Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары. Сабақтың тақырыбы: Қайталау
Ж
Математика
Сабақтың тақырыбы: Қайталау
Сабақтың мақсаты: 1. Қосу және азайту тәсілдерін тиянақтай түсу.
2. Сабаққа деген қызығушылықтарын артыру.
3. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
119- беттегі №5 есепті тексеру.
III. Сабаққа дайындық кезеңі:
1) Ауызша есептеулер.
2) Сұрақтарға жауап алу.
- Қандай тәсілдермен таныстық?
Мақсат қою
Бүгінгі сабақ мақсаты – қосу және азайту тәсілдерін тиянақтау
V. Сабақты бекіту:
1. Дәптермен жұмыс.
Көркем жазу:303 304 сандары
2. Оқулықпен жұмыс.
№1 Мысалдардың шығару тәсілдерін түсіндіреді.
76+8=84 84-6=78
70+(6+8) =84 (84-4)-2=78
(76+4)+4=84 70+(14-6) =78
№2
Отырып тұрды- 26(р) ? артық
Көтерілді-3(р)
Шешуі: 26-3 =23
Жауабы: Отырып тұрды 23 артық
Сергіту сәті .
4.Тақтамен жұмыс.
№4 Өрнек құрады, мәнін табады.
20+(12+8)=40
60+(а+7) мұндағы а=5; 60+(5+7)=72
50-(а-6) мұндағы а=13; 50-(13-6)=43
40+(а+8) мұндағы а=17; 40+(17+8)=55
№5
1 онд.8 бірл+ 2бірл= 2онд 2 онд –2бірл= 1 онд. 8 бірл
2 онд.8 бірл+2 бірл= 3 онд 3 онд –2бірл= 2 онд. 8бірл
Кім жылдам?ойыны: (Тиісті таңбаларды қойып шығу керек)
8 6 12 39 37 9 = 20
VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы
VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау
VIII. Үйге тапсырма беру: 121 бет № 6
«Бекітемін»
С.Х.Алишева
Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары
Ж
Математика
Сабақтың тақырыбы: Қайталау
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылармен өткенді қайталау,тиянақтау.
2. Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту.
3. Алғырлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
121- беттегі №6 есепті тексеру.
III. Сабаққа дайындық кезеңі:
1) Ауызша есептеулер.
2) Сұрақтарға жауап алу.
Мақсат қою
Бүгінгі сабақ мақсаты – өткенді тиянақтау.
V. Сабақты бекіту:
1. Дәптермен жұмыс.
Көркем жазу: 305 306 сандары
2. Оқулықпен жұмыс.
№1,2
(ауызша орындалады)
№3
Қалам-40(т)
Дәптер-?30(т) арзан Сызғыш сонша ?
Шешуі: 40+(40-30)+10=60
Жауабы: дәптер 10(т), сызғыш 10(т), барлығы 60 теңге
3.Сергіту сәті . Саусақпен мұрынды қысайық
Әншіге біраз ұқсайық,
Әрбір сөздің дыбысы,
Қандай екенін ұғайық.
№4
3м 5дм+2дм=3м7дм 82см-40см =42см
7см+8см=10дм 5см 6дм 7см-5см = 6дм 2см
6дм 7см-5см =6дм 2см 36см+40см=76см
1дм 5см-9см=0дм 6см
№5 Математикалық диктант
а)9онд.3бірл(93); 9онд(90); 9 бірл(9); 9онд.9бірл(99);3онд(30); 3бірл(3); 3онд.3бірл(33);
ә) 9ондық пен 3 ондықтың айырмасына тең болатын сан.
3 бірлік пен 3 бірліктің айырмасына тең болатын сан.
б) Жетпіс; жүз; бес; сексен алты;тоқсан тоғыз.
VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы
VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау
VIII. Үйге тапсырма беру: 123 бет № 6
№3
Қалам-40(т)
Дәптер-?30(т) арзан Сызғыш сонша ?
Шешуі: 40+(40-30)+10=60
Жауабы: дәптер 10(т), сызғыш 10(т), барлығы 60 теңге
Отырып тұрды- 26(р) ? артық
Көтерілді-3(р)
Шешуі: 26-3 =23
Жауабы: Отырып тұрды 23 артық
№2
1күні-20(қ)
2күні- ? 5(қ) артық 3күні -?сонша
Шешуі: 20+(20+5) =45
Жауабы: 3күні 45(қ)
№2
I – 32(қ)
II – 8(қ)
Әшекейленді – 7 Шешуі: (32+8)-7=33
Әшекейленбеген - ? Жауабы: әшекейленбеген 33 қорап
№4 Есепті шығарады.
Қалам- 60 (т)
Дәптер -? 30(т) арзан ? теңге
Шешуі: (60-30)+60=90
Жауабы:барлығы 90 теңге.
№4
Ересектер-13
Балалар-? 49 артық ?
Шешуі: 13+(13+49)=75
Жауабы: барлығы 75 адам
№5
Таба нан – 8 Таба нан – 8
Тоқаш -12 ? артық Тоқаш -12
Шешуі: 12-8=4 Жеді- 5 Шешуі: (12+8)-5=15
Жауабы: 4 артық Қалды-?
Бекітемін:
Күні:12.01.2016ж
Математика
Сабақтың тақырыбы: Қайталау.Үшбұрыштың периметрін табу.
Сабақтың мақсаты: 1. Әр түрлі бұрыштардың периметрін табуды қайталау.
2. Оқуға деген қызығушылықтарын артыру.Ойлау қабілеттерін
дамыту.
3. Алғырлыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
123- беттегі № 6 есепті тексеру.
III. Сабаққа дайындық кезеңі:
1) Ауызша есептеулер.
2) Сұрақтарға жауап алу.
- Периметрді қалай табамыз?
Мақсат қою
Бүгінгі сабақ мақсаты – әр түрлі бұрыштардың периметрін табуды қайталау
V. Сабақты бекіту:
1. Дәптермен жұмыс.
Көркем жазу: 307 308 сандары
2. Оқулықпен жұмыс.
№1
а) Кесінділердің ұзындықтарын есептеп шығарады.
ә) Ұшбұрыштың периметрін табады.
Р=2см+3см+4см=9см
№2 Төртбұрыштардың әрқайсысының периметрін табады.
№3
Қарындаш -20(т)
Қалам- ?60 (т) қымбат ?
Шешуі: (20+60)+20=100
Жауабы: барлығы 100 теңге.
Сергіту сәті .
№5 Математикалық диктант
а) 8онд.5бірл(85); 8онд(80); 8 бірл(8); 5онд(50); 5бірл(5); 5онд.0бірл(50);
ә) 8ондық пен 5 ондықтың айырмасына тең болатын сан.
8 бірлік пен 3 бірліктің айырмасына тең болатын сан.
б) 9 онд пен 7 бірл қосындысына тең болатын сан. 3онд пен 8 бірл қысындысына тең.
Жасыл қоршаудағы есепті шығару.
Р= 4см+2см+1см+3см+6см=16см
VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы
VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау
VIII. Үйге тапсырма беру: 125 бет №4
Бекітемін:
Күні: 28.12.2015ж
Математика
Сабақтың тақырыбы: Қайталау.Тік төртбұрыштың периметрін табу
Сабақтың мақсаты: 1. Тік төртбұрыштың,шаршының қабырғалары ұзындықтарын өлшейді және олардың периметрін табады.
2. Ойлау қабілеттерін дамыту.
3. Алғырлыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
125- беттегі №4 есепті тексеру.
III. Сабаққа дайындық кезеңі:
1) Ауызша есептеулер.
2) Сұрақтарға жауап алу.
Мақсат қою
Бүгінгі сабақ мақсаты –өткенді тиянақтау,тік төртбұрыштың периметрін табу.
V. Сабақты бекіту:
1. Дәптермен жұмыс.
Көркем жазу:309 400 сандары
2. Оқулықпен жұмыс.
№1 Фигуралардың қабырғаларын өлшеп,периметрлерін табу.
P= 1+3+1+3 =8см
№2 Периметрін табу
Ұз -20м ені -10м Р=?
Сергіту сәті .
4. Дәптермен жұмыс
№3 Р-?
Ұз-3см ені-2см,ені-5см
Р= 3+2+3+2=10см P= 3+5+3+5= 16см
Зіндік жұмыс
№5
/8+7/+25= /50-25/+15= 60+/12+8/=
60-/7+7/= /13+37/-24= 70-/14+26/=
40+/2+9/= /70-43/+23= 40+/16+34/=
Топпен жұмыс
Теңдеулерді шешу
60-х=23 15+x=25 x-16=44
Суретпен жұмыс
Балапанға көмектес: /17 8/ ... = 15
VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы
VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау
VIII. Үйге тапсырма беру: 126 бет №4
Бекітемін:
Күні: 29.12.2015ж
Математика
Сабақтың тақырыбы: Қайталау.Үшбұрыштың периметрін табу
Сабақтың мақсаты: 1. Бір және екі амалмен шығарылатын есептерге кері есептер құрастырады және шығарады,теңдеулерді шешу әдістерін түсіндіреді,жаңа көпбұрыштың ұзындықтарын өлшейді және оның периметрін табады.2. Ойлау қабілеттерін дамыту.3. Алғырлыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
126- беттегі № 4 есепті тексеру.
III. Сабаққа дайындық кезеңі:
1) Ауызша есептеулер.
2) Сұрақтарға жауап алу.
Мақсат қою
Бүгінгі сабақ мақсаты – үшбұрыштың периметрін табу
IV. 1. Дәптермен жұмыс.
Көркем жазу: 100
№1 Қабырғаларын өлше.Периметрін тап.
№2 Үшбұрыштардың периметрін тап.Екі фигурадан құрастырылған төртбұрыш-тардың периметрін тап.
2. Оқулықпен жұмыс.
№3
Р= 30+30+30=90см=9дм
3.Сергіту сәті . Саусақпен мұрынды қысайық
Әншіге біраз ұқсайық,
Әрбір сөздің дыбысы,
Қандай екенін ұғайық.
4. Өзіндік жұмыс
№4
59*60 5дм9см*6дм0см 9*10
74*71 7дм4см*7дм1см 99*100
86*59 86см*59см 999*1000
Суретпен жұмыс
№6 Неше бала асық алды?
Тақтамен жұмыс
Сурет-5 сонша шар барлығы-?
Жалауша-25
Ш: /5+25/5++25=60
Жауабы: 60 әшекей