ТЕМА: Єдина інформаційна система психологічної служби
Мета: розширити знання студентів щодо призначення єдиної інформаційної системи психологічної служби у світі
Хід заняття:
1. Завдання і функції служби ЄІСПС.
2. Основні переваги та покликання ЄІСПС.
3. Основні ланки психологічної служби в системі освіти.
4. Стратегія розвитку ЄІСПС.
Практичне завдання: скласти схему структури ЄІСПС.
Оцінювання:
За виступ на конференції студент отримує – 1 бал
За виконання практичного завдання студент отримує - 2 бали
Семінарське заняття №4 (2 год.)
ТЕМА: Психологічна служба дошкільного навчально-виховного закладу
Мета: виявити рівень теоретичних знань, вміння використовувати свої знання та практичний досвід у рішенні психологічних ситуацій.
Хід заняття:
1. Основні напрямки роботи практичного психолога з дітьми дошкільного віку.
2. Специфіка діагностичної роботи на різних вікових етапах розвитку дошкільників.
3. Психологічні девіації у дошкільників, методи їх корекції.
Практичне завдання: добрати методики діагностування пізнавальної сфери дошкільника.
Оцінювання:
За виступ на конференції студент отримує – 1 бал
За виконання практичного завдання студент отримує - 2 бали
Семінарське заняття №5 (2 год.)
ТЕМА: Психологічна служба загальноосвітньої школи
Мета: здійснити спробу виявити позитивні сторони впливу психолога у загальноосвітній школі.
Хід заняття:
1. Основні напрямки роботи практичного психолога з молодшими школярами.
2. Характеристика роботи практичного психолога з підлітками.
3. Особливості роботи практичного психолога з старшокласниками.
Практичне завдання: зробити аналіз психологічного супроводження дитини в умовах школи.
Оцінювання:
За виступ на конференції студент отримує – 1 бал
За виконання практичного завдання студент отримує - 2 бали
Семінарське заняття №6 (2 год.)
ТЕМА: Психологічна служба у позашкільних закладах
Мета: удосконалити знання студентів щодо організації психологічної служби у позашкільних закладах.
Хід заняття:
1. Головні засади функціонування психологічної служби у позашкільних закладах.
2. Завдання і напрямки роботи ПСПЗ:
а) безпосередня психологічна робота з дітьми;
б) гурткова робота;
в) клубна робота;
г) інструктивно-методична робота.
3. Методи роботи психологічної служби в позашкільних закладах.
Практичне завдання: розробити конспект однієї з форм роботи психолога у позашкільних закладах.
Оцінювання:
За виступ на конференції студент отримує – 1 бал
За виконання практичного завдання студент отримує - 2 бали
Семінарське заняття №7 (2 год.)