Лабораторне заняття №1

Тема: Спостереження та аналіз уроку письма в букварний період навчання грамоти.

Мета: Формувати навички аналізу уроків. У процесі спостереження з'ясувати специфічні особливості змісту та структури уроку письма в 1 класі. Використовуючи теоретичні знання, зробити висновки про раціональність дібраних методів і прийомів.

Зміст

1. Навчання письма як виду мовленнєвої діяльності.

2. Організаційні та гігієнічні умови навчання письма.

3. Характеристика рукописного шрифту для навчання письма шестирічних першокласників.

4. Види робіт з письма в букварний період.

5. Структура уроку письма на вивчення нової букви.

Схема запису та аналізу уроку

Структура уроку Час, витрачений на етапах Хід уроку Аналіз прийомів, методів вчителя, видів роботи на уроці

Завдання для спостереження і аналізу уроку.

Перед відвіданням уроку, опрацюйте план-конспект одного з уроків письма (див. Л.Д.Нечай-Горбачук Навчання грамоти: Методичний посібник.-Слов'янськ,1997.-61с.Навчання і виховання учнів в 1 класі //Упоряд. М.С.Вашуленко, О.Ю. Прищепа та ін.-К.,2002.-С.3-18.)

Проаналізуйте, як проводить учитель такі види робіт:

· Організація класу до роботи.

· Опрацювання нового матеріалу.

· Фізкультхвилинка.

· Побіжний перегляд учителем виконаної роботи, зауваження окремим учням.

· Заповнення учнями першого рядка ліній.

· Вправи на частковий звуковий аналіз слів.

· Динамічна пауза.

· Закріплення вміння писати літеру.

· Підсумок уроку.

Завдання для самостійної роботи

Зробіть письмовий аналіз уроку письма, відвіданого в школі.

Лабораторне заняття №2,3

Тема: Спостереження та аналіз уроків читання та письма в післябукварний період навчання грамоти.

Мета: Формувати навички аналізу уроків. У процесі спостереження з'ясувати специфічні особливості змісту та структури уроків післябукварного періоду навчання грамоти. Використовуючи теоретичні знання, зробити висновки про раціональність дібраних методів і прийомів.

Зміст

1. Особливості уроків післябукварного періоду навчання грамоти.

2. Специфіка уроків навчання грамоти в мало комплектній школя.

Завдання для спостереження і аналізу уроку.

Перед відвіданням уроків, опрацюйте плани-конспекти уроків читання та письма (див. Л.Д.Нечай-Горбачук Навчання грамоти: Методичний посібник.-Слов'янськ,1997.-61с.;

А.П.Каніщенко,М.В.Кучинський, М.В.Сокирко Уроки читання в букварний період.-К.:Рута,2001.-112с.;

Навчання і виховання учнів в 1 класі //Упоряд. М.С.Вашуленко, О.Ю. Прищепа та ін.-К.,2002.-С.3-18.)

Наши рекомендации