ІІІ. Порядок проведення заключної частини заняття.

Підведення підсумків роботи студентів на занятті. З’ясування ступеню засвоєння знань та оволодіння навичками.

ТЕМА 6. Колективний договір і угоди

Навчальна мета заняття: _ засвоєння тами та закріплення отриманих знань шляхом вирішення практичних завдань за темою__________________________________________.

Час проведення ___4____. Місце проведення __кабінет з трудового права________.

(кількість годин)

Навчальні питання:

Заняття № 1:

1. Поняття колективного договору, його сторони.

2. Зміст колективного договору.

3. Порядок укладення колективного договору.

Додаткові питання:

1. Порядок укладання, реєстрації і дії колективного договору.

2. Зміст і приблизні розділи колективного договору.

Теми для рефератів:

1. Контроль за виконанням колективного договору, відповідальність за його порушення.

2. Співвідношення трудового і колективного договорів в трудовому праві України.

ЛІТЕРАТУРА.

Основна література: 5, 31, 52-58.

Додаткова література:7, 14, 93, 189, 199, 200, 249, 265, 336.

Хід заняття:

І. Порядок проведення вступу до заняття.

Ознайомлення з темою, цілями та завданнями семінарського заняття, з’ясування актуальності даної теми, її практичне значення. Зв’язок з попередніми та наступними темами.

ІІ. Порядок проведення основної частини заняття.

Усне опитування. Дискусійне обговорення зазначених питань. Письмова "десятихвилинка". Заслуховування рефератів за вказаними темами.

ІІІ. Порядок проведення заключної частини заняття.

Підведення підсумків роботи студентів на занятті. З’ясування ступеню засвоєння знань.

Заняття №2 (2 години). Навчальні питання:

1. Строки укладення колективного договору та його чинність.

2. Контроль за виконанням колективного договору, відповідальність за його порушення

ЛІТЕРАТУРА.

Основна література: 5, 31, 52-58.

Додаткова література:7, 14, 93, 189, 199, 200, 249, 265, 336.

Хід заняття:

І. Порядок проведення вступу до заняття.

Ознайомлення з темою, цілями та завданнями практичного заняття, з’ясування актуальності даної теми, її практичне значення. Зв’язок з попередніми та наступними темами.

ІІ. Порядок проведення основної частини заняття.

Усне опитування. Дискусійне обговорення зазначених питань. Письмова "десятихвилинка". Розв’язування задач.

Задачі:

1.В колективний договір підприємства "Н" були включені слідуючи пункти:

а) надання щорічно сплачуваної відпустки працівникам підприємства кількістю 12 робочих днів.

б) наднормові роботи оплачувати робітникам в 1,5 розмірі.

Покращують чи погіршують данні умови колективного договору положення робітників підприємства "Н" в порівнянні з чинним законодавством?

Чи є данні умови колективного договору законними?

Яким чином можна оскаржити окремі умови (статті, пункти) колективного договору?

2.За рішенням господарського суду підприємство "К" було визнано банкротом.

Який термін дії колективного договору у випадку ліквідації підприємства?

Які строки укладення колективного договору на знову створеному підприємстві?

3.При підготовці проекту колективного договору між представниками сторін робочої комісії виникали розбіжності.

Який порядок вирішення розбіжностей сторін під час ведення колективних переговорів?

Які гарантії та компенсації встановлені для осіб, що беруть участь в переговорах в ролі представників сторін?

4.За 2 місяці до закінчення строку дії колективного договору профспілковий комітет письмово попередив адміністрацію підприємства про початок переговорів по підготовці проекту нового колективного договору.

Який встановлений строк для початку переговорів між сторонами?

Яка законодавством встановлена відповідальність за ухилення від участі в переговорах, порушенні та невиконанні умов колективного договору?

Наши рекомендации