Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.

2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақтың мақсаты – теңдеу шешу.

IV. Жаңа сабақ:

1. Оқулықпен жұмыс.

№1 Теңдікті жаз.

3 және 2санының қосындысы5-ке тең. Осы теңдіктің сол жақ және оң жақ бөлігінен 2-ні азайт.

3+2=5 5-2=3 5-2=3

№2 Теңдеу қалай құрылғаның түсіндіру.

х+2=5

Ендеше, х =5-2

Бұдан, х= 3

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Тексеру, 3+2= 5

Салыстыру. 5=5

2.Сергіту сәті .

3. Тақтамен жұмыс.

№3 Шешімдері бірдей теңдеулерді табады.

V. Сабақты бекіту:

№4 Екі амалмен шығарылатын есепті бір амалмен шығарады.

Бояу – 60 теңге

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Қарындаш – 30 теңге ? теңге

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Шешуі: 60+30 =90

Жауабы: барлығы 90 теңге.

№5 Өрнекті жазып мәнін табады.

50+(4+2)=56

а +(5+3) мұндағы а=40; 40+(5+3)=48

30+(а+6) мұндағы а=2; 30+(2+6)=38

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 102 бет № 6.7 есептер.

Бекітемін:

Күні: 8.12.2015ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: х-30=7 түріндегі теңдеуді шешу.

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларға теңдеуді дұрыс шешуді үйрету.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа,шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

103 - беттегі № 7есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.

2) Сұрақтарға жауап алу.

- Өткен сабақта қандай есептермен таныстық?

Мақсат қою

Бүгінгі сабақтың мақсаты – теңдеу шешу.

IV. Жаңа сабақ:

1. Оқулықпен жұмыс.

№1 Теңдікті жаз.

6 және 2 санының айырмасы 4-ке тең. Азайтуды қосумен тексер. Қорытынды жаса.

6-2=4 4+2=6

№2 Теңдеу қалай құрылғаның түсіндіру.

х-40=9

Ендеше, х =40+9

Бұдан, х= 49

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Тексеру, 49-40= 9

Салыстыру. 9=9 Тура санды теңдік шықты.

№3

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Сатылды-30 кг Сатылды-30 кг

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Қалды-?, 7кг артық болды - ? Қалды- 7кг болды - ?

Шешуі: (30+7)+30=67 Шешуі: 30+7=37

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Жауабы: қалды 37кг, болды 67кг Жауабы:болды 37 кг

2.Сергіту сәті .

V. Сабақты бекіту:

№4 Өрнекті жазып мәнін табады.

38+(40+20)=98

а +(30+10) мұндағы а=56; 56+(30+10)=96

45+(20+а) мұндағы а=30; 45+(20+30)=95

№5

6+6=12 12-6=6

9+9=18 18-9=9

№6

Мысалдарды тақтаға шығарады.

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 104 бет №3(б),105 бет № 7

Бекітемін:

Күні: 9.12.2015ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: 76-х=6 түріндегі теңдеуді шешу.

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларға теңдеуді дұрыс шешуді үйрету.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа,шапшаңдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

104 бет №3(б),105 бет № 7 есептерді тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

Мақсат қою

Бүгінгі сабақтың мақсаты – теңдеу шешу.

IV. Жаңа сабақ:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 195 196

2. Оқулықпен жұмыс.

№1 Теңдікті жаз.

5 және 3 санының айырмасы 2-ге тең. Азайтуды қосумен тексер. Қорытынды жаса.

5-3=2 2+3=5

№2 Теңдеу қалай құрылғаның түсіндіру.

57-х=7

Ендеше, х =57-7

Бұдан, х= 50

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Тексеру, 57-50= 7

Салыстыру. 7=7 Тура санды теңдік шықты.

3.Сергіту сәті .

V. Сабақты бекіту:

№3 Теңдеулерді шешеді.

64-х=4 53+х=56 81-х=80 х+70=100

х=64-4 х=56-53 х=81-80 х=100-70

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru х=60 х=3 х= 1 х=30

64-60=4 53+3=56 81-1=80 30+70=100

4=4 56=56 80=80 100=100

№4 Есепті шығарады.

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Қалам- 60 (т)

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Дәптер -? 30(т) арзан ? теңге

Шешуі: (60-30)+60=90

Жауабы:барлығы 90 теңге.

№6

7+6 =13 8+7=15 13-6=7 13-7 =6 15-7=8 15- 8=7

Кел, ойнайық! «Аққалаға қалпақ кигіз»

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 107 бет №7

Математика

Сабақтың тақырыбы: Өзіндік жұмыс.

Сабақтың мақсаты: 1. Теңдеулерді шешуді тиянақтай түсу.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

107 бет №7 есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

Мақсат қою

Бүгінгі сабақтың мақсаты – теңдеулерді шешуді тиянақтай түсу.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 197 198

2. Оқулықпен жұмыс.

№1 Санда теңдіктерді, санды теңсіздіктерді, санды өрнектерді, әріпті өрнектерді, теңдеулерді бөлек бөлек теріп жазады. Теңдеулерді шығарады.

9+х=29 30+х=36 29-а=9 х-20=9

х=29-9 х=36-30 а=29-9 х=9+20

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru х=20 х=6 а= 20 х=29

9+20=29 30+6=36 29-20=9 29-20=9

29=29 36=36 9=9 9=9

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru №2 Фигураларды атайды, салыстырады, қорытынды жасайды.

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru

№3

Сызғыш -52(т)

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Қарындаш - ? 30(т) арзан ? теңге

Шешуі: (52-30) +52=74

Жауабы:барлығы 74 теңге.

№4 Өрнекті жазып мәнін табады.

8+(40+20)=68

а +(30+10) мұндағы а=9; 9+(30+10)=49

(60-50) +а мұндағы а=7; (60-50)+7=17

№5

9+5=14 7+9=16

14-9=5 14-5=9 16-9=7 16-7=9

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 109 бет №6

Бекітемін:

Күні: 14.12.2015ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Қосу және азайту 23+7; 30-7.

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларға 23+7;30-7 сандарын қосу және азайту

тәсілдерімен таныстыру.

2.Ойлау қабілеттерін дамыту.

3. Алғырлыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

109- беттегі №6 есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.

2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты – 23+7;30-7 сандарын қосу және азайту тәсілдерімен танысу

IV. Жаңа сабақ:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 199 200

2. Оқулықпен жұмыс.

№1 Қосу мен азайтуды орындау тәсілдерін түсіндіру

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru 23+7 20+(3+7)=30 30-7 20+(10-7)=23 42+8 40+(2+8)=50 50-8

           
  Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru   Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru   Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru

20 3 20 10 40 2 40 10

№2,3 Өздік жұмыс.

3.Сергіту сәті . Қане қанат жазайық,

Қарлығашқа ұқсайық.

Қарлығашқа ұқсап па,

Ұшып, ұшып алайық.

V. Сабақты бекіту:

№4

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Ұл бала-36

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Қыз бала-?4-еуі артық ?

Шешуі: (36+4)+36=76

Жауабы: қыз бала 40, барлығы 76

№5 Өрнекті жазып мәнін табады.

50+(2+8)=60

50+(10-а) мұндағы а=8; 50+(10-8)=52

Жасыл қоршаудағы тапсырманы орындау: Балапанға көмектес:

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru (8 *4)* =2

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 111 бет №5 /2/.

Бекітемін:

Күні: 21.12.2015ж

Математика негіздері

Сабақтың тақырыбы: Қайталау.

Сабақтың мақсаты: 1. Қосу және азайту тәсілдерін тиянақтай түсу.

2.Ойлау қабілеттерін дамыту.

3. Алғырлыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

120- беттегі №4, 6 есептерді тексеру.

III. Сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер. 2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты – қосу және азайту тәсілдерін тиянақтау.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 201 202 сандары.

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru 1 сыныпта – 30 1 сыныпта – ? 5 кем 1 сыныпта – 30

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru 2 сыныпты - ? 5 артық 2 сыныпты – 35 2 сыныпты – 35 ?

Шешуі: 30+5=35 Шешуі: 35-5=30 Шешуі: 30+35 =75

Жауабы: 2 сыныпта 35 Жауабы: 1 сыныпта 30 Жауабы: барлығы 75

№3 Салыстырады:

(80+5)-20<(80+20)-5 28 сағ <1тәул. 6сағ

(50+6)+2>50+(6-2) 28сағ=1 тәул.4 сағ

83см <8дм 2см+2см 45дм*50см+10см

3.Сергіту сәті .

№4 Өрнекті жазып мәнін табады.

40+(10-3)=47

40+(а-7) мұндағы а=10; 40+(10-7)=43

№5 Теңдеу құрады және оны шешеді.

х+6=60 х-6=54

х=60-6 х=54+6

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru х=54 х=60

54+6=60 60-6=54

60=60 54=54

№6

2онд.2бірл+8бірл=3онд 3онд – 8бірл= 2онд. 2бірл

3онд.2бірл+8бірл=4онд 4онд – 8бірл= 3онд. 2бірл

Сөзжұмбақ шешу:

Кел, ойнайық! Хатты жеткіз.

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 122 бет № 2

Бекітемін:

Күні: 15.12.2015ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Қосу және азайту 26+24; 50-24; .

Сабақтың мақсаты: 1.Оқушыларға 26+24; 50-24;сандарын қосу және азайту

тәсілдерімен таныстыру.

2.Ойлау қабілеттерін дамыту.

3. Алғырлыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

111- беттегі №5/2/ есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.2)Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Сабақ мақсаты –26+24; 50-24;сандарын қосу және азайту тәсілдерімен танысу

IV. Жаңа сабақ:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 203 204 сандары.

2. Оқулықпен жұмыс.

№1 Қосу мен азайтуды орындау тәсілдерін түсіндіру

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru 26+24 (26+20)+4=50 50-24 (50-20)-4=26 42+38 (42+30)+8=80

20 4 20 4 30 8

№2

I – 32(қ)

II – 8(қ)

Әшекейленді – 7 Шешуі: (32+8)-7=33

Әшекейленбеген - ? Жауабы: әшекейленбеген 33 қорап

№3 Теңдік тура болатындай етіп амалдар таңбасын, жақшалар қояды.

(70-20)+7=57 75-(8-3) =70

70+(80-50)=100 (100-60)+20=60

80+(13+5)=98 (39-6)+2=35

3.Сергіту сәті .

V. Сабақты бекіту:

№4 Салыстырады.

69см>6дм 8см 2дм 8см=20см+8см

7дм 6см>67см 5дм 3см=50см+3см

№5 Өрнек құрады, мәнін табады.

(39+20)+1=60 (70-40)-7=23

(50-а)-4 мұндағы а=30; (50-30)-4=16

(53+20)+а мұндағы а=7; (53+20)+7=80

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 113 бет №2(ә), № 6

«Бекітемін»

С.Х.Алишева

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары

Ж

Математика:

Сабақтың тақырыбы: Қайталау.

Сабақтың мақсаты: 1. Қосу және азайту тәсілдерін тиянақтай түсу.

2.Ойлау қабілеттерін дамыту.

3. Алғырлыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

111 бет №2(ә), № 6 есептерді тексеру.

III. Сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.2)Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

IY.Бүгінгі сабақ мақсаты – қосу және азайту тәсілдерін тиянақтау.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 205 206 сандары

2. Оқулықпен жұмыс.

№1

1сыныпта -30/о/

2сыныпта-?5 артық кері есептер құрастыру

№3 Салыстыру

/80+5/-20 */80+20/-5 28саг * 1тәул.6сағ

/50+6/+2*50+/6-2/ 28саг*1тәул.4сағ

83см *8дм2см+2см 45дм *50см+10см

3.Сергіту сәті .

№2 Ауызша орындалады.

№5

х+6=60 х-6=4 8 +х =50 40-х=21

х=60-6 х=4+6 х=50-8 х=40-21

х=54 х=10 х=42 х=19

54+6=60 10-6=4 8+42=50 40-19=21

№6

2 онд.4 бірл+6 бірл=3 онд 3 онд – 6 бірл= 2 онд. 4 бірл

3 онд.4 бірл+6 бірл=4 онд 4 онд – 6 бірл= 3 онд. 4 бірл

Кел, ойнайық! «Жасырынған санды тап».

       
  Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru   Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru + + - + - + =

 
  Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 114 бет № 4

Бекітемін:

Күні: 22.12.2015ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Қосу және азайту 26+7; 33-7;

Сабақтың мақсаты: 1. 26+7;33-7;сандарын қосу және азайту тәсілдерімен

таныстыру.

2. Оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтарын артыру.

3. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

114 - беттегі № 4 есепті тексеру.

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.2)Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты –26+7;33-7; сандарын қосу және азайту тәсілдерімен танысу

IV. Жаңа сабақ:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу:207 208 сандары

2. Оқулықпен жұмыс.

№1 Қосу мен азайтуды орындау тәсілдерін түсіндіру

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru 26+7 (26+4)+3=33 33-7 (33-3)-4=26

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru 4 3 3 4

№2

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru 1күні - 22(б)

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru 2күні - ?8 (б) артық 3 күні ? сонша

Шешуі: 22+(22+8)=52

Жауабы: 2күнде 52, 3күні 52бет оқыды.

Сергіту сәті .

V. Сабақты бекіту:

№4 Шаршылардың нөмерін теріп жазады,олардың периметрін табады.

 
 
 
№4 1см+1см+1см+1см=4см

№5 2см+2см+2см+2см=8см

№5

3 онд.5 бірл+ 5бірл= 4онд 4 онд – 5 бірл= 3 онд. 5 бірл

4 онд.5 бірл+5 бірл=5 онд 5 онд –5бірл= 4 онд. 5 бірл

№6 Өрнек құрады, мәнін табады.

(48+2)+5=55

(57-7)-а мұндағы а=2; (57-7)-2=48

(36+7)+а мұндағы а=3; (36+7)+3 =46

Кім жылдам? ойыны:

       
  Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru
   
==

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 116 бет № 3

Бекітемін:

Күні: 11.01.2016ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: Қайталау.Тік төртбұрыштың периметрін табу.

Сабақтың мақсаты: 1. Қосу және азайту тәсілдерін тиянақтай түсу.

2. Сабаққа деген қызығушылықтарын артыру.

3. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

128- беттегі №3 есепті тексеру.

III. Сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.

2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Бүгінгі сабақ мақсаты – қосу және азайту тәсілдерін тиянақтау.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу:209 300 сандары

2. Оқулықпен жұмыс.

№1 Өздік жұмыс.Әр бағандағы есептерді салыстырады, қорытынды жасайды.

№2

Әділеттің бойы - 12дм Әділеттің бойы -? 1дм аласа

Мәрленнің бойы - ? 1дм биік Мәрленнің бойы -13дм

Шешуі: 12дм+1дм=13дм Шешуі: 13дм- 1дм=12дм

Жауабы: 13дм Жауабы: 12дм

3.Сергіту сәті . Иілеміз оңға бір,

Иілеміз солға бір.

Отырамыз, тұрамыз

Күнде бестік аламыз

№4 Өрнек құрады, мәнін табады.

(52+2)-7=43

(46+а)+3 мұндағы а=4; (46+4)+3=53

№5

3 онд.9 бірл+ 1бірл= 4онд 4 онд –1бірл= 3 онд. 9 бірл

4 онд.9 бірл+1 бірл=5 онд 5 онд –1бірл= 4 онд. 9бірл

5 онд.9 бірл+1 бірл=6 онд 6 онд –1бірл= 5 онд. 9бірл

№6

х+4=31 31-х=4 х-4=27

х=31-4 х=31-4 х=27+4

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru х=27 х=27 х= 31

27+4=31 31-27=4 31-4=27

31=31 4=4 27=27

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 130 бет №3

Бекітемін:

Күні: 23.12.2015ж

Математика

Сабақтың тақырыбы: 26+7; 33-7; Қосу және азайту.

Сабақтың мақсаты:1.26+7;33-7;сандарын қосу және азайту тәсілдерін тиянақтау 2.Оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтарын артыру.

3. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу ә)дайындығын қадағалау б)психологиялық дайындық

II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

116 - беттегі №3 есепті тексеру.

III. Сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.

2) Сұрақтарға жауап алу.

Мақсат қою

Сабақ мақсаты –26+7;33-7; сандарын қосу және азайту тәсілдерін тиянақтау.

V. Сабақты бекіту:

1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу: 301 302 сандары

2. Оқулықпен жұмыс.

№1 Түсіндірме жұмыс ұйымдастыру.

26+7 20+( 6+7)=33 33-7 20+(13-7)=26 49+4

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru 20 6 20 13 40 9

№2

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru 1күні-20(қ)

Мектеп директорының бастауыш оқу ісі жөніндегі орынбасары - student2.ru 2күні- ? 5(қ) артық 3күні -?сонша

Шешуі: 20+(20+5) =45

Жауабы: 3күні 45(қ)

 
№4

№1 Р=1см+2см+1см+2см=6см

№6 Р=2см+3см+2см+3см=10см

3.Сергіту сәті . Қане қанат жазайық,

Қарлығашқа ұқсайық.

Қарлығашқа ұқсап па,

Ұшып, ұшып алайық.

№6 Өрнек құрады, мәнін табады.

50+(6+7)=63

40+(13-а) мұндағы а=9; 40+(13-9)=44

30+(8+а) мұндағы а=10; 30+(8+10)=48

60-(15-а) мұндағы а=8; 60-(15-8)=53

VI. Сабақты қорыту: Сұрақ – жауап арқылы

VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: 119 бет №5

«Бекітемін»

С.Х.Алишева

Наши рекомендации