Оголошення теми та мети уроку. 4. Вивчення нового матеріалу

4. Вивчення нового матеріалу.

1) Пояснення вчителя.

Список —документ, що в певному порядку містить перелік осіб, предме­тів, об'єктів, документів. Список складається з метою інформації або реєстра­ції, укладається в алфавітному або хронологічному порядку (предмети мо­жуть також перераховуватися від більш до менш значущих).

Реквізити списку: ▼ штамп установи, ▼ номер,

▼ назва виду документа, ▼ заголовок, ▼ текст, ▼ підпис, ▼ дата, ▼ печатка.

Список, що подається у кінці наукової праці (список використаної літера­тури), як правило, складається за алфавітом. У кінці наукової роботи, друко­ваної праці подається список використаної літератури, або бібліографія. За­звичай порядок розміщення джерел — за абеткою. Якщо з певних причин автор або упорядник уважає за доцільне додержувати іншого принципу розмі­щення (систематичного, тематичного, хронологічного), це має бути обумовле­но в роботі. Назви джерел іноземними мовами розміщують теж за абеткою,

але після повного списку вітчизняних видань. Кожне джерело має свій поряд­ковий номер, а увесь список — єдину наскрізну нумерацію.

Бібліографічний опис джерела складається з кількох розміщених у певній послідовності елементів. Існують відмінності в оформленні бібліографічного опису книги, збірника, періодичного видання тощо (наприклад, статті).

У повному бібліографічному описі книги такими елементами є прізвище та ініціали автора (авторів), назва книги, місце видання, видавництво, рік видання, кількість сторінок. Інколи, однак, можуть опускатися назва видав­ництва та кількість сторінок. Між елементами опису ставлять загальноприй­няті умовні розділові знаки. Ці знаки можуть нести таку інформацію:

▼ інша назва книги або назва, що стосується основної назви книги;

▼ відомості про авторство (автори, укладач, упорядник);

▼ відомості про інших осіб чи колективи, що брали участь у підготовці видання (редактор, відповідальний редактор і т. ін.);

▼ відомості про повторність видання та /або його характеристика;

▼ місце видання;

▼ видавництво або організація, що видала;

▼ рік видання;

▼ кількість сторінок.

У бібліографічному описі статті містяться такі елементи: прізвище та ініці­али автора (авторів), назва статті, назва збірника, часопису, іншого видання, рік видання, число (випуск), сторінки. Окрім наведених вище умовних розді­лових знаків, уживаються ще й такі:

//назва видання, у якому поміщено статтю; .число видання.

2) Опрацювання таблиці-зразка.

Список рекомендованої літератури з історії України

1. Аркас М.М. історія України-Русі. – Факс. Вид. – к.; Вища шк.., 1990.

2. Величко С.В. Літопис: у 2 т. / За ред.. В.Шевчука. – К.; Дніпро, 1991.

3. Грушевський М.С. Ілюстрована історія України. – Факс. Вид. – К.; Райдуга, 1990.

5. Закріплення вивченого.

1) Скласти список учнів класу, в якому ви навчаєтесь.

2) Виправити помилки та відредагувати документ.

1. С.В.Глущик, О.В.Дияк, С.В.Шевчук: "Сучасні ділові папери". Київ — "А.С.К." (1998).

2. С.І.Головащук: Словник-довідник з українського літературного сло­вовживання; Київ — "Рідна мова" (2000).

3. Дум. Навчальний посібник. Київ. Товариство "Знання"; 2000.

4. Н.Я.Потелло Українська мова і ділове мовлення, навчальний по­сібник, четверте видання, виправлене; Київ, МАУП, 256 стор. (2002).

5. М.І.Молдаванок, Г.М.Сидорова: "Сучасний діловий документ: зраз­ки найважливіших документів українською мовою". Київ — "Техніка" (1992).

6. Підведення підсумків уроку.

7. Завдання додому: 1 варіант: скласти список учителів, що викладають у класі, використавши такі графи: 1)пор. №; 2) прізвище, ім'я, по батькові; 3) предмет. 2 варіант: скласти список літератури, що використовувалася під час написання реферату з будь-якої дисципліни.



Заняття 23, 24

Тема. Віза, субсидія, ваучер, приватизаційний сертифікат, фінансо­ва ідентифікаційна картка. (Ознайомлення.)

Мета:пояснити призначення названих документів, ознайомити з особливостями їх складання, формувати вміння добирати інформацію для оформлення візи, субсидії, ваучера, приватизаційного сертифіката, фінансової ідентифікаційної картки.

Обладнання:зразки документів (на бланках), епідіаскоп.

Хід заняття

1. Організаційний момент.

2. перевірка домашнього завдання.

Наши рекомендации