від нього знань і способів захисту від враження електричним струмом. Професійне свято- 22 грудня. http://ru.wikipedia.org
Перспективи розвитку професії
Щоб сказати про перспективи розвитку професії чи навпаки її занепад, слід звернути увагу на перспективи розвитку електричної енергії, тому що електрична енергія – це товар. Попит породжує пропозицію.
Запис у зошит електрична енергія – це товар.
Тому слід проаналізувати графіки споживання енергії в минулого, майбутнього і сьогодення.
(Слайд 4-7) дані діаграми взяті з сайту http://www.warandpeace.ru/ru/exclusive/view/49592/
Зверніть увагу і на те що на території нашої країни, зокрема в Хмельницьку, будують новий блок АЕС. Переглянувши ці графіки, зваживши всі за і проти можемо зробити висновок щодо перспектив розвитку енергетики і професії електромонтера. Також слід звернути увагу на те, що зниження споживання газу, нафти вугілля зумовлено тим що вони просто скінчаться.
V. Закріплення нового матеріалу, та застасування набутих знань.
(Слайд 8)
№ п/п | Тема | ||
Всього | З них на лабораторно-практичні роботи | ||
1. | Вступ | ||
2. | Основи слюсарної справи | ||
3. | Відомості із технічної механіки | ||
4. | Організація технічного обслуговування та ремонту електроустаткування промислових підприємств | ||
5. | Загальні відомості про електричні установки | ||
6. | Основи електромонтажних робіт | ||
7. | Будова, монтаж, технічне обслуговування та ремонт освітлювальних електроустановок | ||
8. | Будова, технічне обслуговування та ремонт електричних апаратів | ||
9. | Основи такелажних робіт | ||
10. | Будова, монтаж, технічне обслуговування і ремонт електричних машин змінного та постійного струмів | ||
11. | Будова, технічне обслуговування і ремонт трансформаторів | ||
Будова, технічне обслуговування та ремонт побутових приладів | |||
13. | Будова, принцип роботи, технічне обслуговування та ремонт сонячних і вітрових енергоустановок потужністю до 50 кВт | ||
Всього годин : |
Як видно на схемі курс дуже цікавий та обширний.
VI. Підбиття підсумків уроку та повідомлення домашнього завдання.
Підбивається підсумок уроку.
Домашнє завдання