За базовою програмою розвитку 4 страница

ТЕМА: «ДАРУНКИ ОСЕНІ»

Конспект заняття на тему:

«Урожай на городі».

Вихователь ДНЗ №68 Сеннікова С.М.

Мета: закріпити знання дітей про овочі, та їх характерні ознаки, форму; сформувати узагальнююче поняття «овочі»; закріпити поняття «круглий», «довгастий», розвивати мовлення та тактильні відчуття; закріпити прийоми наклеювання.

Словник: буряк, картопля, помідор, огірок, капуста, цибуля,морква;

круглий,довгастий, солодкий,кислий.

Попередня робота: екскурсія на город ,д/г «Що росте на городі», д/г «Чарівний мішечок», д/г «Вгадай на смак», розглядання картинок на тему: «Овочі»; предметне лото «Овочі»; д/г «Знайди такий самий»; хоровод «Ходить гарбуз по городу», художнє слово, заучування віршів про овочі.

Хід заняття:

Діти, я сьогодні була на городі і подивіться, що я вам принесла(кошик). Діти заглядають у кошик.

за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru

Вихователь пропонує дітям дістати дарунки з кошика. Діти дістають з кошика овочі і називають їх. Вихователь хвалить дітей за відповіді і пропонує відгадати загадки та послухати вірші:

1. Сидить бабка на грядках, вся закутана в хустках.(Капуста)

2. Ці хитрі огірочки,

Сховались під листочки.

Коли ми їх збирали,

під листочки заглядали.

3. На городі в нас гарненькі,

Помідори червоненькі.

Дружно ми їх збирали

І в корзиночку складали.

4.Цибуля – тітонька поважна,

Боки круті, одежа золота.

А як захочеш з’їсти –

Покотиться сльоза.

5.Із землі вона зростає

І брунастий колір має

Її і смажать і печуть,

Її варять і товчуть.(Картопля)

6.Помаранчева і гарна

У землі сиджу не марно

Собою пригощу дитину -

Хай корисну з’їсть морквину.

Ось скільки багато овочів виросло на городі. Вони всі корисні і дуже смачні. Ми їх всі полюбляємо.

- Хто це до нас стукає? Це зайчики. Заходьте, будь ласка.

Давайте з ними привітаємось:

- Доброго ранку,Зайчики!

- Зайчики питають, що ми тут робимо?

- А ми тут розглядаємо овочі.

- Покажіть і нам,будь ласка,що у вас виросло на городі.

- Зараз. Дітки,подивіться один зайчик який? – Великий, а другий маленький. Давайте великому зайчику подаруємо великі овочі, а маленькі – маленькому.

за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru

У ході гри вихователь пропонує дітям розказати зайчикам, які овочі по формі та кольору.

- Ось ми вам, зайчики , всі овочі подарували .

- Молодці дітки. Скільки всього у вас виросло на городі. Але ми дуже полюбляємо морковку та капусту.

- А давайте ми з дітками вам зваримо борщик з капустки.

Пальчикова гра «Заячий борщ».

ЗАЯЧИЙ БОРЩ

Мета: сприяти розвитку дрібної моторики та координації рухів.

Вихователь читає вірш.

В темнім лісі зайчик жив,

(Діти пальцями правої руки показують «зайчика»: піднімають вгору середній та вказівний пальці, а решту з'єднують докупи.)

Капустини борщ варив.

(Показують «капустину», з'єднавши докупи заокруглені долоньки.)

Його ложкою мішав,

(Роблять кругові рухи кистю — імітують перемішування страви.)

Потім страву куштував.

(Підносять уявну ложку до рота.)

Несолоний борщик, діти!

(Погрожують вказівним пальчиком.)

Треба його посолити.

(Роблять характерні рухи пучкою руки — «солять борщ».)

- Молодці,діти, смачний у вас борщик. Нам сподобався. А ми для вас приготували ось торбинку.

- Що ж тут у ній, давайте подивимося. Це теж овочі. Давайте, діти зайчикам наклеїмо картину з овочів, щоб вони пам’ятали як були у нас у гостях.

Діти роблять аплікацію і дарують зайчикам.

за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru

ТЕМА «ВЕСНЯНІ ДИВИНКИ»

Конспект заняття на тему:

”Весняні квіти»

Вихователь ДНЗ №11 Землянська Ю.І.

Мета: викликати у дітей радісний емоційний настрій від приходу весни, через сприйняття вірша; активізувати словниковий запас емоційно-оцінювальною лексикою: синенький, раденький, листочок, дзвіночок; продовжувати вчити добирати прикметники до заданого слова ; вчити дітей чітко й виразно промовляти слова вірша; закріпити вміння малювати пальчиком;виховувати дбайливе ставлення до природи, формувати естетичні почуття, акуратність в роботі.

ХІД

Вихователь: Діти, сьогодні такий гарний день, а сонечка нема. Давайте його покличемо до нас в гості.

(Діти читають закличку.З’являється сонечко - іграшка).

Вихователь: Подивіться,яке сонечко (відповіді дітей).А яку усмішку нам з вами дарує воно. Воно мабуть радіє зустрічі з нами, а ще чому, як ви гадаєте? Тому що за вікном яка пора року? (Весна) Так.

Діти, ми же з вами ввічливі, виховані. Так? Сонечко прийшло до нас в гості і подарувало нам усмішку, тепло, а ми що можемо подарувати? ( Відповіді дітей)

А знаєте, сонечко дуже любить квіти. Пропоную подарувати їх йому, цілу галявинку. Давайте підемо на галявинку.

Топ-топ-топ, туп- туп-туп,

за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru

Так малята дружно йдуть

По стежинці, вздовж доріжки

за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru Тупотять маленькі ніжки

Топ-топ-топ, туп-туп-туп.

(Вихователь звертає увагу дітей на килимок – галявинку) Ой, подивіться, трапилось лихо. Вітерець - бешкетник розкидав пелюстки з квіточок, вони розлетілися. Давайте зберемо квіточки.

Д/гра «Збери квітку»

за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru

Вихователь: Молодці, гарні які квіточки ми подарували сонечку. Різнокольорові. А якого кольору квіти у вас, дітки? ( Індивідуальні відповіді дітей) Давайте помилуємося нашою галявинкою. Яка вона гарна. А можна квіточки зривати ?

Чому?(Відповіді дітей)

Вихователь: Діти гляньте, а це що? Мабуть сонечко нам ще один сюрприз приготувало.

(вихователь з дітьми знаходить скриньку)

Це скринька чарівна. Давайте подивимось, що там лежить? Подивіться яка гарна квіточка. Подивіться, що це за квітка?

(Відповіді дітей) Ми знаємо що ця квіточка з’являється коли на вулиці ще лежить сніг і холодно .(вихователь показує ілюстрації раннього періоду весни).

Розглядання ілюстрації.

за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru

Погляньте сюди, чи є тут пролісок?

Якого він кольору?

Так пролісок синенький. Знайдіть його тут?

Погляньте, як радісно на проталинці «визирає» блакитне очко».

Якщо ця квіточка так рано з,являється, коли холодно і навкруги лежить сніг, то вона яка ? (Смілива)

Ви зрозуміли, коли розцвітає пролісок?

2 частина. Етап пізнавальної діяльності.

Так іноді ще сніг увесь не розтане, а пролісок уже цвіте. Він і справді дуже сміливий.

А ви знаєте, що пролісок говорить, коли розцвітає? Ось послухайте.

--Я пролісок синенький

І перший на весні.

Сказати вам раденький:

«Кінець! Кінець зимі!»

З-під снігу мій листочок

До сонця протягну,

І ніжний мій дзвіночок

Вітатиме весну. (К. Перелісна )

В: Цей віршик веселий чи сумний? Так цей віршик веселий, бо пролісок радіє весні , він радісно говорить: « Кінець! Кінець зимі!».

Погляньте на квіточку проліска ще раз. На що схожа квітка проліска?

Так квітка схожа на дзвіночок. Який він маленький, ніжний.

Як ви гадаєте, яку пісеньку буде співати проліска?

Д: Дінь-дон.

В: Так він буде співати «Дінь-дон! Дінь-дон!» Спробуйте і ви так. А сонечко послухає. ( Діти співають спочатку тихо, а потім все голосніше)

А зараз сонечко перетворило вас всіх на маленькі проліски. (Діти одягають шапочки квітів)

Етюд «Пролісок» (діти виходять на килим)

--Покажімо, як ріс пролісок,

Спочатку з-під землі з’явився маленький листочок (діти присідають)

Він ще зовсім маленький. Підняв листочок голівку до сонечка, посміхнувся йому й потягнувся до сонечка. Ріс він, ріс, і ось уже який великий став.

«З-під снігу мій листочок до сонця потягну! (діти піднімають руки вгору).

І ніжний мій дзвіночок вітатиме весну»

(діти хитають голівками і промовляють: «Дінь-дон»)

В:Ви так показуєте пролісок, що й самі стали схожі на нього. Та може, ви й слова проліска зможете сказати так, як він?

Я буду вам нагадувати слова проліска, а ви повторюйте. Добре.

(вихователь виразно читає по одному рядку і спонукає дітей чітко і виразно їх повторювати. Останні два рядки зачитати разом).

Який ніжний, красивий віршик. Знаєте як він називається?

Д: Пролісок.

В: А сама квітка пролісок вам подобається? Скажіть йому красиві, хороші слова.

Д: Синенький, маленький, красивий, гарний, ніжний.

В: Пролісок не боїться холоду й снігу, тому він який?

Д: Сміливий

В: А ще він радісно вітає весну, тому він який?

Д: Радісний, веселий.

В: А тепер разом з сонечком я запрошую вас на галявинку.

(фізкультхвилинка)

А щоб потрапити на галявину треба взути чобітки.

Чобітки.

Вміють наші малюки

Узувати чобітки

(нахили тулуба вперед—імітація взуття)

Взули їх малята—

Та й пішли гуляти

(крокують на місці)

По стежинці, вздовж доріжки

Тупотять маленькі ніжки

(діти крокують по колу)

Топ-топ-топ! Туп-туп-туп!

В: Діти , подивіться, а в скриньці ще щось лежить. (Витягує лист – «галявинку) Скільки тут квітів. Але вони не розфарбовані, їх так багато. Сонечко не встигає розмалювати квіточки. Допоможемо сонечку, розфарбуємо їх. Але спочатку підставимо наші долоньки сонечку нехай погріє наші пальчики.

Пальчикова гра «Як пальчики гралися»

Пальці грілися на сонці,

Веселились гралися,

(діти перебирають розведеними пальчиками долоньок)

Місяць зазирнув в віконце—

Пальчики сховалися.

(різко стискають пальчики в кулачок)

В: Ось і готові наші пальчики малювати.

Вмочимо пальчик в фарбу і намалюємо проліски. Якого кольору проліски? Якого кольору травичка?

Малювання пальчиком

Молодці! Допомогли сонечку. Гляньте як проліски нам голівками кивають. Дякують нам.

А нам вже час повертатися в групу. До побачення, сонечко!

(читання фіз.хвилинки)

Топ-топ-топ, туп- туп-туп,

Так малята дружно йдуть

По стежинці, вздовж доріжки

Тупотять маленькі ніжки

Топ-топ-топ, туп-туп-туп. (повернулися до групи)

Конспект заняття на тему:

”Полікуємо ляльку.”

Вихователь ДНЗ №49 Овсянкіна О.І.
Програмовий зміст:

- учити дітей свідомо сприймати власний стан здоров’я (чи нездужання), у міру можливостей дбати про безпеку свого організму;

- формувати уявлення про необхідність дотримання рекомендацій та вимог лікаря (дорослих) під час лікування;

- учити вихованців розуміти поведінку, яка може позитивно або негативно вплинути на стан здоров’я;

- виховувати вміння співчувати тому, хто захворів, бажання допомагати хворому, піклуватися про нього.

Обладнання: лялька в іграшковому ліжку, кольорові султанчики, аудіоапаратура, телефон, медичне обладнання.

Хід заняття:

Звучить фрагмент печальної мелодії
(з твору П. Чайковського ”Хвороба ляльки”).

Педагог приносить у групу іграшкове ліжко, у якому лежить лялька,
ставить його перед малятами і розпочинає розмову.

Вихователь: - Діти, у нас сталася прикра неприємність: захворіла лялька Тетяна. Чому Тетянка лежить у ліжечку? (Вона захворіла). Так. Як ви гадаєте, як почувається лялька Тетянка: добре чи погано? (Погано). Тетянка бадьора, весела чи квола та слабка? (Відповіді дітей). Мабуть, наша Тетянка застудилася. У неї висока температура, дуже болить голова. Тетянка кашляє та чхає. Хто хоче розказати, що відбувається с Тетянкою? (Кілька бажаючих малюків повторюють розповідь вихователя). Кого треба викликати до хворої Тетянки? (Відповіді дітей).

Вихователь дзвонить лікарю Пігулкіну.

В групу заходить дитина старшого віку перевдягнена в лікаря.

Лікар вітається з дітьми та вихователем, проводить огляд хворої ляльки.

за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru

Лікар: - Що з тобою трапилось?

Тетянка: - Я напилася холодного молока і в мене заболіло горло. Мені дуже боляче.

Лікар: - Чим ми будемо лікувати Тетянку? Пригадайте чим лікує Вас мама

Діти: - Заварює чай з липою, ромашкою, малиною. Ставить гірчичники, парить ніжки. Треба їсти вітаміни, які є в овочах, фруктах. Це буряк, цибуля, яблука, банан…

Лікар: - Хто хоче напоїти нашу хвору Тетянку чайком? (Двоє малюків по черзі виконують запропоноване ігрове завдання).

за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru

Вихователь: - Давайте діти трохи розважимо нашу хвору.

Фізкультхвилинка (вправи з султанчиками).

Діти виконують відповідні дії під віршовані рядки:

У маляток є чудові

Та яскраві, кольорові

Маленькі султанчики.

Їх тримають пальчики.

Наші дітки дружні й славні

З ними роблять різні вправи.

Нумо, друзі, не зівайте,

Вправи хутко починайте!

Лікар: - Ми трішки повеселили Тетянку, але вже досить. Дамо Тетянці спокій: хай вона відпочиває та сил набирається, щоб одужати. Вам діти я подарую ось ці часникові амулети, щоб ви не хворіли.

(Лікар прощається з малюками та уходить).

за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru

Вихователь: - Діти, давайте поміркуємо: як же так сталося, що Тетянка раптом занедужала? Можливо, вона вчинила так, як робити дуже шкідливо для здоров’я, чого робити не можна?

Дидактична гра «Можна чи не можна?»

Дорослий звертається до дітей із запитаннями на оздоровчу тематику, а малята словами «можна» або «не можна» дають відповіді на них.

Можна гуляти на свіжому повітрі? (Можна.)

А гуляти без теплого одягу, коли холодно? (Не можна.)

Можна діткам займатися фізкультурою? (Можна.)

А піднімати важкі предмети? (Не можна.)

Можна пити молоко? (Можна.)

А коли воно дуже холодне, крижане? (Не можна.)

Можна надто пізно лягати спати? (Не можна.)

А рано вставати? (Можна.)

Чи можна їсти сніг? (Не можна.)

А пити чай з малиною? (Можна.)

Вихователь: - Які ви молодці, малята. Ой дивіться, наша Тетянка, здається, заснула. Чи корисно для неї добре поспати? (Так.) Як ми будемо поводитися, щоб не розбудити Тетянку? (Тихо.) Правильно.

Ми навшпиньках будемо ходити,

Щоб Тетяночку не розбудити,

Хай засне вона міцніше,

Щоб вона одужала скоріше.

Діти стають одне за одним і обережно йдуть навшпиньках.

Дидактичне забезпечення:

за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru

за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru

Конспект заняття на тему:

”Гудзик.”

Вихователь ДНЗ №91 Мартинюк І.О.

МЕТА:Формувати поняття про ґудзик, як деталь одягу; вчити складати речення з двох – трьох слів, закріплювати вміння дітей розрізняти і співвідносити основні геометричні фігури ( коло, квадрат, трикутник); основні кольори (синій, червоний, жовтий); закріпити поняття «один – багато», «великий – маленький»; активізувати словник дітей прикметниками (великий, маленький, червоний, синій, гарна), іменниками (ґудзик, кофтинка), дієсловами (пришивати, застібувати); розвивати зв’язне мовлення і мислення дітей, дрібну моторику пальців; виховувати бажання завжди бути охайним.

Обладнання: «чарівна скриня»; ґудзики, різні за формою та кольором; лялька; силуети кофтинок з отворами різних форм замість ґудзиків.

Хід заняття

1. Сюрпризний момент. У гості до дітей завітала лялька Катруся. У неї на кофтинці відсутні ґудзики.

за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru

Вихователь: Діти, до вас у гості прийшла лялька Катруся. Вона дуже хоче піти на прогулянку. Подивіться, чи правильно вона одяглась?Подивіться, чого не вистачає на її кофтині? (Вихователь підводить дітей до висновку, що немає ґудзиків). Чи змогла б вона застібнути кофтину без ґудзиків? (Ні). А для чого нам необхідно їх застібати? (Щоб не змерзнути; виглядати охайно). Катруся може так піти гуляти? (Ні, бо змерзне). Треба нам допомогти для ляльки знайти ґудзики.

2. Дидиктична гра «Розкажи, що в скрині»

Вихователь:Малята, подивіться, що я принесла. Це ж» чарівна скриня»! Давайте поглянемо, що там всередині (вихователь відкриває скриню і висипає на стіл ґудзики). Подивіться, що це? (Гудзики). Скільки тут ґудзиків? (Багато). А скільки ґудзиків взяла я? (Один). Тут є ґудзик, схожий на коло, квадрат, трикутник. Глядіть, вони всі різного кольору. Візьміть кожен собі по ґудзику і розкажіть, який у вас ґудзик. (Діти розповідають по черзі і складають їх назад у скриню). Ось, як багато у нас ґудзиків.

2. Дидактична гра «Знайди свій ґудзик і приший»

за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru

за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru

Вихователь: Малята, а в нашої лялечки ґудзиків немає. Треба Катрусі допомогти пришити їх на кофтину.

Діти отримують силуети кофтинок з вирізаними отворами замість ґудзиків, набір «ґудзиків» круглої, квадратної і трикутної форми. Вони підбирають потрібну їм фігуру і вкладають її у відповідний отвір.

4. Фізкультхвилинка.

Вихователь:Катруся дякує вам, дітки, за допомогу і хоче з вами тепер погратися.

В мене ґудзиків багато, (розводять руки в сторони)

Полюбляю їх збирати. (зводять руки до грудей)

Їх розсипала раптово, (трусять долонями вниз)

Треба їх всі скласти знову. (зводять руки до грудей)

Гудзики я всі зберу

І у кошик покладу. (діти імітують збір ґудзиків з полу у кошик)

5. Знайомство з віршиком «Гудзики»(Авторський)

Вихователь:Малята, Катрусі сподобалося з вами збирати ґудзики! А ще вона знає гарний віршик, який так і називається «Гудзики». Вона просить, щоб ви його послухали.

Гудзики є на кофтині,

Пришивати їх я вмію.

Гарну кофту одягну

І на вулицю піду.

Потім діти повторюють цей вірш разом з вихователем два – три рази.

6. Рухлива гра «Дострибни до ґудзика»

Вихователь:Ви такі молодці, так гарно розказали цей віршик. Треба трошки і відпочити. Давайте пограємо у цікаву гру, яка називається «Дострибни до ґудзика».

(Великий гудзик підвішується на такій висоті, щоб дитина змогла підстрибнути і доторкнутися до нього).

7. Підсумок.

Вихователь:Дітки, про що ви сьогодні дізналися? (Про ґудзики). Для чого вони нам потрібні? (Щоб їх застібати і не захворіти). А що ви робили з гудзиками? (Роздивлялись, пришивали,читали віршик про ґудзики, гралися з ними). Ляльці Катрусі дуже у нас сподобалось, вона дякує вам за допомогу і каже вам : «До побачення!»

Конспект заняття на тему:

”Частини мого тіла».

Вихователь ДНЗ №56 Маслова Т.М.

Програмовий зміст:

формувати елементарні уявлення дітей про особливості будови тіла людини, його складові частини та їх призначення;

учити вихованців показувати за проханням дорослого ту чи іншу частину свого тіла, називати її за допомогою вихователя розказувати про неї;

розвивати спостережливість, слухову та зорову увагу, пам'ять;

сприяти розвитку рухової активності малят, координацію рухів;

виховувати початкові поняття про вплив на здоров`я людини позитивних та негативних вчинків.

Обладнання:велика лялька, аудіоапаратура.

Базові слова:голова, очі, ніс, вуха, щоки, руки, ноги.

Хід заняття

Педагог показує дітям ляльку.

Вихователь. Малята, погляньте, хто сьогодні завітав до нас у гості? (Лялька.) Так. А звати її Марічка. Як ми привітаємося з Марічкою? (Вихователь спонукає малят хором промовити слова вітання, звернені до ляльки: “Добрий день, Марічко!ˮ. Діти виконують завдання.) Давайте уважно роздивимося Марічку.

Педагог розмірено читає малятам віршик, показуючи повідні частини тіла ляльки та предмети її одягу.

Ось прийшла до нас Марічка-

Гарна лялька, невеличка.

Це в Марічки-голова,

Це у неї-вушка два.

Ротик в ляльки невеличкий,

Носик і рожеві щічки.

Оченята є в Марічки,

Мов шнурочки, чорні брівки

Ручки в лялечки маленькі,

Ніжки в лялечки швиденькі.

У Марічки синя стрічка,

Нові сукня й черевички.

Після прослуховування віршика вихователь продовжує бесіду.

Вихователь. Кого ми з вами роздивилися? Як звати ляльку? Як її можна назвати ласкаво? Що є в ляльки? Покажіть. (Відповіді дітей.) А у вас, малята, є вушка, оченята, носик? (Так.) Тож покажіть Марічці, які ви розумненькі. Зараз ми пограємо в гру “Що є в ляльки Марічки?»

Гра «Що є в ляльки Марічки?»

Дорослий показує на ту чи іншу частину тіла іграшки, а малята називають її: ручки, ніжки, голівка, шийка, тулуб, животик, спинка тощо. Якщо діти вагаються, вихователь сам називає їм потрібне слово, а діти чітко повторюють його.

Кожну частину тіла спочатку називають двоє малюків (індивідуально), потім діти повторюють цю назву хором.

Наприкінці гри педагог ще раз показує всі частини тіла ляльки і повторює названі дітьми слова. Кілька малюків повторюють відповідні дії вихователя.

Вихователь.Гарна лялька Марічка, із нею можна цікаво гратися. Що можна зробити з Марічкою? (Дорослий показує деякі дії з лялькою, а діти називають їх: поставити, посадити, покласти.) Правильно малята. Та от тільки не може Марічка зробити того, що вмієте ви, наші вправні діточки.

Гра “Усе вміє наше тіло

Дорослий читає малятам віршовані рядки, а діти слухають його уважно, виконують відповідні рухи згаданими частинами тіла та за допомогою вихователя відповідають на запитання.

Вміють добре наші діти

Голівкою покрутити,

Нею збоку в бік хитати

Можуть діточки-малята.

Хто покаже, як треба повернути голівку, щоб озирнутися назад? Як ми нахиляємо голову, коли дивимося, чи чисті у нас черевички? Що можна робити голівкою? (Голівкою можна хитати, крутити, нахиляти її, піднімати, опускати.)

Ставлять ніженьку малятка

На носочок і на п`ятку,

Ніжки спритні та швидкі

Мають наші малюки.

Покажіть, як ви тупаєте ніжками? Як можна ходити навшпиньках? Покажіть, як ваші ніжки уміють бігати. Як іще вміють рухатися ніжки? (Стрибати, гуляти, тупцювати, крокувати, танцювати.)

Гарні ручки діти мають –

Ними весело плескають

Вгору ручки ми здійняли –

І за спинку заховали.

А хто вміє стискати ручки в кулачок? Покажіть, як ви в ручці тримаєте ложку? Як ми миємо ручки? (Діти виконують відповідні рухи.) Молодці. Які ще справи допомагають нам зробити ручки? (Малювати, тримати різні речі, гратися іграшками, причісуватися, зачиняти і відчиняти двері.)

У супроводі звучання пісеньки «Де ж це наші ручки?»проводиться рухлива гра.

Дидактична гра «Так чи ні?»

Малята відповідають на запитання, які ставить дорослий, називаючи відповідну частину тіла.

На чому у нас п`ятки? (На ніжках.)

На чому є долоньки? (На ручках.)

Чим ми бігаємо та стрибаємо? (Ніжками.)

Що можна стиснути в кулачок? (Ручки.)

На чому є пальчики? (На ручках і ніжках.)

На чому є коліна? (На ніжках.)

Чим ми беремо чашку? (Ручками.)

Що є в зайчика? (Ніжки.)

Що допомогає нам піднятися на носочки? (Ніжки.)

Вихователь.Молодці, малята. Як ви гадаєте, тіло кожної людини – і дорослого, й дитини – хоче бути хворим, кволим чи міцним і здоровим? (Міцним і здоровим.) Що ж ми будемо робити, щоб наше тіло було здоровим, і ми бадьоро, весело та добре почувалися?

Дидактична гра «Так чи ні?»

Діти дають відповіді на запитання педагога словами «так» або «ні».

Ми гуляємо на свіжому повітрі? (Так.)

Ми добре будемо їсти? (Так.)

Ми будемо мити ручки, ніжки, вмиватися і купатися? (Так.)

Ми будемо їсти немиті фрукти? (Ні.)

Ми будемо робити ранкову зарядку? (Так.)

Ми будемо смоктати пальці? (Ні.)

Ми будемо міцно спати вночі? (Так.)

Ми будемо дружно гратися? (Так.)

Вихователь. Як гарно, діточки, що ви здорові, щасливі та радісні. Давайте ж тепер пограємося у веселу дитячу гру.

Проводиться рухлива гра «Знайди ляльку»

По закінченню гри лялька Марічка прощається з малюками

Вихователь хвалить дітей за уважність, кмітливість.

Заняття закінчується.

за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru

Конспект заняття на тему:

”Прогулянка на зимову галявину.”

Вихователь ДНЗ №75Хлудєєва Г.В.

Програмовий зміст: вчити дітей розуміти зображене на картині, від­повідати на запитання вихователя за її змістом; активізувати вживан­ня епітетів; проводити підготовчу роботу до аплікації: розкладати готові форми, створювати прості композиції; розвивати мовлення, спостереж­ливість, уяву; формувати навички естетичного сприймання картин зимо­вої природи, виховувати любов до природи, формувати уміння виявляти позитивні емоції.

Словник: збагачувати словник дітей іменниками: сніг, сніжинки, сніжки, сніговик, санчата, лижі, ковзани; дієсловами: летять, кружляють, падають, сідають, ліплять, катаються.

Матеріал: шапочки сніжинок, макети дерев, сніжинки, біла тканина для створення снігу, сніговик (або картинка), сюжетні картинки на тему «Зимо розваги», магнітофон, папір, готові площинні форми для сніговика.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Закружляли тут сніжинки,

Як метелики прудкі.

Прилетіли до ялинки

Й почепились на гілки.

Голі кущики прикрили, Притрусили поріжок,

І доріжку побілили —

Зовсім інший став лісок.

—Яка зараз пора року? (Зима.) Що лежить на землі? (Сніг.) А ще де ле­жить сніг? (Відповіді дітей.)

Давайте і ми перетворимось на сніжинки. Для цього треба плеснути в долоні.

—Ось ми і стали сніжинками. А що вони вміють робити? (Літати, кружляти, падати, сідати, танцювати.)

—Давайте і ми покружляємо, як сніжинки.

(Діти танцюють під музику. Музика стихає, діти зупиняються.)

—Тепер плеснемо в долоні і перетворимося на діток.

Подивіться, на яку чарівну галявинку ми потрапили. Що ви тут помі­тили?

Діти називають явища, які відбуваються в природі взимку.)

- 2 -

—А що ще лежить під деревами? (Сніжки.)

—Скажіть, які вони? (Холодні, круглі, білі, маленькі.)

—Давайте з вами пограємо в сніжки. (Діти грають у сніжки,) за базовою програмою розвитку 4 страница - student2.ru

Наши рекомендации